В райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради у форматі громадського зібрання

16 листопада, анонсовані громадськими активістами смт Макарів публічні громадські слухання поєдналися з проведенням позачергового засідання громадської ради при Макарівській райдержадміністрації з питань можливостей віднайдення іншого приміщення для діяльності Макарівського районного військового комісаріату та стану діяльності макарівського сміттєзвалища і прийому твердих побутових відходів.
Зібрання пройшло за участю голови Макарівської райдержадміністрації Т.Семенової, голови Макарівської районної ради О.Гулака, Макарівського селищного голови В.Токаря, першого заступника голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінської, заступника голови Макарівської райдержадміністрації І.Розная, начальника КП “Макарівське виробниче управління житлово-комунального господарства” М.Багінського, членів громадської ради при Макарівській райдержадміністрації, громадських активістів селища та представників засобів масової інформації.
Питання приміщення, яке б відповідало необхідним нормам для здійснення службових обов'язків особовим складом районного військового комісаріату обговорюється громадою селища з початком військових дій на сході України.

Заступник військового комісара Макарівського районного військового комісаріату С.Єфрємов повідомив, що нинішнє приміщення, в якому розміщений військовий комісаріат має досить обмежену площу для проведення роботи належним чином з військовозобов'язаними та строковиками, відсутні огорожа та кімната для зберігання зброї, не упорядкована пропускна частина установи, у зв'язку з малою площею кімнати та інше. До виступу заступника військового комісара Т.Семенова доповнила, повідомивши, що є альтернатива вирішенню даного питання передачі приміщення колишньої типографії, яке знаходиться у комунальній власності районної ради, звісно за рішенням депутатського корпусу, під військовий комісаріат. Це приміщення відповідає всім потребам, які працівники військкомату, зазначили у своєму листі. Проте необхідно провести експертизу на виявлення в даному приміщенні шкідливих елементів, які є результатом діяльності типографії, зокрема свинцю.
Макарівський селищний голова В.Токар повідомив, що декілька років поспіль в приміщенні бувшої типографії проводилися такі експертизи і був виявлений вміст свинцю. А.Михайловський, як бувший лікар районної санітарно-епідеміологічної станції, зазначив, що можна провести повторну експертизу, яка займе не більше трьох днів, та отримавши результати можна зорієнтуватись, що робити в подальшому. Зокрема дезактивація свинцю в приміщенні здійснюється шляхом проведення зняття шару штукатурки зі стін та стелі.
Голова райдержадміністрації також додала, що після результатів експертизи, потрібно буде оголошувати конкурс на віднаходження організації, яка буде готова провести ремонт приміщення з дотриманням всіх рекомендацій та санітарних норм, складеться проект реконструкції приміщення та кошторис витрат, пройдуть державну експертизу, після чого, за рішенням депутатського корпусу районної ради будуть виділені необхідні кошти для його реалізації і так далі.
Відповідно до обговорення питання членами громадської ради було прийняте рішення про необхідність проведення санітарної експертизи приміщення бувшої типографії, протягом 10 робочих днів та сформована робоча група у складі трьох осіб щодо дотримання термінів виконання даного рішення.
Ще одним питанням, яке досить активно обговорювалося та ширилося серед жителів районного центру та сусідніх населених пунктів — це ввезення на територію макарівського сміттєзвалища твердих побутових відходів з м. Львів. З метою інформування громадськості щодо стану діяльності макарівського сміттєзвалища та спростування недостовірної інформації минулого тижня голова райдержадміністрації скликала позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і на сьогоднішньому зібранні Т.Семенова ще раз наголосила, що сміття зі Львова не ввозилося на територію макарівського сміттєзвалища. На сміттєзвалище приймається сміття від підприємств, установ та жителів приватних секторів, які уклали договори. Тим паче, КП “Макарівське ВУЖКГ” було дане доручення про прийом сміття лише з Макарівського району, за умов попереднього укладання відповідних договорів та наявності цих договорів при в'їзді на територію сміттєзвалища, а також обладнання вантажних машин тентами, щоб сміття не розгублювалося по дорозі, тим самим не забруднюючи навколишнє середовище і не додаючи додаткової роботи комунальному підприємству.
У ході зібрання громадяни також підняли питання стихійних сміттєзвалищ, проте як зауважив Макарівський селищний голова, такі сміттєзвалища утворюються завдяки низькій культурі виховання окремих жителів району. Члени громадської ради додали, що таким вихованням потрібно займатися ще з дитячого садка, привчаючи дітей до порядку та поваги до світу, який їх оточує. Адже всім відомий вислів “не там чисто, де прибирають, а там, де не смітять”, або ж прибирати такі сміттєзвалища потрібно не комунальним службам, а саме тим громадянам, які спричиняють їх утворення.
Також Т.Семенова повідомила, що за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України в районі можливо буде реалізувати проект по переробці сміття відповідно до європейських стандартів.

Останнє оновлення на Середа, 16 листопада 2016, 17:43