Культура і туризм

e-mail Друк PDF

Мережа закладів культури району

Пріоритетними напрямками роботи закладів культури району є організація змістовного дозвілля молоді, підлітків та дітей, пропаганда здорового способу життя, формування національної свідомості, збереження та відродження звичаїв, традицій та обрядів українського народу, створення умов для самодіяльної художньої творчості, самореалізація підростаючого покоління.
Для цього працівники культурноосвітніх закладів залучають до участі в гуртках художньої самодіяльності та любительських об’єднаннях широке коло молоді та дітей, де учасники проводять значну частину вільного часу. На даний час в закладах культури районі діє 288 гуртків художньої самодіяльності в них учасників - 2920 з них для дітей та підлітків – 121, в них учасників – 1399, любительських об’єднань та клубів за інтересами – 71 в них учасників 1098; з них для дітей – 31 учасників-397. Заняття в гуртках проводяться 1-2 рази на тиждень, а в любительських об’єднаннях та клубів за інтересами – 1-2 рази на місяць.
Клубні працівники відроджують та впроваджують в життя народні свята та обряди: Великодня, Зеленої неділі, Івана Купала, Андрія, Миколая, Новорічні та Різдвяні свята.
В районі діє дитяча школа мистецтв, яка має 4 – філії, у селах Бишів, Червона Слобода, Кодра, Макарів – 1.
Учні навчаються на таких інструментах: фортепіано, баян, акордеон, скрипка, гітара, бандура, цимбали.
Учні дитячої школи мистецтв є постійними учасниками обласних академічних концертів та обласних конкурсів "Дебют".

Туристичний потенціал

с.Ясногородка: вул.Підлісна, 32 (знаходиться в 30-ти кілометрах від Київської окружної дороги), на території села розміщений комплекс: Ресторан СПД "Л.Федоренко", страусина племінна ферма, дитячий майданчик, кімната сміху, міні-зоопарк.

с.Козичанка: садиба, що розташована біля річки Сивки, в мальовничому поліському селі Козичанка Заслуженого художника України Анатолія Марчука, де проводяться традиційні живописні пленери, симпозіуми скульптури, музично-поетичні вечори.

с.Новосілки: в селі відкрито пам'ятник відомому українському письменнику, земляку П.Сиченку, а також діє філія декоративно-прикладного мистецтва Макарівського району історико- краєзнавчого музею, де представлено експонати: старовинний посуд, одяг, знаряддя праці, особисті речі відомих людей, церковні ікони. В День Українського козацтва в селі проводиться козацьке свято.

с.Небелиця: База кінно-спортивного комплексу ТОВ СГП "ФЕРРО", планується кімната відпочинку, душева. На території села є приватні заклади харчування кафе - "Лев" та "Галина".

с.Гавронщина: Водне поле 13 га (ставок), біля стака встановлені альтанки відпочинку. Рибалка для відпочиваючих.

смт.Макарів: в районному Будинку культури діє картинна галерея творів укаїнських художників з приватної колекції Заслуженого художника України Анатолія Марчука.
На центральній площі біля районного Будинку культури встановлено погруддя великому сину нашого народу, який своїм словом збудив цілий світ Т.Г.Шевченко.
При в'їзді в селище встановлено пам'ятник жертвам тяжких років голодомору та політичних репресій.
На території району працює два приватні готелі: комплекс "У лося" (АЗС, кафе, кімнати для відпочинку), який розташований в селі Калинівка ( траса Київ-Житомир).
Ресторанно-готельний комплекс "Поворот" (готель,сауна, 3-зали ресторану).
В районі відкрилась туристична агенція приватне підприємство "ТРІАДА", яка співпрацює з міжнародною туристичною агенцією Республіки Польща.

Видатні люди Макарівщини

Туптало Данило ( Димитрій Ростовський )(1651-1709) - народився в родині козацького сотника Сави Григоровича Туптала в Макарові. Туптало написав багато віршів, п'єс, духовних пісень, численні проповіді. В день пам'яті в грудні місяці в селищі буде відкрито пам'ятник митрополиту святителю Димитрію Росиовському.

Малик Володимир Кирилович (1921-1992) – народився в с.Новосілки Макарівського району в селянській родині. Видатний український письменник, лауреат премії ім.Г.Сковороди, Ім.Лесі Українки, премії фонду ім.Т.Шевченка, ім.Панаса Мирного.

Підсуха Олександр Миколайович (1918-1990) - народився в родині сільського коваля. Видатний український письменник.Працював редактором журналу "Дніпро". Потім був заступником голови Спілки письменників України. О.М.Підсуха написав сорок книжок, більшість з яких ввійшли до золотого фонду української класичної літератури.

Паламаренко Анатолій Нестерович (нар.1939) народився в Макарові в родині колгоспників. Закінчив Київській театральний інститут. Починався Анатолій Паламаренко як професійний актор у Хмельницькому театрі ім.Петровського. Арптист естради в Київській філармонії. Анатолій Нестерович народний артист України, лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка.

Сиченко Петро Панасович - народився в с.Новосілки в селянській родині. Закінчив Київський державний педагогічний інститут. На мовнолітературний факультет. Друкуватися Петро Панасович почав з 1957 року, опублікувавши свої поетичні твори в дитячому журналі "Барвінок". Написав роман "Фронт через серце", збірку поезій "Відлуння".

Степурко Віктор Іванович: сучасний видатний український композитор. Закінчив Київську державну консерваторію ім.П.І.Чайковського за спеціальністю "композитор", диригент хору, лауреат премії ім.Льва Ревуцького, Бориса Лятошинського, Миколи Лисенка, лауреат Всеукраїнського конкурсу "Духовні псалми"-2000, кавалер ордена Святого Рівноапостольського князя Володимира (111-ступеня), лауреат музичної премії Київської обласної державної адміністрації. Творчу діяльність в Макарівському районі розпочав у 1982 році. Віктор Іванович - Член Спілки композиторів України. Від дня заснування і дотепер Степурко В.І є керівником народного аматорського колективу хорового ансамблю "Свят-коло" Макарівського районного Будинку культури. Творчий доробок композитора різножанровий: від пісень та музики для дітей до симфонічних та оперних полотен. Хорові твори В.І.Степурка звучали на престижних Міжнародних фестивалях та конкурсах у Великобританії, Франції, Німеччині, Польщі. В.І Степурко постійно працює над вирішенням проблем державного духовного відродження в Україні, виконує обов'язки члена Організаційного Комітету Міжнародного музичного фестивалю "Прем'єри сезону".

Марчук Анатолій Петрович: народився в селі Весела Слобода, але його батьківщиною є Козичанка. Закінчив Національну Академію мистецтв та архітектури, майстерню книжкової графіки професора В.Чебаника. Член Національної Спілки художників України. Бере участь у Всеукраїнських та міжнародних виствках. Лауреат міжнародних премій імені Гулака-Артемовського та "Дружба". Дипломант міжнародних виставок. Творчості художника присвячено телефільми та опублікованно понад 90 статей у часописах газетах та катологах. Його ім’я занесено до "Енциклопедії сучасної України"” (за редакцією академіка І.Дзюби). Твори художника зберігаються в провідних художніх музеях України та Польщі, у колекціях Міністерства культури і туризму України, дирекції виставок Національної Спілки художників України та приватних збірках Німеччини, США, Австралії та Канади. Щорічно в садибі Заслуженого художника України Анатолія Марчука проводяться традиційні живописні пленери, симпозіуми скульптури, музично-поетичні вечори в рамках проекту "Літні зустрічі в садибі Марчука" започатковано з ініціативи її господаря.

Народні аматорські колективи, які працюють в районі

Аматорський фольклорний колектив „Чебреці” (смт Макарів) (художній керівник – Гончаренко Галина Федорівна, заслужений працівник культури України ) – 37 виступів, на місцевій сцені – 28, в селах району – 6, на обласній сцені – 3; – Основа репертуару - українські народні пісні, колядки, щедрівки, купальські пісні, пісні і танці місцевого походження, авторські твори, місцеві обряди «Івана Купала», «Зелена неділя», «Вхідчини в новий дім «, Поліське весілля». Відтворення старовинних танців: «Матльот», «Коханка», «Ойра», «Очерет», «Чумак». Колектив лауреат У 11- обласного фольклорно – етнографічного огляду – конкурсу «Онуки Полянські ім. П.П.Чубинського. Переможці - обласного огляду – конкурсу «Козацькій славі жити у віках». Переможець - Міжнародного фестивалю мистецтв «Слобожанській спас».

Аматорський хореографічний колектив „Ясочка” (керівник – Смоленська Оксана Анатоліївна) – 27 виступів, з них 22 на районній сцені. Репертуар танцювального колективу нараховує більш як 150 різних за характером, тематикою, формами творів. Це хореографічні композиції, картки, сюїти. А також хореографічні вистави: «Зимова казка», «Пригоди Буратіно», «Снігова королева», «Коза та семеро козенят» та багато інших. Колектив є постійним учасником обласного свята Івана Купала. Колектив «Ясочка»: - Дипломант обласного конкурсу в рамках Всеукраїнського огляду народної творчості (1999 рік) - Дипломант (ІІІ місце) першого обласного огляду-конкурсу хореографічних колективів (2001 рік) - Дипломант ІІІ обласного фольклорно-етнографічного фестивалю „Купальський вінок” (2005 рік) - Дипломант ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості „Барвистий віночок” (2010 рік) - Лауреат ІХ Міжнародному фестивалі мистецтв „АРТ-весна 2009” ( м.Київ).

Хоровий ансамбль „Свят-коло” (керівник – Степурко Віктор Іванович, Заслужений діяч України член спілки композиторів України У виконанні колективу звучить духовна музика, колядки, щедрівки. Хоровий ансамбль «Свят - коло» - постійний учасник різноманітних мистецьких обласних та районних заходів. - Лауреат Міжнародного музичного фестивалю „Прем’єри сезону” ( м. Київ, 2009 ) - Дипломант Всеукраїнського музичного фестивалю пам’яті Алемдара Караманова ( м. Керч, АРК, 2009 ) - Дипломант конкурсів „Прем’єри сезону”, „Київ – Музик - Фест” - Лауреат У Обласного конкурсу камерної вокальної музики ім. І.С.Козловського у номінації „Вокальні ансамблі” – ІІІ місце (2008р.) - Лауреат УІІ Обласного огляду-конкурсу хорових колективів ім.К.Г.Стеценка у номінації І місце (2008 рік) - Лауреат Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М.Леонтовича - ІІ місце (2010 рік)

Самодіяльний хор „Чарівник”, с.Бишів (керівник колективу – Тугай Ніна Петрівна) – участь в огляді художньої самодіяльності в РБК; – участь в театралізованому мітингу „Пам’ять жива”; – участь в театралізованому святі „Моє село, душі криниця”; – участь в тематичному вечорі „Хвала хліборобам”, театралізованому святі „Новорічне свято”;

 

Самодіяльний ансамбль „Любисток”, с. Бишів (керівник – Ступак Валентина Павлівна) У виконанні колективу українські народні пісні, авторські. Колектив є – учасником районного заключного огляду – конкурсу художньої самодіяльності на сцені РБК

 

Самодіяльний фольклорний колектив „Червона калина”, с. Ситняки (керівник Йовенко Тетяна Василівна) – участь у всіх масових заходах будинку культури: різдвяних привітаннях, тематичному вечорі „Щедрий вечір, добрий вечір”; - участь у проведенні кущового та районного оглядів художньої самодіяльності; -Участь в святковому концерті присвяченому Дню села.

Самодіяльний фольклорний колектив „Живиця”, с. Грузьке (керівник – Паламар Тетяна Данилівна) Нещодавно відсвяткував 35 річний ювілей народний аматорський фольклорний колектив «Живиця» Будинку культури села Грузьке. 20 років керувала колективом Лідія Бабенко з 2004 року керівник колективу Тетяна Паламар. Не один раз на районній сцені звучали народні пісні у їх виконанні, театралізовані дійства та обряди. Колектив постійно виступає з концертними номерами в селах району. Є учасниками обласних свят та конкурсів Керівником колективу ведеться творчо-пошукова робота по відтворенню народного самобутнього мистецтва. Кожен з учасників колективу є соліст , а енергетики колективу додала Галина Грущанська , яка створила колектив –супутник «Кумасеньки». В цьому році колектив приймав участь в обласному святі « Осінній ярмарок « на агропромисловій виставці – ярмарку «Київська осінь 2010».

Самодіяльний фольклорний ансамбль „Берегиня”, с.Колонщина (керівник колективу – Лавицька Любов Михайлівна) В колективі займаються люди різних професій. Характерною ознакою для колективу являється те, що в ньому приймає участь молодь. Різнобарвний репертуар, постійна праця над новими творами, творами місцевого походження, дає можливість колективу користуватися популярністю серед жителів району та села. Народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» приймає активну участь у кущових оглядах-конкурсах та районних концертах художньої самодіяльності, неодноразово виступав на районній сцені та в закладах культури району. Колектив постійно працює над підвищенням виконавчої майстерності, проводить роботу по пропаганді та відродженню української пісні, танцю, народних звичаїв та обрядів, - проведення тематичних вечорів та святкових концертів; - святковий концерт до Дня Незалежності України „Любіть Україну, як сонце любіть”; - святковий концерт, присвячений Дню працівника сільського господарства

 


Централізована бібліотечна система

Центральна районна бібліотека
відділу культури і туризму Макарівської райдержадміністрації

Наша бібліотека заснована у 1946 році.
Має універсальний фонд понад 40 000 примірників, це:
•   Загальні та галузеві енциклопедії, довідники, словники;
•   Офіційна та ділова інформація;
•   Література з суспільних галузей знань: природознавча, технічна, музична, історична, економічна, політична та ін.
•   Навчальна література для вищих і середніх навчальних закладів;
•   Художні твори на всі смаки.

У читальному залі ви зможете переглянути свіжі газети і
журнали.
Ми отримуємо періодичні видання для різних категорій читачів.

До ваших послуг працюють:
відділ обслуговування читачів;
методико-бібліографічний відділ;
відділ формування та використання єдиного книжкового фонду.

Вам стануть у нагоді:
? Алфавітний каталог;
?  Систематичний каталог;
? Краєзнавча картотека;
?  Систематична картотека газетно-журнальних статей.

Шановні мешканці  селища і району ми запрошуємо Вас до бібліотеки

Центральна районна бібліотека знаходиться за адресою:
смт Макарів, вул. Котовського, 18
з 10.00 до 18.00
вихідний день – понеділок.
Остання п’ятниця місяця – санітарний день
тел. для довідок: 5-11-94

Районна бібліотека для дітей:

смт Макарів, вул.  Фрунзе, 36
з 9.00 до 17.00
вихідний день – неділя
Остання п’ятниця місяця – санітарний день
тел. для довідок: 5-11-04

Ми працюємо для Вас!

 

Останнє оновлення на Понеділок, 03 квітня 2017, 09:27  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.