Управління держпродспоживслужби в Макарівському районі

e-mail Друк PDF

Управління держпродспоживслужби в Макарівському районі

Графік роботи: з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 17:00 год. Субота з 8:00 по 13:00 год. Неділя - вихідний.
Обідня перерва з 13:00 по 14:00 год.

В.о. начальника управління - Гнатюк Олександр Володимирович
тел. 5-14-02. Особистий прийом громадян: вівторок з 10:00 до 13:00 год.

Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії - Облещук Тарас Анатолійович
Тел. 5-14-02.

Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії - Дурицький Андрій Вікторович
Тел. 5-14-02.

Начальник відділу держ. нагляду за дотриманням санітарного законодавства - Запольська Олена Павлівна
Тел. 5-14-02.

Провідний фахівець відділу держ. нагляду за дотриманням санітарного законодавства - Тарасенко Володимир Васильович
Тел. 5-14-02.

Начальник Макарівської районної лікарні ветеринарної медицини - Кудлай Елла Валентинівна
тел. 5-14-02.

Директор Макарівської районної державної лабораторії ветеринарної медицини - Дяченко Ріта Миколаївна
тел. 5-12-97.

 


 

Управління Держпродспоживслужби в Макарівському районі інформує:

ПЕРЕВІРЕНО СТАН ДОТРИМАННЯ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ МАКАРІВСЬКОГО РАЙОНУ

Відповідно до розпорядження голови Макарівської районної державної адміністрації від 01.02.2017 № 57 було доручено створити робочу групу з перевірки санітарного та епідемічного стану закладів соціальної сфери в зв’язку з реєстрацією 3-ох випадків спалаху гострої кишкової інфекції серед вихованців навчальних закладів Київської області (Вишгородська спеціалізована школа «Сузір’я», ДНЗ «Сонечко» Броварського району, КЗ КОР «Київський обласний ліцей фізкультури та спорту» м. Біла Церква), в період з 02.02.2017 по 21.02 2017 у складі виїзної робочої комісії перевірили стан дотримання санітарного законодавства при організації харчування у дошкільних навчальних закладах та загальноосвітніх навчальних закладах Макарівського району Київської області.
Перевірено наступні навчальні заклади:
ДНЗ «Барвінок», ЦДР «Пролісок» обидва смт. Макарів, Макарівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. природничо-математичний ліцей», Макарівський НВК «ЗОШ І ст. районна гімназія», Бишівська ЗОШ І-ІІІ ст. та ДНЗ «Каштан» с.Бишів, Ситняківська ЗОШ І-ІІІ ст. , Копилівська ЗОШ І-ІІІ ст» , ДНЗ «Дзвіночок» с.Копилів. В ході перевірок були виявлені наступні порушення:
-маркування посуду та обладнання часткове;
- відсутній контроль за дотриманням температурного режиму при зберіганні харчових продуктів у морозильних камерах, холодильниках.
- м'ясо свинини та куряче зберігається в холодильниках без етикеток та маркування, що унеможливлює простежування безпечності харчових продуктів, що використовуються у харчуванні дітей;
- відсутній контроль за дотриманням температурного режиму при зберіганні харчових продуктів холодильниках,
- у харчування дітей недотримується примірне перспективне меню: відсутні перші страви.
- недостатньо столового посуду, що є причиною порушення режиму миття та сушіння посуду;
- недостатньо дощок для розробки харчових продуктів;
- прострочений медичний огляд
- в буфетах проводиться реалізація у дитячому харчуванні заборонених продуктів : газовані напої, сосиски в тісті без холоду;
- відсутні технологічні картки страв, що готуються на харчоблоці;
- випікаються борошняні вироби (булочки, пиріжки, сосиска в тісті) у варочному цеху не обладнаному для цього ;
- в меню наявні вироби в клярі (битки)
- не представлені документи, що свідчать про якість та безпеку харчових продуктів;
- не створені умови для дотримання правил особистої гігієни дітям
- в холодильниках зберігаються продукти харчування без етикеток, що унеможливлює простежування безпечності харчових продуктів, що використовуються у харчуванні дітей
- порушено товарне сусідство у морозильній камері, разом зберігаються готові до вживання продукти (масло вершкове) та сирі (м'ясо, риба);
Виявлені недоліки являються порушеннями Закону України «Про санітарне та епідемічне благополуччя населення», Закону України «Про основні принципи безпечності та якості харчових продуктів», Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу 5.5.2.008-01, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах від 05.05.2006 року за №523/12397 та можуть привести до негативних наслідків у стані здоров’я дітей, які відвідують заклади і сприяють виникненню захворювань на кишкові інфекції та харчові отруєння.
Керівників навчальних закладів зобов’язано усунути порушення до 23.02.2017.

ПРО ВИПАДОК ГРИПУ ПТИЦІ НА МИКОЛАЇВЩИНІ!

Відповідно до повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від павича звичайного, що належав Миколаївському зоопарку м. Миколаїв, виявлено РНК вірус пташиного грипу типу А субтипу Н5.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу.
Якщо у господарстві незалежно від форми власності виявлено хвору птицю або масову її загибель ТЕРМІНОВО повідомте про це  місцевого лікаря ветеринарної медицини або спеціалістів державної установи ветеринарної медицини в районі, про зазначену ситуацію, а також місцеві органи самоврядування!!!

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!

Відповідно до оперативних інформацій Головних Управлінь Держпродспоживслужби в Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській, Рівненській, Полтавській, Харківській, Чернігівській областях за першу половину лютого 2017 року було встановлено діагноз на африканську чуму свиней у: ФГ «Новоселиця», с. Новоселиця, Катеринопільського району, Черкаської області; ТОВ «Світанок», м. Бобровиця, Бобровицького району, Чернігівської області, в особистих господарствах громадян в м. Нікополь (Дніпропетровська область), с. Грузьке (Кіровоградський район, Кіровоградської області), с. Поліське (Березнівський район, Рівенської області), с. Щасливе, смт. Чутове (Чутівський район, Полтавської області), м. Лубни (Полтавська область), с. Великі Проходи (Дергачівський район, Харківської області), с. Верхня Самара (Близнюківський район, Харківської області).
Суб’єктам господарювання незалежно від форми власності, що здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними  територіями.
З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства всіх форм власності Управління Держпродспоживслужби в Макарівському районі рекомендує:
- утриматися від господарських зв’язків або відвідувань населених пунктів де введено карантин по АЧС;
- не допускати відвідування приміщень, де утримуються свині сторонніми особами;
- обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі та взутті;
- вхід до приміщень, де утримуються тварини, обладнати дезкилимками, які систематично змочувати дезінфікуючими розчинами;
- корми згодовувати, лише після термічної обробки;
- не купувати тварин без ветеринарних документів;
- не купувати м’ясні продукти у не встановлених для цього місцях та на стихійних ринках;
- постійно вести боротьбу з гризунами та комахами та періодично проводити дезінфекцію в тваринницьких приміщеннях;
- не утримувати в приватному секторі свиней, якщо Ви мисливець чи працюєте в господарстві де утримуються свині.
Якщо у господарстві незалежно від форми власності виявлено хвору свиню або масову їх загибель ТЕРМІНОВО повідомте про це  місцевого лікаря ветеринарної медицини або спеціалістів державної установи ветеринарної медицини в районі, про зазначену ситуацію, а також місцеві органи самоврядування!!!

 


Звернення головного санітарного лікаря району

 

Останнє оновлення на Понеділок, 27 лютого 2017, 11:04  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.