Новини КНП "Макарівська центральна районна лікарня" МРР

e-mail Друк PDF

Сьогодні, в новинах КНП “Макарівська центральна районна лікарня” Макарівської районної ради, будуть висвітлені питання щодо діяльності закладу в період  поширення захворювання на гостру  респіраторну  хворобу   COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS CoV-2.

- Який, на даний момент,  профіль має центральна районна  лікарня та яких пацієнтів приймає на лікування:
КНП «Макарівська ЦРЛ» МРР, згідно  з  Розпорядженням  міністра МОЗ  України  від 07.10.2020 р. переведена у інфекційний госпіталь для  госпіталізації  та лікування осіб (дорослого населення) із підозрою або  підтвердженим випадком захворювання на гостру  респіраторну  хворобу    COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS CoV-2.

- Якщо, людина потрапила до стаціонарних відділень закладу, які  послуги вона отримає:
Госпіталізація хворих в стаціонарні відділення нашого закладу проводиться  за направленням сімейних лікарів, екстреною медичною допомогою та по  самозверненню. У стаціонарних відділеннях хворих осіб із підозрою або  підтвердженим випадком захворювання на гостру респіраторну  хворобу  COVID-19 обстежують після чого, відповідно до  пакету  медичних  послуг  «Стаціонарна  допомога  пацієнтам    на  COVID-19…», таким особам  надається медична допомога.

- Скільки ліжкомісць розгорнуто в ЦРЛ для лікування хворих на  COVID-19, чи достатній рівень забезпечення медикаментами для  лікування хворих, як проводиться харчування:
Всього у стаціонарних відділеннях  нашого закладу  розгорнуто 120 ліжок. Кількість інфекційних хворих станом на  18 листопада 2020 року 86 осіб із них 61 з підтвердженим випадком захворювання на гостру  респіраторну хворобу   COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS CoV-2. Харчування хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні, проводиться згідно нормативів.
Повідомляємо про те, що  КНП «Макарівська ЦРЛ» МРР забезпечено  необхідними препаратами  (МЕРОНЕМ 1,0, ЦЕФТРІАКСОН 1,0, ЕНОКСАПАРИН 0,4, ДЕКСАМЕТАЗОН 0,4%), розчинами для інфузій,  засобами індивідуального захисту в необхідній кількості та виробами  медичного призначення  в достатньому обсязі.

- Чи забезпечений заклад кисневими концентратами та чи  проводяться  роботи з монтажу стаціонарного забезпечення киснем  пацієнтів:
На даний час в нашому закладі знаходиться 24 концентратори  (потужність 10 л на хвилину) та 2 концентратори високого тиску.  Проводяться перемовини із 2-ма фірмами, які зобов’язалися  виготовити  проект та монтажні роботи із стаціонарного забезпечення киснем. Також  ведуться перемовини для закупівлі генератора для забезпечення хворих  киснем.
Планується закупити додатково 12 кисневих концентраторів.

- Куди потрапляють жителі району, які звертаються із загальними захворюваннями, травмами, потребують планового або термінового хірургічного втручання, обстеження та госпіталізації, у зв'язку з тим, що стаціонар переведено в статус інфекційного госпіталю:
Амбулаторним хворим, у яких не виявлено COVID-19,  надається амбулаторна допомога в поліклінічному відділеннні КНП "Макарівська ЦРЛ" МРР за направленнями сімейних лікарів. Госпіталізація хворих, в разі потреби,  надається    в   лікарнях,   що   не   залучені  до лікування   хворих  з COVID-19 згідно з територіальним розподілом:  в нашому випадку це суміжні райони - КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО БОРОДЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ "БОРОДЯНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ"  та  КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ФАСТІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ "ФАСТІВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ".  Ургентна допомога надається пацієнтам  закладами охорони здоров'я, до яких  скеровує диспетчер екстреної медичної допомоги.

- Яка сума коштів була виділена із державної субвенції для потреб  КНП «Макарівська центральна районна лікарня» Макарівської районної  ради в період боротьби з COVID-19:
Для закладу були виділені наступні кошти:
- на ремонт приймального відділення 2000,0 тис. грн.
- на монтаж кисневої системи - 1906,9 тис. грн. та на придбання кисню  - 93,2 тис. грн.

- Чи виділялися кошти з місцевого бюджету для потреб закладу та чи є якісь інші нагальні потреби:
З метою забезпечення закладу необхідними медикаментами, киснем, медичними виробами та дезінфікуючими засобами з місцевого бюджету було виділено суму в розмірі 825,0 тис. грн. та 1, 7 млн. грн. на монтаж кисневої  системи.
На даний час закладу потрібні кисневі балони та їх заправка. Працюємо над пошуком підприємств, які реалізовують медичний кисень або ж можуть надати кисневі балони в користування  без втрати власності на них. Також є потреба в транспортних послугах з транспортування балонів для заправки.

- Наявність засобів індивідуального  забезпечення медпрацівників та персоналу центральної районної лікарні:
Станом на 11 листопада наш заклад  має:
- костюми біологічного захисту одноразові (комбінезони) - 850 шт.
- халат ізоляційний одноразовий – 20 шт.;
- окуляри та захисні екрани – 67 шт.;
- респіратори №95 - 1007 шт.;
- маски захисні одноразові – 7900 шт.;
- рукавички нестерильні латексні – 2950 шт.

- Заключення договору з Національною службою здоров'я України, а    також    рівень   та   виплата     заробітної  плати, тим медичним працівникам та персоналу, який працює з хворими на COVID-19:
Макарівською центральною районною лікарнею заключено Договір із Національною службою здоров’я України за № 5732-М020-Р000 від 28.10.2020 р. «Про медичне обслуговування населення  за  програмою медичних  гарантій», що передбачає реалізацію державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.
В нашому закладі сформовано 5 бригад (загальна кількість 60 чоловік). Цим бригадам та іншим залученим  до  роботи з хворими на COVID-19 працівникам  проведено нарахування  в розмірі до 300% заробітної плати.

- На даний час в п'ятиповерховому стаціонарному відділенні лікарні проводяться ремонтні роботи, які саме, та який мають об'єм фінансування на їхнє виконання. Можливо ремонти та будівельні роботи   заплановані на інших об'єктах:
В п'ятиповерховому  корпусі центральної районної лікарні тривають роботи з заміни вікон та проводиться ремонт першого поверху стаціонару, де розміщене приймальне відділення.
Центральна районна лікарня є опорним закладом, в звязку із чим, дані ремонтні роботи здійснюються згідно Брендбуку вартістю 2000,0 тис. грн.
Також запланований поточний ремонт моргу та інфекційного відділення, на дані потреби виділено 195,0 тис. грн., відповідно до чого, розпочато тендерні процедури.
З метою упорядкування території закладу за сприяння голови Макарівської райдержадміністрації Болілого О.В. розпочато ремонтні роботи із заміни асфальтного покриття.

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.