Район в цифрах і фактах

e-mail Друк PDF

ПІДСУМКИ
економічного, соціального та культурного розвитку
Макарівського району
за 9 місяців 2018 року
(у порівнянні з показниками
9 місяців 2017 року)

Соціальна сфера

Молодіжна політика
Одними із важливих заходів, які проводились в районі щодо попередження негативних явищ у молодіжному середовищі є профілактика, а саме: наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, правопорушень, захворювання на ВІЛ/СНІД. Проводилась профілактична робота передусім серед неповнолітніх та молоді. Особлива увага приділялась схильним до адиктивної поведінки, неповнолітнім, які перебувають на обліку у кримінальний міліції. Протягом січня-вересня 2018 року в 18 загальносвітніх закладах району співробітником ювенальної превенції Макарівського відділу поліції були проведені профілактичні бесіди щодо правового захисту дітей, попередження підліткової злочинності та недопущення випадків втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність.
На даний час основним завданням є громадське, національно - патріотичне та творче виховання молоді, їх залучення до соціально-політичних, економічних перетворень, мистецьких зрушень, процесу інтеграції до світової спільноти. Обдарована молодь району заявляє про себе на різноманітних конкурсах. Так, зокрема в м. Києві на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в Державному музеї книги і друкарства України відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс «Талановиті діти України» в напрямку класичної музики. 16 учнів Макарівської дитячої школи мистецтв прийняли участь у цьому фестивалі-конкурсі та зайняли призові місця.
За планом обласного управління культури, в третій навчальній чверті проводилися кущові академконцерти учнів дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв. Двоє учнів секції народних інструментів Макарівської дитячої школи мистецтв приймали участь та показали свою високу виконавську майстерність в «Броварському кущі».
В Макарівській дитячій школі мистецтв пройшов:
- шкільний інструментальний конкурс «Українська народна пісня» на краще виконання народної пісні в інструментальному перекладі на різних інструментах. Участь в конкурсі взяли майже 30 учнів. Переможцями цього конкурсу-свята стало 12 учнів;
- традиційний конкурс «Музична злива», де переможцями стали: 1 місце - Владислава Федченко; 2 місце отримала Поліна Кондратенко; 3 місце розділили Катерина Кривенок та Прокопенко Софія;
- родинний концерт за участі учнів та їх батьків «Мелодія рідних сердець»;
- захід «Українська пісня-джерело інструментальної музики», який проводився з метою популяризація української пісні, яка звучить на різних інструментах.
Учні струнного відділу та ансамбль бандуристів «Золота квінта» Макарівської ДШМ приймали участь у обласному фестивалі-конкурсі виконавців народних музичних інструментів «Неопалима купина» ім. Анатолія Кудрашевського Всі учасники цього конкурсу відзначені за участь дипломами.
Для молоді району в закладах культури проведено святкові заходи, вечори відпочинку, тематичні дискотеки.
26 вересня на базі Макарівського районного Будинку культури було проведено зустріч з молоддю району та громадськими організаціями за участю управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської облдержадміністрації на тему: «Презентація можливостей для самореалізації молоді».

Зайнятість населення
Зусилля служби зайнятості спрямовувались на виконання всіх покладених завдань, і в першу чергу, це працевлаштування незайнятих громадян та забезпечення роботодавців необхідними професійними кадрами.
Протягом січня-вересня 2018 року до Макарівської районної філії Київського обласного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та отриманням соціальних послуг звернулись 1021 незайнятих трудовою діяльністю громадян. Всього надано статус безробітного - 694 шукачам роботи, з них: жінкам – 363 особам, молоді до 35 років – 285 особам. В загальній чисельності незайнятого населення, що отримували соціальні послуги питома вага жінок становить майже 52%, частка молоді до 35 років – 41%.
Станом на 01.10.2018р. мають статус безробітного 281 осіб (жінки – 158, молодь до 35 років – 112 осіб). Допомогу по безробіттю отримують 240 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю у вересні 2018 року становив 3652 грн.
За сприяння фахівців центру зайнятості впродовж січня - вересня на вакантні та новостворені місця працевлаштовані 324 особи із числа незайнятих та безробітних громадян, з них жінок – 93, молоді до 35 років – 74 особи. Рівень працевлаштування становить 30%.
Участь в роботах тимчасового характеру приймали 85 осіб.
З метою задоволення потреб роботодавців у кадрах, сприяння працевлаштуванню безробітних осіб фахівцями центру зайнятості постійно проводиться робота по збору вакансій. На 01 жовтня 2018 року підприємствами, установами та організаціями заявлено 75 вакансій для працевлаштування громадян. Впродовж січня - вересня роботодавцями подано 474 вакансії до центру зайнятості. Навантаження на вільне робоче місце становить 5 осіб.
Макарівська районна філії Київського обласного центру зайнятості надає послуги зі сприяння в працевлаштуванні особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Підвищення конкурентоспроможності безробітних громадян на ринку праці шляхом надання їм необхідних знань, умінь та навичок набуває все більшої актуальності, оскільки вимоги роботодавців до кваліфікації і компетенції претендентів на роботу постійно зростають. Саме тому професійне навчання безробітних громадян є своєрідним механізмом державного гарантування працевлаштування та кар’єрного зростання. Проходили професійне навчання впродовж січня-вересня 2018 року 21 безробітних різних вікових категорій, з них: підвищили кваліфікацію – 21 безробітних. Підвищили кваліфікацію шляхом стажування на підприємствах за професіями: водій, тракторист, бухгалтер, лісокультурниця, кухар, оператор котельні.
Організація професійної орієнтації населення впродовж звітного періоду проводилась згідно затверджених графіків. З початку року проведено134 різних за тематикою семінарів для шукачів роботи. Зокрема:
- 1 День відкритих дверей центру зайнятості;
- 6 Дні відкритих дверей на підприємстві;
- Ярмарок вакансій та 2 міні-ярмарки вакансій;
- 7 презентацій роботодавця;
- 4 Уроки реального життя для учнівської молоді, 1 професіографічна екскурсія школярів;
- 4 семінари «Легальна зайнятість» за участю працівників Києво-Святошинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області;
Заходами районної Програми зайнятості населення до 2018 року заплановано створити 860 нових робочих місць. Протягом січня – серпня 2018 року створено 578 нових робочих місць, що становить 67,2 % до запланованих.

Заробітна плата, пенсії, соціальні виплати
Реалізація в районі державної соціальної політики щодо збільшення грошових доходів населення є одним з найважливіших чинників, які впливають на розвиток виробництва, відтворення робочої сили та розв’язання соціально-економічних проблем. За даними Головного управління статистики в Київській області районний показник середньомісячної номінальної заробітної плати одного працівника за I півріччя 2018 року становить 8 922грн.
Забезпечено постійний моніторинг щодо своєчасної виплати заробітної плати у підприємствах, установах, організаціях району та виплати її не нижче встановленого мінімального рівня. Протягом січня-вересня 2018 року проведено 9 спільних засідань тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
Результатами роботи є відсутність заборгованості з виплати заробітної плати у економічно активних підприємствах району та сплата підприємствами – боржниками, фізичними особами – підприємцями прострочених платежів в розмірі 1 813 691,0 грн.
Послуги з пенсійного забезпечення громадян району на даний час надають два відділи Києво-Святошинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області.
Станом на 01.10.2018 на обліку в Макарівському районі перебуває 12 858 пенсіонер. За 9 місяців 2018 року загальна сума видатків на пенсійні виплати склала 263,9 млн. грн. Середній розмір пенсії на 01.10.2018 року складає 2 261,5 грн., що на 66,26 грн. більше ніж на 01.01.2018 року та майже у два рази більше мінімальної пенсійної виплати.
Забезпеченість власними коштами в районі на виплату пенсій за 9 місяців складає 33,3 %.
За 9 місяців 2018 року до Пенсійного фонду надійшло 87 950,08 тис. грн., в тому числі:
- за даними Державної фіскальної служби надійшло єдиного соціального внеску, розподіленого на пенсійне страхування – 85 046,5 тис. грн., що на 22 604,7 тис. грн. або на 37 % більше ніж за аналогічний період минулого року;
- коштів (страхових внесків), надходження яких адмініструє Пенсійний фонд надійшло 141,3 тис. грн.
- з окремих видів господарських операцій до бюджету Пенсійного фонду надійшло 2 763,0 тис. грн., у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 13,6 тис. грн.
Загальна сума заборгованості по платежах по Макарівському району до Пенсійного фонду на 01.10.2018 року становить 726,7 тис. грн., в тому числі:
- 57,3 тис. грн. – борг підприємств, у яких відсутні активи для її погашення (безнадійний борг), або 7,9 % від загального боргу;
- 669,4 тис. грн. – борг економічно-активних підприємств, або 92,1 % від загального боргу.
Станом на 01.10.2018 року вказана заборгованість повністю охвачена претензійно - позовною роботою.
Особлива увага приділяється учасникам АТО та їх сім’ям.
На даний час отримують пенсію по втраті годувальника за загинувшого учасника АТО – 10 осіб, учасники АТО по інвалідності, отриманої внаслідок бойових дій на сході України – 16 осіб, перебуває на обліку та отримує пенсію по інвалідності внаслідок поранень, каліцтва, контузії одержаних під час участі у Революції Гідності – 1 особа, батьки осіб смерть, яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту та є Героями Небесної Сотні - 1 особа.
Протягом січня-вересня 2018 року до управління звернулося 12 внутрішньо переміщених осіб, в тому числі які виїхали з Донецької області – 8 осіб (з них взято на облік 6), з Луганської – 4 осіб, (взято на облік 4).
Всього, станом на 01.10.2018 року перебуває на обліку та проводиться виплата пенсій 102 особам з Донецької, 113 особам з Луганської областей та 3 особам з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
Для забезпечення виконання завдань державної соціальної політики спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації (далі – управління) протягом ІІІ кварталів 2018 року призначено пільг, допомог, субсидій, компенсацій на загальну суму 148 605,2 тис. грн., зокрема:
- прийнято розрахунки на відшкодування наданих пільг щомісяця в середньому 6600 особам. Надано пільг на житлово-комунальні послуги на загальну суму 11 341,52 тис. грн., відшкодовано 9827,37 тис. грн., існує заборгованість в сумі 1514,5 тис. грн. Виплачено компенсацію на придбання твердого палива і скрапленого газу 181,24 тис. грн.;
- призначено та виплачено 16 видів соціальних допомог, компенсацій та субсидій в середньому 13182 одержувачам щомісячно, з них найбільшими напрямками є:
допомога при народженні дитини, яку щомісячно одержують в середньому 1397 осіб. Нараховано та виплачено в загальній сумі 15715,3 тис. грн.;
допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю – 416 особам на загальну суму 6663,6 тис. грн.;
допомога на дітей одиноким матерям – 304 особам на загальну суму 5935,5 тис. грн.;
допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – 58 особам на загальну суму 2249,3 тис. грн.;
допомога малозабезпеченим сім’ям – 159 особам на загальну суму 4291,5 тис. грн.;
допомога на дітей-сиріт, в тому числі виплата грошового забезпечення батькам-вихователям на загальну суму 779,9 тис. грн.;
субсидії для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги за ІІІ квартали 2018 року призначені на загальну суму 50 млн. 31 тис. грн. в середньому 7 020 одержувачам;
субсидії на тверде паливо та скраплений газ готівкою нараховано в сумі 766,8 тис. грн. 235 домогосподарству;
виплачено невикористаних внаслідок економії субсидій на суму 1 млн. 538 тис. грн.. 2490 одержувачам;
- виплачені компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорій 1 та 2) 3088 особам на загальну суму 7260,3 тис. грн., заборгованості немає;
- здійснено компенсацію виплати додаткових відпусток 16 календарних днів на рік 159 особам в сумі 642,9 тис. грн., заборгованость 361,1 тис. грн.;
- виплачено компенсацій за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомогу на оздоровлення 2008 особам на суму 236,7 тис. грн.;
- оздоровлено 81 громадян, потерпілих від наслідків Чорнобилької катастрофи категорії 1 ( в тому числі 2 дитини з інвалідністю);
- виплачено адресну щомісячну допомогу на проживання, в тому числі на житлово-комунальні послуги 295 внутрішньо переміщеним особам (178 сім’ям) на загальну суму 2215,5 тис. грн.;
- виплачено одноразову грошову допомогу членам сімей осіб, які загинули або особам, які брали участь в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час Революції гідності згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2017 № 35 4 особам на загальну суму 1117,2 тис. грн.;
На даний час на обліку для отримання санаторно-курортної путівки перебувають 50 учасників бойових дій. Для надання послуг з оздоровлення для учасників бойових дій АТО, протягом червня місяця 2018 року укладено 7 договорів на загальну суму 56 862,00 грн. ( кошти державного бюджету).
З початку року 1 особі з інвалідністю та 3 малозабезпеченим особам виплачена одноразова матеріальна допомога на загальну суму 2746,00 грн.
Видано 29 направлень особам з інвалідністю для отримання технічних та інших засобів реабілітації.
134 особи з інвалідністю, які перебувають на обліку для отримання спецавтотранспорту або мають у користуванні автомобілі отримані через департамент соціального захисту населення, отримали грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування на загальну суму 25 308,78 тис. грн.
6 учасників АТО виявили бажання пройти професійне навчання на курсах водіїв та отримати водійське посвідчення категорії «С». Укладено договір про надання послуг з професійної підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації з навчальною установою ДПТЗ «Бородянський професійний аграрний ліцей». Навчальний процес для учасників АТО розпочався 13 червня та закінчиться 13 жовтня поточного року.
З районного бюджету по програмі «Турбота» на 2016-2020 роки виплачено соціальної матеріальної допомоги:
- з нагоди 29-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан та дня вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав 9 особам по 500 грн. кожному на загальну суму 4 500,00 грн. та 5 особам на суму 5000,00 гривень;
- до Великодніх свят 13 сім’ям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на загальну суму 13 000,00 грн.;
- у зв’язку із 32-роковинами Чорнобильської катастрофи 368 ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму 114 400,00 грн.
- до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні виплачена соціальна матеріальна допомога 49 ветеранам-інвалідам війни на загальну суму 21 300,00 грн.
- 2 особам, яким виповнилось 100 років і більше від дня народження, в сумі 15 000,00 грн.;
Рішенням комісії Макарівської районної державної адміністрації з розгляду питань надання соціальної матеріальної допомоги громадянам району за 9 місяців 2018 року згідно комплексної програми «Турбота» розглянуто 92 особистих звернень громадян та надано соціальну матеріальну допомогу:
- 58 особам на загальну суму 193 000,00 грн. на лікування онкологічних захворювань, інфарктів, інсультів, на проведення хірургічних втручань, про що є підтверджуючі документи;
- на лікування 7 дітей – з інвалідністю на загальну суму 28 000,00 грн.
- 2 учасникам антитерористичної операції та 1 члену сім’ї загиблого учасника антитерористичної операції на загальну суму 24 000,00 грн.
- на подолання наслідків пожеж 18 особам на суму 191 000,00 грн.
За клопотаннями депутатів Макарівської районної ради за поданням голови районної ради надано соціальну матеріальну допомогу на лікування 2 особам на загальну суму 11 500,00 грн.
Загалом за особистим звернення громадян та за клопотанням депутатів районної ради надано соціальної матеріальної допомоги на суму 447 500,00 гр

Будівельна діяльність
За даними Головного управління статистики в Київській області будівельними підприємствами району, які працювали у січні-вересні 2018 року, виконано будівельних робіт на суму 56,2 млн.грн, що становить 1,2% до загально обласного показника. Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення склали 88,9% від загального обсягу виконаних робіт по місту, капітальний ремонт 11,0%.
Протягом січня — червня 2018 року прийнято в експлуатацію 9357 м2 загальної площі житла, що на 13% менше обсягу відповідного періоду 2017 року, та посідає 12 місце серед адміністративних територій Київщини з питомою вагою 1,6% від загального обсягу прийнятого в експлуатацію житла. Крім того, у січні–червні 2018 року у районі прийнято в експлуатацію дачні та садові будинки загальною площею 3,8 тис.м2.

Містобудівна діяльність
За підсумками 9 місяців 2018 року до сектору містобудування та архітектури Макарівської райдержадміністрації не надходило рішення про затвердження генеральних планів сіл району.
Макарівською райдержадміністрацією прийнято 17 розпоряджень про розробку детальних планів території в межах Макарівської селищної ради, Лишнянської, Бишівської, Копилівської, Королівської, Комарівської, Забуянської, Небелицької сільських рад.
Макарівської райдержадміністрацією прийнято 5 розпорядження про затвердження детального плану території в межах Бишівської, Наливайківської, Колонщинської сільської ради.
З початку 2018 року сектором містобудування та архітектури видано 184 будівельних паспорти, 6 містобудівних умов і обмежень для проектування об'єкта будівництва, 4 паспорти прив’язки розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Формування спроможних громад
На території Макарівського району попередньо формується три громади: Бишівська, Макарівська та Березівська.
На даний час розроблено проекти паспортів спроможних територіальних громад про що повідомлено мешканців Макарівського району шляхом висвітлення вказаних проектів паспортів в засобах масової інформації місцевого рівня, а саме в газеті «Макарівські вісті» від 09.10.2015 № 39.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 266-р “Про внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України" затверджено перспективний план щодо формування громад у Київській області, в який увійшла Бишівська громада.
23 серпня 2018 року Макарівська селищна рада схвалила проект рішення "Про добровільне об'єднання територіальних громад" та подала висновок щодо відповідності проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад Конституції та законам України до Київської обласної державної адміністрації.

Житлово-комунальне господарство
З метою утримання та розвитку сфери житлово-комунального господарства в Макарівському районі з початку 2018 року було виконано заходи для забезпечення стабільного функціонування об’єктів житлово-комунального господарства, а саме:
- проведено поточні ремонти та заходи з утримання мережі вуличного освітлення в 21 населеному пункті району (селищ Кодра, Макарів, сіл Вільне, Гавронщина, Грузьке, Копилів, Лишня, Людвинівка, Маковище, Небелиця, Новосілки, Опачичі, Плахтянка, Рожів, Ситняки, Соснівка, Фасова, Ч.Слобода, Юрів, Яблунівка, Ясногородка). На заходи витрачено 2245,7 тис. грн., з них 2193,6 тис. грн. кошти місцевого бюджету; 52,1 тис.грн спонсорські кошти.
- проведено капітальний ремонт водопровідних мереж та свердловин в смт Макарів на суму 1 182,9 тис.грн., здійснено частковий ремонт мережі водостачання в с.Новосілки та с.Пашківка на заходи витрачено 26,0 тис. грн. (спонсорські кошти), в селах Королівка та Чорногородка профінансовано роботи в сумі 9,0 тис.грн. на облаштування водяної насосної станції та гідранти; в селі Липівка прокладено мережу водопостачання до приміщення сільської ради, на заходи витрачено 37,4 тисг.грн. залучених коштів.
Виконкомами сільських та селищних рад проведено роботи з утримання, обслуговування та ремонту доріг та вулиць населених пунктів району на суму 7 607,41 тис.грн.

Підготовка до нового опалювального сезону 2018/2019 року

Підготовка до опалювального сезону в районі здійснювалась згідно розпорядження голови Макарівської районної державної адміністрації від 18 травня 2018 року № 428 «Про підготовку господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Макарівського району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 року», яким було затверджено відповідні заходи, які необхідно виконати протягом підготовчого періоду.
Станом на 01.10.2018 заклади соціально-культурного призначення, в тому числі дошкільні навчальні заклади, загальноосвітні школи, заклади охорони здоров'я, установи соціального захисту населення, будинки культури, бібліотеки підготовку до стабільної роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2018/2019 років завершили.

Енергозабезпечення та енергозбереження

З метою виконання розпорядження Київської облдержадміністрації від 17.05.2017 № 263 «Про схвалення проекту Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області на 2017-2020 роки», зокрема, заходів щодо зменшення споживання природного газу шляхом впровадження енергозберігаючих технологій, підвищення ефективності використання традиційних видів палива, забезпечення використання альтернативних джерел енергії при проходжені опалювального осінньо-зимового періоду 2017/2018 років в Макарівському районі за рахунок використання альтернативних джерел енергії для потреб бюджетної сфери, з початку 2018 року було проведено заміщення понад 680,0 тис. м3 природного газу.
З початку 2018 року на альтернативний вид опалення переведено Ніжиловицьке НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок», а з 01.10.2018 Ясногородське НВО «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок». На сьогодні в районі нараховується 14 шкіл, що вже перейшли на альтернативний вид палива.
Обсяг спожитої теплової енергії у Гкал за звітний період 2018 року становлять:
- традиційні види палива: природний газ – 3123,6 Гкал;
- альтернативні види палива:4820,2 Гкал.
З метою впровадження енерго-зберігаючих заходів в навчальних закладах району Андрієвською та Яблунівською сільською радою розроблено проектно-кошторисну документацію щодо проведення робіт з розробки енергетичних паспортів будівель та відповідних енерго-зберігаючих заходів.

Гуманітарна сфера

Заходи, що вживалися Макарівською райдержадміністрацією щодо забезпечення стабільного функціонування закладів:

освіти та науки
На початок 2018/2019 навчального року мережу освітніх установ складає 36 закладів дошкільної освіти, з них 19 у складі навчально-виховних об’єднань «загальноосвітня школа – дитячий садок», де дошкільною освітою в ЗДО всіх форм власності на початок 2018/2019 навчального року охоплено 1760 дітей, 32 заклади загальної середньої освіти (загальну середню освіту здобуває 4612 учнів) та 3 заклади позашкільної освіти.
У новому навчальному році відбулися зміни в мережі дошкільних закладів: припинили своє існування як окремі установи ЗДО «Ромашка» Вільнянської сільської ради, ЗДО «Дзвіночок» Копилівської сільської ради та ЗДО «Барвінок» Соснівської сільської ради. Натомість відбулося злиття зазначених закладів дошкільної освіти із закладами загальної середньої освіти у навчально-виховні об’єднання, а саме: Вільнянське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів», Копилівське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» та Соснівське НВО «Загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок».
Продовжуються заходи щодо розширення мережі дошкільних закладів у районі. У вересні 2018 року відновлено роботу дошкільної групи в селі Грузьке у складі Гружчанського НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок», відкрито додаткові дошкільні групи у Вільнянському НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок», ЗДО «Ялинка» Забуянської сільської ради та ЗДО «Віночок» Мотижинської сільської ради. Зазначені заходи дозволили створити 85 додаткових дошкільних місць у закладах дошкільної освіти. Також у районі зареєстровано приватний заклад дошкільної освіти «Смайл Ап» проектною потужністю 80 місць
Враховуючи потреби населення, в районі функціонує група з цілодобовим перебуванням дітей у Калинівському ДНЗ «Веселка».
З метою надання якісних освітніх послуг дітям із особливими освітніми потребами розширено мережу закладів із інклюзивним навчанням. У 2018/2019 навчальному році 21 інклюзивний клас функціонує на базі 13 закладів загальної середньої освіти для 29 дітей. У минулому навчальному році такі класи працювали на базі 9 шкіл для 12 дітей. Також із початку нового навчального року відкрито ще одну інклюзивну групу для дітей дошкільного віку із особливостями розвитку у Кодрянському НВО «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок». У цілому в районі функціонує 3 інклюзивні групи (в Кодрянському НВО, Макарівському ДНЗ «Теремок» та Калинівському ДНЗ «Веселка») для 8 дітей дошкільного віку, які мають особливі освітні потреби.
В районі забезпечено організаційні заходи щодо функціонування інклюзивно-ресурсного центру. Відповідно до рішення сесії Макарівської районної ради VІІ скликання від 20.12.2017 № 333-19-VІІ в районі створено комунальну установу «Районний інклюзивно-ресурсний центр» Макарівської районної ради Київської області за адресою смт Макарів, вул. Д. Ростовського, 37 (у приміщенні ЦТДЮ ім. Д.Туптала).
Сесією районної ради затверджено Положення ІРЦ та Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора, затверджений штатний розпис у кількості 6 штатних одиниць. Виділені кошти на заробітну плату працівникам установи в сумі 521,9 тис.грн.
Для інклюзивно-ресурсного центру виділене приміщення загальною площею 128м². Рішенням сесії районної ради від 13.06.2018 на посаду директора інклюзивно-ресурсного центру комунальної установи «Районний інклюзивно-ресурсний центр» Макарівської районної ради призначено Прокопенко Віру Григорівну, колишню завідуючу районної психолого-медико-педагогічної консультації. Згідно затвердженого штатного розпису ІРЦ призначено працівників установи.
На функціонування інклюзивно-ресурсного центру з місцевого бюджету виділені кошти в сумі 200,0 тис.грн., із них: на придбання меблів – 50 тис.грн., на проведення поточних ремонтних робіт у приміщеннях інклюзивно-ресурсного центру та капітальний ремонт санвузла ІРЦ – 150 тис.грн. Станом на 01.08.2018 завершено капітальний ремонт санвузла в зазначеній установі. На його проведення використано 93,7 тис.грн. Продовжуються ремонтні роботи в приміщеннях інклюзивно-ресурсного центру, їх облаштування.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №88 за кошти субвенції з державного бюджету придбано оргтехніку для забезпечення діяльності комунальної установи «Районний інклюзивно-ресурсний центр» Макарівської районної ради: на суму 119,1 тис.грн. придбано інтерактивний мультимедійний комплекс, багатофункціональний пристрій, ламінатор, планшет і три персональні комп’ютери.
З метою підготовки закладів освіти району до нового 2018/2019 навчального року проведено ремонтні роботи в приміщеннях закладів за рахунок різних джерел фінансування. Зокрема:
- Зроблено капітальний ремонт по заміні віконних блоків у Козичанському, Мар’янівському, Ніжиловицькому НВО та Макарівському НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» - 440,7 тис.грн (кошти місцевого бюджету).
- Замінено вікна в Ясногородському НВО – 340,0 тис.грн (кошти з державного бюджету)
- Проведено капітальний ремонт внутрішніх вбиралень у Кодрянському та Мар’янівському навчально-виховних об’єднаннях: - 80,4 тис.грн. (кошти місцевого бюджету).
- Виготовлено проектно-кошторисної документації для реконструкції приміщення Небелицької філії ОЗНЗ Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів: - 200,0 тис.грн. (кошти місцевого бюджету)., також виділено 300,0 тис.грн. на проведення капітального ремонту приміщення філії.
- На проведення капітального ремонту ЦТДЮ ім.Д.Туптала із коштів місцевого бюджету виділено 1000,5 тис.грн., із них станом на 01.10.2018 використано 292,6 тис.грн.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 №237 на забезпечення впровадження Концепції «Нова українська школа» в закладах загальної середньої освіти району виділено 3064,79 тис.грн., із них: 1782,47 тис.грн. – із субвенції державного бюджету, 1282,32 тис.грн. – із місцевого бюджету. Для всіх закладів загальної середньої освіти придбано комплекти одномісних шкільних меблів (парта та стілець), відкриті шафи з контейнерами, інтерактивні комплекси (інтерактивна дошка та проектор), а також дидактичні матеріали. На їх придбання станом на 01.10.2018 використано 2665,9 тис.грн., із них: 1716,0 тис.грн. – кошти субвенції державного бюджету згідно Постанови КМУ від 04.04.2018 №237, 206,0 тис.грн. – кошти субвенції державного бюджету згідно Постанови КМУ від 18.12.2017 №929-р та 743,9 тис.грн. – кошти місцевого бюджету. За кошти державного бюджету для 1-х класів закладів ЗЗСО району придбано та передано ігрові набори Lego Play Box у кількості 50 одиниць та Six Bricks у кількості 618 одиниць.
Відповідно до розпорядження КМУ від 18.12.2017 №929-р на розвиток природничо-математичної науки (придбання навчальних кабінетів) із субвенції державного бюджету виділено 1021,0 тис.грн. За ці кошти буде придбано сучасні навчальні кабінети для закладів загальної середньої освіти району.
Здійснюються заходи щодо оновлення оргтехніки, спортивного інвентарю, кухонного та іншого обладнання, шкільних меблів для закладів освіти. На їх придбання станом на 01.10.2018 із місцевого бюджету виділено 815,4 тис.грн.
З метою обстеження будівлі початкової школи Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» щодо можливості подальшої експлуатації приміщення з місцевого бюджету виділено 50,0 тис.грн. Також виділено 284,4 тис.грн. на проведення реконструкції діючого приміщення Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» (облаштування додаткових класних кімнат).
З початку нового 2018/2019 навчального року за кошти місцевого бюджету забезпечено безкоштовне харчування усіх учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей, що отримують державну допомогу, та дітей учасників бойових дій. Вартість харчування однієї дитини в день становить 15,0 грн.
Проведено профілактичні огляди та ремонт шкільних автобусів. З метою підготовки автобусного парку відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації до організованого перевезення школярів, що проживають за межею пішохідної доступності, до закладів загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році з місцевого бюджету виділено 30,0 тис.грн.
Продовжують свою роботу позашкільні заклади. У 2018/2019 навчальному році в центрі творчості дітей та юнацтва ім. Д.Туптала функціонує 65 груп, у яких позашкільною освітою охоплено 1536 вихованців. Однак позашкільною освітою охоплені не лише вихованці позашкільних закладів, а й учні закладів загальної середньої освіти, у яких гуртковою та спортивно-масовою роботою у 226 гуртках і секціях займається 2773 учні.
Міжшкільний навчально-виробничий комбінат надає допрофесійну підготовку зі спеціальностей «оператор комп’ютерного набору» та «візаж», професійну – зі спеціальностей «водій транспортних засобів категорії «В» та категорії «С». У цілому на базі Макарівського МНВК працює 8 груп для 103 старшокласників.

націонал-патріотичне виховання
Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо. Відповідно до Указу Президента України «Про Стратегію національно - патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки», «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», «Районної програми національно-патріотичного виховання учнів на період 2014-2018 рр.» та з метою виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією у закладах культури Макарівського району протягом першого кварталу 2018 року було здійснено ряд тематичних заходів:
- до Дня соборності України - "Мій рідний край, моя Україна";
- до Дня вшанування подвигу Героїв Небесної сотні організовано виставки: «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», «Борімося – поборемо! Нам Бог помагає!», «Герої не вмирають...», «Небесна Сотне, Ви тепер святі»; тематичні години: «Герої не вмирають. Небесній сотні присвячується», «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас», «Не плач, рідна мати, син героєм став. Він за Україну голову поклав», години інформування: «Втрати твої, Україно», «Зима 2014: уроки мужності та героїзму»; «Незламний дух воскрес у серці кожнім»; «Освячені любов’ю до народу»; «Герої не вмирають! – Будуть жить!»; проведено презентацію «Книги пам'яті полеглих за Україну»; відкрито пересувну виставку “Блокпост пам'яті”.
- в День Конституції України, в районному Будинку культури пройшов IV районний фестиваль – конкурс патріотичної пісні «З Україною в серці».
В приміщеннях бібліотек організовано тематичні полиці, рубрики, які постійно поповнюється інформацією.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги, турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості в бібліотечних установах та навчальних закладах району відбулися виховні заходи приурочені Дню українського добровольця.
За І півріччя у Макарівському районному історико-краєзнавчому музеї проведено заходи:
- Урок - презентація "Собор наших душ" для учнів Макарівського НВК "ЗОШ І ст. - районна гімназія" до 100-річчя від дня народження О. Гончара.
- Урок - презентація "Останнія Гетьман" для учнів Макарівського НВК "ЗОШ І ст. - районна гімназія" до 100-річчя приходу до влади гетьмана П. Скоропадського .
- Урок пам’яті "Тримаємо зв’язок" для учнівської молоді та мешканців Макарова до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
- Урок історії для учнів Макарівського НВК "ЗОШ І ст. - районна гімназія" до 90-річчя від дня народження Ореста Васкула учасника національно-визвольного руху на Київщині.
- Урок пам’яті для учнів Макарівського НВК "ЗОШ І ст. - районна гімназія" до дня загибелі Дмитра Васильєва, учасника російсько-української війни.
- Урок мужності для учнів с. Забуяння до дня народження Леоніда Степаненко, полеглого в Анголі.
- Презентація книги для учнів Макарівського НВК "ЗОШ І ст. - районна гімназія" "Олексій Потапенко. Обірваний політ..."
В навчальних закладах району постійно проводяться тематичні години на тему: «Усе моє, що зветься Україна», проходять тематичні концерти, демонструється відео «Добровольці».

охорони здоров’я
Медичну допомогу жителям району надають 46 лікувально-профілактичних закладів в т.ч. – центральна районна лікарня, КНП «Макарівський центр ПМСД» МРР до складу якого входять 11 медичних амбулаторій ЗПСМ, 34 фельдшерсько-акушерських пунктів. Стаціонарна медична допомога надається в центральній районній лікарні в 7 відділеннях, кількість ліжок стаціонару –175. Наявний потенціал дає можливість в повному об’ємі забезпечувати населення у медичній допомозі
Протягом січня-вересня 2018 року КНП «Макарівський центр ПМСД» МРР та Макарівською ЦРЛ розроблено та реалізувалися ряд цільових програм.
Проводилась робота, щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» та розпорядження Київської обласної державної адміністрації №26 від 26.01.2017 (зі змінами від 31.01.2018р. №30) «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».
Укладено договори за заявами суб’єктів господарювання про відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань населення, яке страждає на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму, між КЗ «Макарівський центр ПМСД» та Макарівською районною аптекою №10, аптеками ФОП Хорошун О.О., ТОВ «Тейк Профіт», Макарівською центральною районною лікарнею, ФОП Хорошун М.І. та забезпечено контроль за безоплатним відпуском цих лікарських засобів. З початку дії Програми сума затверджених коштів на 2018 рік складає - 1161 тис. грн., отримано коштів – 902,2 тис. грн., всі кошти використані., що складає 77,7% від затверджених. Отоварено 9825 рецептів, вартість одного рецепта складає 92 гривень.
На виконання розпорядження Макарівської районної державної адміністрації від 14.02.2018 №98 з 14.03.2018 проводиться безоплатний відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування населення Макарівського району, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи. За січень-вересень 2018 року сума затверджених коштів на 2018 рік становить - 1815 тис. грн. отримано коштів – 1143,0 тис. грн., які повністю використано, що складає 63,0% від затверджених.
Згідно рішення сесії Макарівської районної ради від 20.06.2016р № 89-09-VІІІ «Про районну Програму медикаментозного забезпечення учасників антитерористичної операції під час амбулаторного лікування на період 2016-2020 років» сума затверджених коштів на 2018 рік складала -120 тис. грн., з яких використано 68,478 тис.грн., що становить 57% від затверджених.
На виконання постанови КМУ від 17.08.1998р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» із місцевого бюджету сума затверджених коштів на 2018 рік складала - 300 тис. грн. отримано коштів - 250тис. грн. використано – 183,1 тис.грн., що становить 61,0% від затверджених.
Відповідно до розпорядження Макарівської райдержадміністрації від 14.02.2018 № 98 «Про організацію у 2018 році безоплатного відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування населення та пільгового медичного обслуговування з безкоштовного зубопротезування населення Макарівського району Київської області, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи» надано послуг в січні-вересні поточного року з безкоштовного зубопротезування постраждалим від аварії на ЧАЕС на суму 154,7тис. грн.
На виконання розпорядження Київської облдержадміністрації від 26.01.2018 № 25 «Про розподіл цільових видатків медичної субвенції з державного бюджету на лікування хворих на цукровий діабет», забезпечено протягом січня-вересня 2018 року, хворих на цукровий діабет безкоштовними інсулінами на суму 606,0 тис.грн.
Активно проводиться робота щодо запровадження сімейної медицини, ведеться підготовка лікарів та середніх медичних працівників на курсах по сімейній медицині. На даний час працює 18 сімейних лікарів та 45 медичних сестер загальної практики сімейної медицини.
Кадровий потенціал району (по Макарівській ЦРЛ) складають штатні лікарські посади 137,0 (включаючи госпрозрахунок ), із них120,5 зайняті лікарські посади, укомплектованість штатних посад зайнятими складає 87,9% .Фізичних осіб лікарів по району становить 103 особи.
За 9 місяців 2018 року підключено до мережі Інтернет всі медичні амбулаторії та підписано з населенням 19694 (53,84%) «Декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги».
Проведено зміну організаційно-правової форми центру - перетворення КЗ «Макарівський центр ПМСД» в КНП «Макарівський центр ПМСД» МРР.
Протягом січня-вересня 2018року проведені роботи по укріпленню матеріально-технічної бази ЦРЛ:
1. Проведений капітальний ремонту приміщень: терапевтичного корпусу для розміщення фізкабінету, лікарів-стоматологів та зубних техніків 1299,5тис. грн., ведуться роботи по складанню кошторисної документації по капітальному ремонту терапевтичного корпусу.
2. Проведено капітальний ремонт коридору поліклініки – 206,9 тис.грн.
3. Проведено капітальний ремонт 4 ліфтів терапевтичного корпусу у сумі 120,0 тис. грн., поточний ремонт хірургічного відділення на суму 199,.0 тис. грн.
4. Медичне обладнання:
- отримано за рахунок благодійних внесків крісло гінекологічне на суму 133,3 тис. грн., монітор для апарату УЗД в сумі 41,5 тис. грн.;
- придбано 2 гінекологічних крісел на суму 140,0 тис. грн. (кошти Макарівської селищної ради);
- придбано центрифугу на суму 199,0 тис. грн. (кошти районного бюджету).
5. Закуплено оргтехніки на суму 11,8 тис грн. за рахунок власних надходжень (господарська діяльність ЦРЛ).
Первинної ланки охорони здоров’я:
- придбано медикаментів на суму 144,1 тис. грн.;
- придбано предмети, матеріали обладнання та інвентар – 229,4 тис.грн.
- виділені кошти на заміну вікон на ФАПах та ФП у сумі 260 тис.грн.
Середньомісячна заробітна плата працівників охорони здоров’я за 9 місяців поточного року склала:
- ЦРЛ – 5469,53 грн., що на 872,95 грн. більше ніж за відповідний період 2017 року
- КНП «Макарівський центр ПМСД» МРР - 4502,72 грн., що на 674,36грн. більше ніж за 9 місяців 2017 рік.

культура та туризм
З початку 2018 року мережа закладів культури в порівнянні з 2017 роком не скоротилась.
Клубні заклади району надають платні послуги за рахунок :оренди приміщення, проведення дискотек, прокат костюмів, платні концерти, а саме за 9 місяців 2018року зароблено коштів на суму – 222 369 грн.
Протягом звітного періоду пріоритетними напрямками роботи закладів культури району були: організація змістовного дозвілля молоді, підлітків та дітей; пропаганда здорового способу життя, формування національної свідомості; збереження і відродження звичаїв, традицій та обрядів українського народу; створення умов для самодіяльної художньої творчості, самореалізації підростаючого покоління, зокрема:
- Проведення11 урочистих заходів з відзначення загальнодержавних свят та визначних дат;
- відбулось святкування 18 народних свят та обрядових ;
- проведено 13 заходів та дійств за участю вчителів та вихованців Макарівської дитячої школи мистецтв;
- проведено заключний концерт районного огляду художньої самодіяльності, присвячений 95-річчю утворення Макарівського району;
- проведено ювілейний концерт зразкового хореографічного колективу «Ясочка» з нагоди 30-річчя творчої діяльності;
- народний аматорський фольклорний колектив «Сік землі» виступав на православних парафіях Італії та дав концерти (флеш-моби української пісні) в містах Комо, Лекко та на узбережжі Венеціанської лагуни. Народний аматорський колектив чоловічий гурт «Козацькі джерела», народний аматорський вокальний ансамблю «Зоряниця» Макарівського РБК, народний фольклорний колектив «Берегиня» Гавронщинського БК приймали участь у IV Міжнародному фольклорному фестивалі «Христо Узунов».(м. Охрид.Македонія). Народний аматорський фольклорний колектив «Чебреці» Макарівського РБК з обрядовим дійством «Зажинки» приймав участь у ХІІІ обласному фольклорно – етнографічному фестивалі- конкурсі «Онуки полянські» імені П.П.Чубинського в приміщенні міського Будинку культури м.Бориспіль.
- народний аматорський вокальний ансамбль «Зоряниця» та народний аматорський чоловічий гурт «Козацькі джерела» Макарівського РБК приймали участь в Х Міжнародному фестивалі дерунів в м.Коростень.

фізична культура та спорт
Основною метою відділом освіти, фізичної культури та спорту є забезпечення першочергових та перспективних заходів, спрямованих на залучення населення району, особливо дітей та молоді, до активних занять фізичною культурою і спортом, формування здорового способу життя, досягнення високих спортивних результатів. Фізична культура і спорт є складовою частиною виховного процесу дітей і підлітків, учнівської та студентської молоді і відіграє важливу роль у зміцненні здоров'я, підвищенні фізичних і функціональних можливостей організму людини, забезпеченні здорового дозвілля, збереженні тривалості активного життя дорослого населення. В районі проводиться робота, яка спрямована на стабілізацію розвитку фізичної культури і спорту.
З метою підготовки та залучення більшої кількості дітей до занять фізичною культурою та спортом у районі працює комплексна Макарівська районна дитячо-юнацька спортивна школау якій працює 26 груп, де у секціях із футболу, легкої атлетики, боксу та тхеквондо займається 369 вихованців.
Окрім спортшколи для занять спортом використовуються приміщення ОЗНЗ Бишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Королівської та Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» та Макарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей», де працюють секції дитячо-юнацької спортивної школи. Навчальний процес забезпечує 9 тренерів.
У районі постійно проводиться робота зі збереження наявної, з подальшим удосконаленням, матеріально-технічної бази, поліпшення умов її функціонування.

Профілактика та протидія злочинності

Макарівською районною державною адміністрацією на виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 07.06.2017 № 312 виконано Плани проведення громадських слухань в населених пунктах Макарівського району з питань стану криміногенної ситуації, дотримання законодавства та забезпечення громадського порядку за 1-ий, 2-ий та 3-ій квартали 2018 року, які було погоджено Макарівським відділенням поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП в Київській області. Відповідно до даного плану головою адміністрації, заступником голови адміністрації, начальником та заступником начальника Макарівського відділення поліції Ірпінського відділу поліції та дільничними офіцерами здійснювалися протягом трьох кварталів громадські слухання, до яких залучалися сільські голови та громади сіл. За три квартали 2018 року Макарівською райдержадміністрацією спільно з Макарівським відділенням поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП в Київській області проведено громадські слухання з питань стану криміногенної ситуації, дотримання законодавства та забезпечення громадського порядку в 33 населених пунктах району (2 селищні ради та 31 сільська рада).
Макарівською райдержадміністрацією спільно з Макарівським відділенням поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП в Київській області здійснюється постійний моніторинг криміногенної ситуації по кожному населеному пункту району в розрізі суспільної небезпечності вчинених правопорушень.
В Макарівському районі діє Програма профілактики злочинності та забезпечення публічної безпеки на 2016-2019 роки, затверджена рішенням Макарівської районної ради від 26.02.2016 №46-06-VII (із наступними змінами).
Метою даної Програми є забезпечення активної наступальної протидії злочинності та досягнення її зниження на основі чітко визначених пріоритетів, об’єднання зусиль органів державної влади, правоохоронних і контролюючих органів, громадськості у напрямку профілактики та протидії злочинності, корупції, порушенням громадського порядку та іншим антисоціальним проявам, які негативно впливають на рівень захисту конституційних прав і свобод громадян.

Цивільний захист населення і територій

Впродовж січня-червня 2018 року основні зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування були зосереджені на вдосконаленні механізмів запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, як в умовах мирного часу так і особливого періоду. З метою удосконалення роботи Макарівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області у 2018 році, підготовки органів управління і сил цивільного захисту району до дій за призначенням розпорядженням голови адміністрації від 28.02.2018 № 128 затверджено План основних заходів цивільного захисту Макарівського району на 2018 рік.
Протягом звітного періоду проведено 18 засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (з них 7 планових та 11 позапланових).
Розглянуто і прийнято рішення по 56 питаннях (з них по 19 – позаплановим), пов’язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також тих, що організовують координацію дій органів управління, сил та засобів Макарівської районної ланки для забезпечення безпечної життєдіяльності населення району.
У січні-вересні 2018 року на території району виникло 312 пожеж, що на 25 % менше , ніж у аналогічному періоді 2017 року (417 пожеж). Внаслідок пожеж загинуло 2 особи, що на 67% менше ніж у аналогічному періоді 2017 року (6 особи).
У звітному періоді 2018 року на водних об’єктах району загинуло 2 особи (у 2017 року ми втратили 2 особи). Відповідно до вимог Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, в Макарівському районі органами місцевого самоврядування не визначено жодного місця масового відпочинку людей на воді. Тож, з метою поліпшення роботи органів виконавчої влади, підприємств установ, громадських організацій із забезпечення безпеки й попередження нещасних випадків із людьми на воді рішенням комісії з питань ТЕБ та НС затверджено План заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Макарівського району у 2018 році (протокол 9 від 12.03.2018).
Для поповнення місцевого матеріального резерву, рішенням Макарівської районної ради 13.06.2018 № 400-21-VII затверджено зміни та доповнення до районної Програми створення, накопичення, використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Макарівського району, де передбачено на 2018 рік кошти у розмірі 161,155 тис. грн. для накопичення матеріальних цінностей та лікарських засобів та виробів медичного призначення згідно Номенклатури та 50,0 тис.грн. на забезпечення особового складу підрозділів, залучених до робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків (організацію харчування, відпочинку, необхідних санітарно-гігієнічних умов у місцях розміщення цих підрозділів).
У вересні 2018 року з місцевого матеріального резерву, згідно рішення районної комісії з питань ТЕБ та НС (протокол №17 від 23.09.2018), були виділені технічні засоби (2 мотооприскувачі) на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із спалахом захворювання на африканську чуму свиней, що виникла у приватному домогосподарстві в с. Наливайківка. З резервного фонду районного бюджету кошти не використовувались. Крім того витрачено 34 850, 00 грн. для забезпечення тимчасового проживання та харчування особового складу групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Київській області, якою з 16 по 27 квітня здійснювались заходи із запобігання надзвичайної ситуації, пов’язаної з виявленням вибухонебезпечних предметів на території Макарівської селищної ради, площею 5 га.
Протокольним рішенням районної комісії з питань ТЕБ та НС від 22.12.2017 (протокол 14) затверджено План-графік проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на суб’єктах господарювання Макарівського району у 2018 році. Станом на 01.10.2018 проведено 13 навчань та 11 тренувань, що складає 86 % від запланованого. Станом на 01.10.2018 згідно з Графіком проведення навчальної евакуації учасників освітнього процесу у 19 дошкільних та 34 шкільних навчальних закладах районую, що становить 100% від загальної кількості, проведено відпрацювання евакуаційних заходів. В заходах взяло участь 6 531 осіб (діти та обслуговуючий персонал). Крім того, проведено позапланові протипожежні тренування з відпрацюванням заходів з евакуації у 4 дошкільних та 2 шкільних навчальних закладах району з найбільшою кількістю вихованців. Крім того, проведено пожежно-профілактичні відпрацювання 32 сільських рад, де спостерігається ріст кількості пожеж.

Підприємницька діяльність

Протягом звітного періоду підтримка підприємництва в районі здійснювалася відповідно до заходів районної програми розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва.
Рішенням сесії районної ради від 24.02.2017 №185-14-УІІ було схвалено та затверджено “Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Макарівському районі Київської області на 2017-2018 роки”. Основні напрямки роботи органів місцевої виконавчої влади спрямовувались на удосконалення регуляторних процесів, створення сприятливого інвестиційного клімату, забезпечення стабільних умов для створення та функціонування суб’єктів підприємництва, вирішення проблем підприємництва, спрощення процедури надання адміністративних послуг, у тому числі видачі документів дозвільного характеру тощо.
Станом на 01.10.2018 року в районі ведуть господарську діяльність 2609 суб’єктів малого підприємництва; з них 1750 - фізичні особи-підприємці, 859 – юридичні особи. За звітний період зареєстровано фізичних осіб-підприємців - 187, юридичних осіб – 23, припинено діяльність210 фізичних осіб – підприємців та 18 юридичні особи.
В районі діють 2 кредитні спілки: “Господар” та “Українська провідна”, які надають кредити фізичним особам. Кредитною спілкою “Господар” за січень-вересень 2018 року було видано 227 кредитів на суму 4297,0 тис. грн., кредитною спілкою “Українська провідна” – 152 кредити на — 2540,2 тис. грн.
Для надання оперативної інформаційно-консультаційної допомоги суб’єктам малого та середнього підприємництва на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці головного меню створено розділ “Підприємницька діяльність”, на якому підприємці можуть розміщувати інформацію стосовно своєї діяльності, а також розміщувати та поновлювати актуальну інформація з питань розвитку підприємництва.

Адміністративні послуги

За січень-вересень 2018 року адміністраторами Центру надання адміністративних послуг при Макарівській районній держаній адміністрації (далі - Центр) прийнято 5689 заяв від суб’єктів звернень щодо отримання адміністративних послуг, з них: у сфері земельних відносин -5656, отримання документів дозвільного характеру - 41. Надано позитивних рішень 4911, в тому числі документів дозвільного характеру 53.
За вказаний період було надано 860 консультацій щодо отримання адміністративних послуг.
Робота Центру здійснюється згідно чинного законодавства, відповідно до Положення та Регламенту роботи Центру. Суб’єктам звернення постійно надаються консультації та вичерпна інформація щодо отримання адміністративних послуг. Здійснюється постійна взаємодія між Центром та представниками суб’єктів надання адміністративних послуг.
На офіційному веб-сайті Макарівської райдержадміністрації створено розділ «Центр надання адміністративних послуг», на якому розміщується вся необхідна інформація щодо діяльності Центру.
Реєстраційні послуги.
Протягом січня-вересня 2018 року відділом з питань державної реєстрації Макарівської районної державної адміністрації було вчинено 2281 реєстраційних дій з питань речового права суб’єктів права власності.

Інвестиційна діяльність

Враховуючи інвестиційні можливості підприємств, організацій, а також бюджетів усіх рівнів району за січень-вересень 2018 року по Макарівському району освоєно за рахунок усіх джерел фінансування інвестицій в основний капітал (капітальних вкладень), на суму 131,075 млн. грн. Головним джерелом інвестування залишаються власні кошти підприємств та організацій (33,0%) та власні кошти населення на будівництво житла (28,9%).
Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), унесених в Макарівський район з початку інвестування, на 1 липня 2018 року склав 39044,2 тис.дол. США (2,4 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Київську область), що на 1,6% більше обсягу прямих інвестицій на початок 2018 року та в розрахунку на одну особу населення становив 1061,8 дол. США. Основними країнами–інвесторами були Фінляндія, Швеція, Вірґінські Острови (Брит.), Кіпр та Швейцарія. Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій внесено в підприємства промисловості, з оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок, будівництво, в організації, що здійснюють операції з нерухомим майном, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування.

Реальний сектор економіки

Промисловість
За січень-серпень 2018 року промисловими підприємствами району, що включені до основного кола звітності, реалізовано продукції на суму 630579,4 тис. грн., що становить 0,9 % до загально обласного показника, та на 390 160,9 тис. грн. менше у порівнянні з відповідним минулорічним показником, що становить 61,8 % до аналогічного показника минулого року.

Сільське господарство
На території району здійснюють свою діяльність 38 сільсь-когосподарських підприємств. З них 19 господарств займаються вирощуванням зернових культур. В обробітку мають більше 1000 га землі –ТОВ «Агро-Холдинг МС», ТОВ «АФ «Київська», ТОВ «Агро-Ленд.», ПП «Альтернатива-Новий дім», ТОВ «Добробут», ПП «Макарів-Агробуд».
Станом на 01.10.2018 завершено збирання ранніх зернових та продовжується збір пізніх зернових та технічних культур. В цілому жнивна кампанія пройшла організовано, у визначені строки.
За інформацією керівників сільськогосподарських підприємств, на полях загальною площею 6,5 тис. га намолочено 23,439 тис. тонн збіжжя, з них:
- озимої пшениці з 5232 га -20348 тонн з урожайністю 38,9 ц/га;
- озимого жита з 399 га – 1305 тонн з урожайністю 32,7 ц/га;
- озимого ячменю з 96 га – 226 тонн з урожайністю 23,5 ц/га;
- ярої пшениці з 474 га – 908 тонн з урожайністю 19,2 ц/га;
- ярого ячменю з 80 га -258 тонн з урожайністю 32,1 ц/га;
- вівса з 250 га - 394 тонни з урожайністю 15,7 ц/га.
Цього року середня врожайність по району становить 35,9 ц/га проти 26,6 ц/га у 2017 році.
Найбільшої урожайності по культурах отримано у наступних сільськогосподарських підприємствах, а саме: ТОВ «Полісся-2010»-49,5 ц/га озимої пшениці, ТОВ «Агромак-2017» - 49,1 ц/га озимого жита, ТОВ «Агрофірма «Київська» - 39,0 ц/га озимого ріпаку, ТОВ «Добробут» - 35,8 ц/га ярої пшениці та 30,9 ц/га вівса.
Збір пізніх зернових та технічних культур: соняшнику зібрано з площі 8467 га, намолочено - 17970 тонн, з врожайністю 21,2 ц/га.
Крім того, зібрано картоплі 3920 тонн на площі 120 га .
Значної популяризації набуває садівнича галузь, а саме ягідництво. Загальна площа плодово-ягідних насаджень у районі становить 239 га. За 9 місяців 2018 року валовий збір яблук склав 400 тонн з 35 га, суниці 54 тонни з 20 га, малини 44 тонни з 32 га, смородини 33 тонни з 5 га, лохини 89 тонн з 65 га.
На території ТОВ «АФ «Весна-2011» утворено кластер, до складу якого входить 12 підприємств. ТОВ «ВЛТ Флора» отримало сертифікат Organic, ТОВ «Вайсбері» отримало сертифікат Global Gap. Володарем такого ж сертифікату є і ТОВ «Артель №1». Однією з причин стрімкого розвитку садівництва є державна програма підтримки галузі. Протягом звітного періоду ТОВ «Укртранссервісгруп» отримало відшкодування за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» в розмірі 642,1 тис.грн.
В цьому році в межах Бишівської сільської ради розпочало свою діяльність новоутворене ТОВ «Юнік Гарден», яке спеціалізується на вирощуванні ягідної продукції. У власності засновників знаходиться 29,5 га землі. На даний час засаджено 5 га лохини високорослої, саджанці якої завезені з Івано-Франківського ТОВ «Долина Агро», що спеціалізується саме на вирощуванні ягідних саджанців.
Згідно форми 24-сг станом на 01.10.2018 по сільськогосподарських підприємствах району поголів’я великої рогатої худоби всього становить 3045 голів, у тому числі корів – 1230 голів, що на 43 голови більше, ніж на 01.10.2017 року, свиней 2667 голів. Птиці налічується 232708 голів.
Валовий надій молока становить 6199 тонн, що складає 108% до відповідного періоду минулого року, надій молока на корову становить 5144 кг.
Реалізовано м’яса (в живій вазі) за 9 місяців 2018 року 520 тонн, в тому числі яловичини – 164 тонни , свинини – 273 тонни, м’яса птиці – 83 тонни.
Валовий збір яєць складає 33067162 тис. штук (128% минулорічного показника), що на 7279,5 тис. штук більше до відповідного періоду минулого року.
Слід відмітити, що галузь тваринництва району поповнилась утворенням нових господарств с.Грузьке – ТОВ ВВ «Світанок-Агро», яке займається розведенням та вирощуванням овець та ТОВ «Геозем-Макарів», що налічує 173 голови великої рогатої худоби м’ясного напрямку. В перспективі останнього - встановлення та налагодження лінії іноземного виробництва з забою свиней, дрібної рогатої худоби, птиці та ВРХ.

Транспорт та дорожнє господарство
Загальна довжина автомобільних шляхів, які зв’язують усі населені пункти району становить 350,7 км. Через територію Макарівського району проходить стратегічна міжнародна автомагістраль Київ-Чоп.
На території Макарівського району експлуатується 317,5 км автомобільних доріг місцевого значення:
– 219,1 км автодороги обласного значення;
– 76,4 км автодороги районного значення.
Відповідно до розпорядження Київської облдержадміністрації від 10.11.2017 № 573 «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Київської обласної державної адміністрації» з 2 січня 2018 року районні та обласні автомобільні дороги загального користування місцевого значення передані для оперативного управління до Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.
Станом на 01.09.2018 за інформацією субпідрядної організації ТОВ “КИЇВДОРПОСТАЧСЕРВІС” протягом квітня — серпня 2018 року виконано роботи з ліквідації ямковості;
- на автодорогах обласного значення — 7,2 тис.м², що складає 0,5% від загальної протяжності доріг;
- на автодорогах районного значення — 0,9 тис.м², що складає 0,2% від загальної протяжності доріг.
Продовжується виготовлення проектно-кошторисної документацію на проведення капітального ремонту комунальних доріг населених пунктів району. Протягом січня - вересня 2018 року селищною та сільськими радами профінансовано роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт доріг в загальній сумі 398,3 тис.грн (місцевий бюджет).

Споживчий ринок
Торгівельна мережа району складається з 359 магазинів роздрібної торгівлі, а саме: 115 продовольчих магазинів, 130 непродовольчих, 114 змішаних, 3 ринки, в тому числі 2 - споживчої кооперації, 64 заклади громадського харчування, в тому числі 8 ресторанів, 56 кафе та закусочні. Наявна торгівельна мережа задовольняє потреби населення в забезпеченні продовольчими та промисловими товарами.
На території району працюють 91 стаціонарних об’єктів побуту, в тому числі: 11 - перукарень, 3 - салони краси, 4 - косметологічний кабінет, 4 – надають послуги з ремонту взуття, 1 - цех по в’язанню трикотажних виробів, 13- пошиття та ремонт швейних виробів, 3 – фотопослуги, 19 - станцій технічного обслуговування транспортних засобів, 7 – ремонт та обслуговування офісної та електронно-обчислювальної техніки, 4 - ремонт та технічне обслуговування побутових виробів та предметів, 5 – виготовлення та ремонт меблів та 16 інші послуги. 29 об’єктів розташовані в сільській місцевості, що становить 32,2 % від загальної кількості об’єктів, що надають побутові послуги населенню.

Фінанси

За підсумками роботи 9 місяців 2018 року до загального фонду зведеного бюджету Макарівського району надійшло податків, зборів та обов’язкових платежів на суму 148 225,3 тис. грн. при планових показниках 119 836,0 тис. грн., що склало 123,7% виконання планових завдань. Перевиконання затвердженого плану склало 28 389,3 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року (136 029,3 тис. грн.) надходження зросли на 12 196,0 тис. грн.
Основним джерелом надходжень зведеного бюджету Макарівського району є податок та збір на доходи фізичних осіб, доля якого в загальній сумі доходів становить 55,1 %.
Так за звітний період надійшло цього податку в сумі 81 720,3 тис. грн. при плані 82 098,0 тис. грн, тобто виконання планових надходжень становить 99,5%, недоотримано до бюджету 377,7 тис. грн.
Поступлення від рентної плати та плати за використання лісових ресурсів зведеним бюджетом становлять 1 647,1 тис. грн, при планових показниках 838,4 тис. грн., виконання 196,5%.
Надходження від акцизного податку становлять 21 648,3 тис. грн. при плані 12 896,7 тис. грн. та фактичних надходженнях минулого року 17 711,4 тис. грн., виконання 167,9%.
Виконання планових показників по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становить 212,0%, при плановому показнику 999,9 тис. грн, надходженнях минулого року 1 568,0 тис. грн, фактичні надходження склали 2 119,6 тис. грн.
Виконання планових показників по земельному податку становить 161,5%, при плані 10 297,3 тис. грн, фактичні надходження склали 16 634,6 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року (14 317,0 тис.грн) надходження зросли на 2 317,6 тис.грн.
Поступлення від Єдиного податку виконано на 185,0%, при планових показниках 11 271,5 тис. грн, надходженнях відповідного періоду минулого року 14 937,9 тис.грн, фактично надійшло 20 856,3 тис. грн.
По інших податках і надходженнях виконуються: податок на прибуток підприємств комунальної власності - 364,0%, плата за надання адміністративних послуг – 236,1%, адміністративні штрафи – 865,6%, державне мито – 198,1%, частина прибутку комунальних установ, що вилучається до місцевих бюджетів – 61,1%.
Видатки зведеного бюджету за 9 місяців 2018 року профінансовані в сумі 417 294,5 тис. грн., в тому числі по загальному фонду в сумі 387 862,0 тис. грн., що складає 90,5 відсотка до кошторисних призначень (428 713,3 тис. грн.) на відповідний період з урахуванням внесених змін та по спеціальному фонду в сумі 29 432,5 тис. грн., що складає 51,3 відсотка до кошторисних призначень на рік з урахуванням змін (57 378,3 тис. грн.).
На фінансування закладів соціально-культурної сфери направлено 313 369,7 тис. грн., з них на освіту – 124 248,1 тис. грн., охорону здоров’я – 41 998,6 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 138 465,0 тис. грн., культуру – 7 506,7 тис. грн. та фізичну культуру і спорт – 1 151,3 тис. грн. Питома вага цих видатків в бюджеті району складає 80,8 відсотка.
Із загальної суми видатків направлено 170 010,6 тис. грн. на виплату заробітної плати з нарахуваннями, що становить 43,8 відсотка обсягу всіх видатків. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено 20 482,8 тис. грн., або 5,3 відсотка; медикаментів – 714,1 тис. грн. або 0,2 відсоток та на оплату продуктів харчування направлено 5 112,5 тис. грн. або 1,3 відсотка до обсягу видатків.
За 9 місяців 2018 року проведено по спеціальному фонду (бюджету розвитку) капітальних видатків по місцевих бюджетах на суму 24 385,0 тис. грн., з них:
- управління – 398,3 тис. грн.;
- освіта – 5 120,1 тис. грн.;
- охорона здоров’я – 2 415,3 тис. грн.;
- культура і мистецтво – 168,2 тис. грн.;
- фізична культура і спорт – 46,6 тис. грн.;
- житлово-комунальне господарство – 4 001,3 тис. грн.;
- економічна діяльність – 7 075,8 тис. грн. (в т.ч. 845,0 тис. грн. залишок субвенції з державного бюджету на виконання заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій);
- інша діяльність (заходи громадського порядку та безпеки) – 75,8 тис. грн.;
- міжбюджетні трансферти – 5 083,6 тис. гривень.
Згідно із звітами органів місцевого самоврядування району щодо виконання плану економічного, соціального та культурного розвитку місцевих рад району на 2018 рік протягом січня-вересня 2018 року у сфері економічного, соціального та культурного розвитку району виконано робіт на суму 24948,679 тис.грн., що становить 38,4% до запланованого на 2018 рік, в тому числі місцевого бюджету – 23 500,179 тис.грн (94,2%), інші джерела – 1 148,5 тис.грн. (4,6%), Державний бюджет – 300,0 тис.грн. (1,2%).

 

...ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ЗА 2017 РІК ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО, СОЦІАЛЬНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ МАКАРІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2017 РІК

 

Останнє оновлення на Вівторок, 20 листопада 2018, 16:29  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.