Будьте обережні на водних об'єктах!

З настанням спекотної погоди все частіше хочеться покинути домівку й відправитися на природу, передусім до водойми. Тому, на часі поговорити про правила поводження людей на водоймах, щоб відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Тим більше, що озер і річок в районі чимало і кожне з них по-своєму дивовижне. Так, Макарівський район має великі рекреаційні ресурси, до яких належать об’єкти, що можуть бути використані для організації відпочинку на берегах водойм і річок. Територією району протікає 2 середні та 17 малих річок із 102 притоками, налічується 2 водосховища і 97 ставків та озер.
Проте відпочинок біля води не рідко може закінчитися трагедією. Аналіз загибелі людей на водних об’єктах району за попередні роки, особливо в період купального сезону, свідчить про те, що незважаючи на запроваджені профілактичні заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах, через порушення правил поведінки на воді, особисту безпечність людей, непідготовленість місць для масового відпочинку та купання, на водоймах району гинуть люди.

На жаль, на сьогодні маємо сумну статистику! З початку тижня зафіксовано 2 трагічні випадки на водних об’єктах району. В с. Березівка на ставку потонув чоловік 1966 року народження та в смт Макарів внаслідок стрибків у річку з мосту потонув молодий чоловік 1990 року народження.
Тому наголошуємо жителям та гостям району, що на території району відсутні місця для масового відпочинку біля води, які мають паспорти та відповідають вимогам до таких місць. Натомість люди відпочивають на 40 традиційних (стихійних) пляжах біля річок та ставків, які не відповідають жодним вимогам безпеки. Саме необладнані місця для купання переважно і стають місцем трагедії – загибелі на воді.
Звертаємо вашу увагу на те, що на цих водоймах дно не очищено від пляшок, металевих прутів та інших сторонніх предметів, зона купання не обмежена буйками, берег не підготовлений для загорання, немає безпечних підступів до води, не проведено санітарно-епідеміологічний контроль придатності поверхневих вод для купання та ґрунту. Та найголовніше - поблизу немає рятувальників!
Прикро, але більшість громадян про власну безпеку та безпеку своїх дітей навіть не замислюються, купаючись на "диких" пляжах і забувають, що лише суворе дотримання правил поведінки на воді – це запорука безпеки життя.
Правила поведінки на воді
- Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
- Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
- Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.
- Після прийняття їжі купатися рекомендовано не раніше, ніж через 1,5-2 години.
- Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
- У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
- Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
- Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
- Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
- Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
- Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть - участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
- Крім того, пам’ятайте, що безпека дітей на воді забезпечується уважним ставленням до своєї дитини, правильним вибором обладнаного місця для купання, систематичним роз'ясненням правил поведінки на воді і дотриманням запобіжних заходів.
Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

Останнє оновлення на Четвер, 25 червня 2020, 14:43