З 1 січня 2020 року розпочалась кампанія декларування доходів громадянами

З 1 січня поточного року розпочалась кампанія декларування доходів громадян,  отриманих у 2019 році. То ж, якщо Ви отримували у минулому році доходи, з яких не сплачено податків, варто вже спланувати візит до державної податкової інспекції. Річна податкова декларація про доходи подається до 1 травня 2020 року.
Звертаємо увагу, що згідно вимог Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:
- доходи , з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам тощо);
- подарунки та спадок  від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення;
- доходи від продажу інвестиційних активів;
- іноземні доходи.
Виконати конституційний обов’язок та  прозвітуватися про минулорічні доходи Ви можете в Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях , де фахівці служби у разі необхідності нададуть Вам консультаційну допомогу.