Правова допомога

 

Макарівське бюро правової допомоги

08000  смт Макарів, вул. Димитрія Ростовського, 26
Телефон: (04578) 6-01-90

 

в.о. директора Бенедіктов Тарас Олександрович
головний спеціаліст Живага Олена Сергіївна
ПРАВО НА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

e-mail Друк PDF

ПРАВО НА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ є одним із основоположних прав людини і громадянина, що забезпечує становлення демократичного суспільства. Особливо актуальним забезпечення надання та оприлюднення інформації набуває в умовах глобалізації, коли інформація є фактично одним з основних чинників, що впливають на розвиток сучасних суспільних відносин. Статтею 34 Конституції України гарантується право кожного на вільний збір, зберігання, використання і поширення інформації. Одержання та поширення інформації закріплено і Загальною декларацією з прав людини. Правове регулювання доступу до інформації здійснюється також іншими нормативно-правовими актами, особливе місце серед яких займають Закони України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

Детальніше...
 

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: уже майже 300 тис. дзвінків

e-mail Друк PDF

298 396 – саме стільки вхідних дзвінків прийнято операторами контактного центру системи безоплатної правової допомоги в Україні з моменту старту його роботи.  У минулому,  2017 році до центру телефонували 156 287 разів.  Додзвонювачі, зокрема, мали можливість як отримати роз’яснення та правові консультації, так і отримати інформацію про роботу системи безоплатної правової допомоги в Україні.
Контактний центр має 2 стаціонарні офіси – у Чернівцях та Сумах. Їх роботу забезпечують 14 та 8 операторів відповідно.
Зателефонувавши до контакт-центру за номером 0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) можна отримати такі послуги:

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:37 Детальніше...
 

Як визначають розмір пенсії працюючим пенсіонерам з 1 жовтня 2017 року

e-mail Друк PDF

Пригадаємо, як було
Наприкінці минулого року Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII (далі - Закон № 1774) не став порушувати традицій у виплаті пенсії працюючим пенсіонерам. По-перше - продовжив на 2017-й, а точніше по 31.12.2017, особливий порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів тощо. По-друге - передбачав, що у період роботи на певних посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. По-третє - обмежив розмір пенсій до виплати в період роботи пенсіонера. Що ж відбулося з цими, на думку багатьох не зовсім «гуманними» заходами стосовно працюючих пенсіонерів, які хочуть додати якусь копійку до своїх невеликих доходів, з появою на правовому полі Закону № 2148?

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:37 Детальніше...
 

Присудження та порядок стягнення аліментів

e-mail Друк PDF

Статтею 51 Конституції України проголошено. Що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї. Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
У разі припинення шлюбу, питання сплати аліментів одному з подружжя вирішується за рішенням суду, так правило, присуджуються у грошовій формі. Аліменти сплачуються щомісячно. Проте, за взаємною згодою сторін аліменти можуть бути сплачені наперед.
Якщо платник аліментів виїжджає на постійне місце проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти можуть бути сплачені наперед за час, визначений домовленістю подружжя, а у разі спору – за рішенням суду.

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:36 Детальніше...
 

Вас звинувачують в адміністративному правопорушенні (протокол, затримання)

e-mail Друк PDF

Нагадаємо, що протокол не складається у випадку скоєння правопорушень, розгляд яких віднесений до компетенції поліції - т.з. "спрощений порядок". В цьому випадку постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься на місці його вчинення, а протокол не складається (ст. 258 КУпАП).
1. Загальний порядок
Завданням поліцейського є охорона прав і свобод людини, а також забезпечення публічної безпеки і порядку. Для виконання таких завдань йому надано повноваження з виявлення та припинення адміністративних правопорушень (п. 2,3 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про Національну поліцію»). Отже, виявивши правопорушення, саме поліцейський має відреагувати на нього належним чином. Також працівник поліції зобов’язаний своєчасно реагувати на заяви та повідомлення про адміністративні правопорушення, усні заяви – не виняток.

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:36 Детальніше...
 

Як визначити ринкову вартість паю?

e-mail Друк PDF

При укладанні цивільно-правових угод, для відображення в бухгалтерському обліку, при вирішенні спірних питань в судах, для визначення вартості земельних ділянок проводиться експертна грошова оцінка або оціночно-земельна експертиза чи оціночно-земельне дослідження.

Дуже часто замовники експертної грошової оцінки земельних ділянок, а також суди або слідчі ставлять питання щодо визначення ринкової вартості земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв). Деякі суб’єкти оціночної діяльності виконують експертну грошову оцінку таких земельних ділянок з метою визначення їх ринкової вартості, але це не є коректним тому, що згідно до положень Національного стандарту №1 «Загальні засади оцінки майна та майнових прав»:

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:36 Детальніше...
 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій

e-mail Друк PDF

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій"

 


Сторінка 4 з 14

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.