Правова допомога

 

Макарівське бюро правової допомоги

08000  смт Макарів, вул. Димитрія Ростовського, 26
Телефон: (04578) 6-01-90

 

в.о. директора Бенедіктов Тарас Олександрович
головний спеціаліст Живага Олена Сергіївна
ПОДАТКИ НА ПІДПРИЄМНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ, КОЛИ ПРАЦІВНИК СЛУЖИВ У ЗОНІ АТО (ФОП, ПП)

e-mail Друк PDF

Питання податків на підприємницьку діяльність, коли учасник був у зоні АТО (ФОП, ПП) законодавець врегулював у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. № 1275-VII.
Так, відповідно до внесених вказаним законом змін до Податкового кодексу України та інших нормативних актів, самозайняті особи (Фізичні особи –  підприємці, особи, які проводять незалежну професійну діяльність), які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV цього Кодексу, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розділу XIV цього Кодексу.

Останнє оновлення на Четвер, 01 лютого 2018, 15:04 Детальніше...
 

Термін випробування при прийнятті на роботу: тривалість, умови та особливості

e-mail Друк PDF

Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.
У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю, тобто вони користуються усіма правами і на них покладаються обов’язки, визначені трудовим законодавством, колективним і трудовим договорами. Під час випробувального періоду не допускається встановлення будь-яких обмежень прав працівника і погіршення становища порівняно з іншими працівниками.
Частина 3 статті 26 КЗпП визначає категорії осіб, яким випробування не встановлюється при прийнятті на роботу. Зокрема, це:
- особи, які не досягли повноліття;

Детальніше...
 

ПРАВО НА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

e-mail Друк PDF

ПРАВО НА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ є одним із основоположних прав людини і громадянина, що забезпечує становлення демократичного суспільства. Особливо актуальним забезпечення надання та оприлюднення інформації набуває в умовах глобалізації, коли інформація є фактично одним з основних чинників, що впливають на розвиток сучасних суспільних відносин. Статтею 34 Конституції України гарантується право кожного на вільний збір, зберігання, використання і поширення інформації. Одержання та поширення інформації закріплено і Загальною декларацією з прав людини. Правове регулювання доступу до інформації здійснюється також іншими нормативно-правовими актами, особливе місце серед яких займають Закони України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

Детальніше...
 

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: уже майже 300 тис. дзвінків

e-mail Друк PDF

298 396 – саме стільки вхідних дзвінків прийнято операторами контактного центру системи безоплатної правової допомоги в Україні з моменту старту його роботи.  У минулому,  2017 році до центру телефонували 156 287 разів.  Додзвонювачі, зокрема, мали можливість як отримати роз’яснення та правові консультації, так і отримати інформацію про роботу системи безоплатної правової допомоги в Україні.
Контактний центр має 2 стаціонарні офіси – у Чернівцях та Сумах. Їх роботу забезпечують 14 та 8 операторів відповідно.
Зателефонувавши до контакт-центру за номером 0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) можна отримати такі послуги:

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:37 Детальніше...
 

Як визначають розмір пенсії працюючим пенсіонерам з 1 жовтня 2017 року

e-mail Друк PDF

Пригадаємо, як було
Наприкінці минулого року Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII (далі - Закон № 1774) не став порушувати традицій у виплаті пенсії працюючим пенсіонерам. По-перше - продовжив на 2017-й, а точніше по 31.12.2017, особливий порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів тощо. По-друге - передбачав, що у період роботи на певних посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. По-третє - обмежив розмір пенсій до виплати в період роботи пенсіонера. Що ж відбулося з цими, на думку багатьох не зовсім «гуманними» заходами стосовно працюючих пенсіонерів, які хочуть додати якусь копійку до своїх невеликих доходів, з появою на правовому полі Закону № 2148?

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:37 Детальніше...
 

Присудження та порядок стягнення аліментів

e-mail Друк PDF

Статтею 51 Конституції України проголошено. Що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї. Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
У разі припинення шлюбу, питання сплати аліментів одному з подружжя вирішується за рішенням суду, так правило, присуджуються у грошовій формі. Аліменти сплачуються щомісячно. Проте, за взаємною згодою сторін аліменти можуть бути сплачені наперед.
Якщо платник аліментів виїжджає на постійне місце проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти можуть бути сплачені наперед за час, визначений домовленістю подружжя, а у разі спору – за рішенням суду.

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:36 Детальніше...
 

Вас звинувачують в адміністративному правопорушенні (протокол, затримання)

e-mail Друк PDF

Нагадаємо, що протокол не складається у випадку скоєння правопорушень, розгляд яких віднесений до компетенції поліції - т.з. "спрощений порядок". В цьому випадку постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься на місці його вчинення, а протокол не складається (ст. 258 КУпАП).
1. Загальний порядок
Завданням поліцейського є охорона прав і свобод людини, а також забезпечення публічної безпеки і порядку. Для виконання таких завдань йому надано повноваження з виявлення та припинення адміністративних правопорушень (п. 2,3 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про Національну поліцію»). Отже, виявивши правопорушення, саме поліцейський має відреагувати на нього належним чином. Також працівник поліції зобов’язаний своєчасно реагувати на заяви та повідомлення про адміністративні правопорушення, усні заяви – не виняток.

Останнє оновлення на Вівторок, 30 січня 2018, 16:36 Детальніше...
 


Сторінка 4 з 14

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.