Грошові виплати внутрішньо переміщеним особам

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» передбачено надання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї.

Хто призначає та виплачує грошову допомогу?
Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім’ї.

Як отримати грошову допомогу?
- член сім’ї, який буде отримувати допомогу відкриває рахунок на соціальні виплати у відділенні Ощадбанку за фактичним місцем проживання ;
- паспорт громадянина України;
- довідку особи, яка переміщується (від всіх членів сім’ї);
- письмові згоди від всіх членів сім’ї про отримання допомоги заявником, на обробку персональних даних (за дітей такі заяви повинні написати батьки) та на розкриття банківської таємниці щодо поточного рахунку;
- копії свідоцтв про одруження та про народження дітей (при наявності);

У заяві потрібно вказати (про всіх членів сім’ї, які претендують на допомогу):
- прізвище, ім’я та по батькові;
- число, місяць, рік народження;
- серію, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий;
- ідентифікаційний податковий номер;
- зареєстроване та фактичне місце проживання;
- (при наявності) інформацію про відкриті депозити на суму , що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
- місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого вони там працюють.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 р. № 15 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» внесені зміни до вищезазначеної Постанови про збільшення розміру адресної допомоги переміщеним особам, а саме:
• для осіб, які отримують пенсію, та дітей - 1000 гривень на одну особу (члена сім’ї);
• для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1946,10 гривень;
• для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1721,55 гривень;
• для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність – 1497,00 гривень;
• для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).
Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 гривень; для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, - 3400 гривень; для багатодітної сім’ї - 5000 гривень.