Відбувся огляд гідротехнічної споруди РШ 16

Минулого тижня під головуванням голови Макарівської райдержадміністрації Т.Семенової відбулася нарада з керівниками агропромислових підприємств та головами сільських, селищних рад району. Під час наради розглядалося питання впливу меліоративних систем на регулювання водного режиму в масивах земель, що використовуються сільськогосподарськими підприємствами району, з якого доповів начальник Макарівської дільниці Ірпінського міжрайонного управління водного господарства М.Саржинський. За результатами опрацювання зазначеного питання  доповідачу було рекомендовано здійснити об'єктивний аналіз технічного стану шлюзів на міжгоспоадрських каналах систем двох річок Ірпінь та Здвиж, а саме в адміністративних межах населених пунктів В.Карашин, Новосілки, Рожів, Юрів та надати відповідні результати обстежень до відділу агропромислового розвитку Макарівської райдержадміністрації.
Відповідно до доручення, 16 квітня голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова разом з начальником Макарівської дільниці Ірпінського міжрайонного управління водного господарства М.Саржинським, Рожівським сільським головою М.Чапіком та іншими оглянули гідротехніну споруду РШ 16 на наявність пошкоджень. Під час огляду було виявлено, що вмонтована механічна частина підйому шлюзу споруди відсутня, утримуючі троси шлюзу не пошкоджені, споруда побілена та здійснений благоустрій навколишньої території.
Довідково: Загальні площі меліорованих земель району складає 17 тис. га меліорованих земель, з них осушення 14672,2 га.
Система р. Ірпінь нараховує 1321,1 га. Довжина річки в межах Макарівського району становить 35,4 км, яка регулюється чотирма русловими шлюзами, загальна довжина міжгосподарських каналів становить 51,97 км, внутрішньо господарських — 21,06 км.
Система р. Здвиж нараховує 1006,2 га. Довжина річки в межах Макарівського району становить 30,3 км, яка регулюється 5-ма русловими шлюзами. Довжина міжгосподарських каналів 16,6 км, внутрішньо господарських каналів — 34,28 км.
Остання інвентаризація меліоративних земель в Макарівському району проводилася в 2009 році.