Відбулася розширена нарада при голові Макарівської райдержадміністрації з керівниками сільськогосподарських підприємств та головами сільських, селищних рад району

e-mail Друк PDF

11 квітня відбулася розширена нарада при голові Макарівської райдержадміністрації Т.Семеновій, за участю першого заступника голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінської, заступника голови Макарівської райдержадміністрації І.Розная, керівників агропідприємств та голів сільських, селищних рад району.
У ході наради були розглянуті питання державної реєстрації прав комунальної власності сіл та селищ району, правила землекористування та поводження з полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями в масивах земель сільськогосподарського призначення, аналіз стану сплати обов’язкових податків та зборів підприємствами аграрного сектору економіки за 2018 рік, стану працевлаштування незайнятих осіб у сільськогосподарських підприємствах району за 2018 рік та перспективи співпраці служби зайнятості з роботодавцями району, впливу меліоративних систем на регулювання водного режиму в масивах земель, що використовуються сільськогосподарськими підприємствами району, земельних відносин, проблемних питань та шляхи їх вирішення в Макарівському районі та питання співпраці сільськогосподарських підприємств з органами місцевого самоврядування для врегулювання інтересів сторін.

Щодо правил землекористування та поводження з полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями в масивах земель сільськогосподарського призначення доповіла заступник генерального директора Державного підприємства «спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс» Київської облдержадміністрації Т.Скрипко. Доповідач зазначила, що площа полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень в Макарівському районі складає 800 га, з них 70% це полезахисні лісові смуги, стан яких є задовільним.
Охорону та утримання (проведення оздоровчо-санітарних заходів) здійснює Державне підприємство «спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс» Київської облдержадміністрації Бородянське лісництво, яким з початку року в межах району проведено вибіркові санітарні рубки сухостійних дерев на 5,4 га.
Основними проблемами полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень є враження їх кореневою губкою, що спричинює їх всихання та втрату.
Останнім часом зафіксовано збільшення числа самовільних рубок, що призводить до погіршення стану насаджень та втрачається основна їх полезахисна функція. На даний час підрядною організацією Українська державна проектно-лісовпорядне виробниче об′єднання «Комплексна експедиція» проводяться роботи з інвентаризації та комплексу лісовпорядних заходів всіх полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень на території району.
Питання земельних відносини, проблемних питань та шляхів їх вирішення в Макарівському районі висвітлив А.Карбовський, начальник  управління Держгеокадастру у Макарівському районі.
З метою врегулювання  використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими у масиві земель сільськогосподарського призначення, а також полезахисними лісовими смугами, які обмежують такий масив прийнято Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10 липня 2018 року № 2498-VIII, який набрав чинності  1 січня 2019 року.
Даним Законом внесено зміни та доповнень до Земельного кодексу України, Законів України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних  часток (паїв)», «Про оренду землі» та інших законів України   щодо оптимізації використання земель сільгосппризначення.
Законом передбачено вирішення низки проблемних моментів, таких як спрощений обмін ділянками, можливість отримання в оренду землі під польовими дорогами та полезахисними лісосмугами. Також обмежено термін використання земельних ділянок державної і комунальної власності на правах емфітевзису та суперфіцію до 50 років.
Новий Закон доповнює пунктом 21 Розділ Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України, яким встановлюється, що землі колективної власності тих сільськогосподарських підприємств, які вже ліквідовані переходять у комунальну власність відповідних територіальних громад. Це є підставою для державної реєстрації речового права комунальної власності на такі земельні ділянки.
Формування таких земельних ділянок може здійснюється шляхом інвентаризації земель. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Таким чином, сільським, селищним радам необхідно  прийняти рішення про проведення інвентаризації таких земель. Інвентаризація земель  проводиться у відповідності до постанови КМУ від 23 травня 2012 р. № 513 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель».
Нерозподілені земельні ділянки та невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної,  ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням.
Земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років.
Земельні ділянки під польовими дорогами, можуть використовуватися землевласником (землекористувачем) як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції.
Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами,  передаються у постійне користування державним або комунальним спеціалізованим підприємствам або в оренду фізичним та юридичним особам з обов’язковим включенням до договору оренди землі умов щодо утримання та збереження таких смуг і забезпечення виконання ними функцій агролісотехнічної меліорації.
Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, встановлює Кабінет Міністрів України.
На сьогоднішній день є проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях  сільськогосподарського призначення».
З питання стану працевлаштування незайнятих осіб у сільськогосподарських підприємствах району за 2018 рік та перспективи співпраці служби зайнятості із роботодавцями району доповіла директор Макарівської філії Київського обласного центру зайнятості  Л.Мазепа.
Протягом 2018 року за сприянням філії були  працевлаштовані:101 житель сільської місцевості. Зокрема, у галузі сільського господарства – 41 особа.
Прикладом все сторонньої взаємодії у напрямку покращення зайнятості жителів району, може слугувати співпраця Макарівської районної філії Київського обласного центру зайнятості з ПП «Макарів Агробуд», ТОВ «Агрофірма Київська», ТОВ «Агромак -2017», ТОВ «Артель», Філія «Макарівська птахофабрика ПНВК «Інтербізнес», ТОВ «Слов’яни». За 2018 рік сільськогосподарськими підприємствами району було заявлено про наявність 78 актуальних вакансій, з них – 41 була  укомплектовані фахівцями філії.
На замовлення роботодавців району для проведення підсобних сільськогосподарських робіт  було організовано роботи тимчасового характеру, у яких взяли участь 28 осіб.
З метою вирішення кадрових потреб підприємств у робочій силі, пропонуємо скористатись такою соціальною послугою служби зайнятості, як професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.
Професійне навчання організовується державною службою зайнятості у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безпосередньо на виробництві.
Відповідно до сучасних тенденцій розвитку ринку праці професійне навчання безробітних може здійснюватися на замовлення роботодавців як поточного, так і перспективного характеру.
Роботодавці, які працевлаштували на нові робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та яким надано статус безробітного мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Право на компенсацію також мають роботодавці, які є суб’єктами малого підприємництва та які працевлаштували безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості. Умовою надання компенсації ЄСВ є: збільшення чисельності працюючих на підприємстві та не мають заборгованості по сплаті ЄСВ.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Державною службою зайнятості запроваджено сучасний сервіс «Електронний кабінет роботодавця», який зорієнтований на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.
Завдяки «Електронному кабінету» роботодавець має можливість подати звіт за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», з уточненням інформації в онлайн-режимі у державної служби зайнятості та подальшим завантаженням фахівцем служби зайнятості в базу ЄІАС.
Для створення власного «Електронного кабінету» роботодавцю необхідно лише звернутися до Макарівської районної філії Київського обласного центру зайнятості, повідомивши адресу електронної пошти та сформувати логін і пароль, за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до послуг на сайті Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua/

 

Останнє оновлення на Четвер, 11 квітня 2019, 15:46  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.