Інформування населення про деякі питання виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» у 2019 році

Кабінет Міністрів України 20 березня 2019 року прийняв постанову № 237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».
Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2019  році передбачено у таких розмірах:
- особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи — 3 850 гривень;
II групи — 3 400 гривень;
III групи — 2 950 гривень;
- учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 295 гривень;
- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3 850 гривень;
- членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 840 гривень;
- учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 530 гривень;
Крім того, необхідно зазначити, що учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, а також особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ і ІІІ груп, яким виповнилося 85 років і більше, одержать до 5 травня допомогу у розмірі, передбаченому для осіб з інвалідністю внаслідок війни  І групи – 3 850 грн.
Кошти будуть перераховуватись через відділення зв’язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання).
Особи, які не отримали грошової допомоги, зокрема ті, що набули статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” до 5 травня 2019 р. включно, мають право звернутися за нею до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2019 року.