Сімнадцять років українську армію грабували і розпродавали – спеціальна комісія з питань розкрадання майна Збройних Сил оприлюднила свіжі дані. За ними – Міноборони втратило сотні тисяч одиниць техніки та озброєння, а також десятки тисяч гектарів землі. Трьом екс-міністрам вже оголосили підозру. Справу нині розглядають слідчі Державного бюро розслідувань.

Двісті мільярдів доларів збитків, підрив обороноздатності, і як результат – анексія Криму і конфлікт на Донбасі. Тимчасова слідча комісія парламенту, що збирає факти розкрадань в Збройних силах оприлюднила попередні результати. Нардепи з’ясували – за кожного міністра оборони до 2014 року з армії зникали озброєння, техніка та земля.

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України
Генпрокуратура вже передала всі зібрані матеріали слідчим з ДБР і членам профільної ТСК. На черзі – повний аудит Держфінаудитслужби. Її експертні оцінки можуть лягти в основу ще кількох кримінальних справ проти екс-міністрів оборони, заявляють у слідчій комісії.

Дані для бекграунду по сучасній ситуації в армії:
- 250 000 осіб - таку чисельність ЗС України встановлено у 2015 році за ініціативою Президента України відповідним законом
- 130 000 контрактів підписано військовослужбовцями за 2016-2017 роки
- 18 бойових бригад, 4 полки та 9 батальйонів сформовано за чотири роки
- 153 000 резервістів з бойовим досвідом виконання завдань в зоні АТО - увійшли до новоствореного потужного оперативного резерву, з них - понад 10000 офіцерів.
- 150 нових військових комісаріатів сформовано у системі мобілізаційної підготовки та мобілізації
- 500 танків поставлено у військо додатково
- 1900 одиниць нового або модернізованого озброєння та військової техніки - бронетанкової, морської, авіаційної - поставлено у 2018 році
- 184 житлових комплекси для розміщення 23 тисяч контрактників будується в усіх областях України