ДОРОГИ, ВІДРЕМОНТОВАНІ ПОЧИНАЮЧИ З 2017 РОКУ, ПЕРЕБУВАЮТЬ У НОРМАЛЬНОМУ СТАНІ

Під час засідання Уряду 6 лютого 2019 року було розглянуто питання стану українських доріг. Дороги державного значення, які були відремонтовані починаючи з 2017 року, перебувають у нормальному експлуатаційному стані. А от до доріг, які не ремонтувалися 15-20 років, і до доріг, ремонти яких проводить місцева влада, є найбільше претензій у автомобілістів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив: ями на таких дорогах мають ліквідовуватись оперативно. На дорогах місцевого значення перевірки стану і ліквідація дефектів мають оперативно проводитись місцевими дорожніми службами, а відповідальність за це лежить на обласних державних адміністраціях.

З 2017 року дороги ремонтуються системно і якісно
Як заявив керівник Укравтодору Славомір Новак, станом на 2016 рік  95% українських доріг перебували у поганому стані. Починаючи з 2017 року ремонти доріг проводились системно, за ці роки було якісно відремонтовано близько 7000 км доріг. Двічі на рік проводяться ретельні перевірки якості таких ремонтів. А починаючи з 2018 року усі контракти на середні поточні ремонти передбачають гарантію на такі ремонти не менш, ніж 5 років, на капітальні ремонти – 10 років. І в разі виявлення дефектів виконавець робіт має за власний кошт їх ліквідовувати.

Відремонтовані Урядом дороги витримали зиму. До інших доріг є питання
Наразі дороги, відремонтовані державою з 2017 році, не викликають жодних питань стосовно якості. Ці дороги витримали погані погодні умови цієї зими. Але дороги, які не ремонтувались 10-15 років, і дороги, за ремонти яких відповідає місцева влада, руйнуються.

Укравтодор проведе масштабні перевірки стану доріг. Ямковість буде оперативно ліквідовуватись
З 11 лютого будуть проводитись масштабні перевірки стану українських доріг ДНТЦ «Дор'якість», головною організацією, що спеціалізується на контролі якості виконання дорожньо-будівельних робіт. І як тільки дозволятимуть погодні умови, ями на таких дорогах будуть оперативно ліквідовуватись.

Від «ямкового ремонту» поступово відмовляємось, - Новак
Керівник Укравтодору при цьому наголосив, що аварійний ремонт, так званий «ямковий» – вимушена необхідність, адже кількість доріг, які не ремонтувались іноді десятки років, є значною, і це тимчасові заходи для забезпечення проїзду по ним. Але рік від року їх кількість буде зменшуватись поруч з тим, що все більше і більше українських доріг будуть відремонтовані.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:
«Ми з 2017 року почали змінювати систему, наповнювати її ресурсом, аби відновлювати дороги. Зруйновані дороги які? Які не ремонтувалися. А відновлені нами дороги – в нормальному стані. І треба розмежовувати відповідальність – дороги загальнодержавні і місцеві. Найбільше претензій саме до ремонтів комунальних доріг. У нас масштабні завдання на 2019 рік. До 2022 року ми відновимо сполучення між обласними центрами. В контексті відновлення доріг ми вже зробили більше, аніж будь-хто за всі роки незалежності. І зробимо більше».

Департамент інформації
та комунікацій з громадськістю