Щодо видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 “Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян” протягом 2019 року буде проводитись заміна посвідчень особам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1):
- особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, віднесеним до категорії 1, видаються посвідчення “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році” (категорія 1) серії А синього кольору;
- особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видаються посвідчення “Потерпілий від Чорнобильської катастрофи” (категорія 1) серії Б синього кольору.
За інформацією Міністерства соціальної політики України державним підприємством «Київська офсетна фабрика» здійснюється виготовлення бланків посвідчень нового зразка категорії 1 серії А   та   серії Б. По мірі надходження відповідних бланків до Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації, буде здійснюватися заміна посвідчень. Станом на 01.02.2019 року  забезпечення бланками посвідчень “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році” (категорія 1) серії Астановить 43%, а бланками посвідчення “Потерпілий від Чорнобильської катастрофи” (категорія 1) серії Б- 13% від загальної потреби.
Відповідно до закону України “Про публічні закупівлі”Мінсоцполітики буде здійснено закупівлю послуги по виготовленню бланків посвідчень за новими зразками  категорії  2 та 3 серії А та Б, посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, та вкладки до нього, а також посвідчення дружини померлого громадянина, смерть якого пов’язана зЧорнобильською катастрофою, через систему “PROZORRO”.
Посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 та 3), особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г), дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (серія Д), дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина із числа (ліквідаторів, потерпілих), смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою  старого зразка  є дійсними до заміни їх в установленому порядку та надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.