Шановні мешканці Макарівського району!

Останнім часом спостерігається підвищення температурних показників. Таким чином на водоймах району активно відбувається руйнування льодового покриву. Крига в цей час є надто крихкою та вкрай небезпечною. Проте, незважаючи на це любителі риболовлі продовжують масово виходити на озера та річки, навіть не усвідомлюючи, що достатньо лише одного кроку, щоб опинитися у воді.
Від початку зими на водоймах району вже загинула 1 людина.
Так, 3 лютого до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що додому не повернувся чоловік, який рибалив на річці Здвиж в районі с. Ситняки. До пошуків зниклого залучали водолазів, адже основною версією зникнення вважали утоплення. 05 лютого тіло чоловіка було знайдено.
Тож, щоб не стати жертвою свого захоплення, настійно просимо дорослих та дітей дотримуватися таких правил поведінки на льоду:
перед тим як стати на лід, уважно перевірте, чи немає підозрілих місць;
тонкий або крихкий лід може бути поблизу кущів, очерету у місцях, де водорості  вмерзли у лід;
обминайте ділянки, які покриті товстим прошарком снігу, під снігом лід завжди тонший;
особливо обережно спускайтесь з берега: лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;
не перевіряйте міцність льоду ударом ногою – це небезпечно!;
безпечним вважається лід  завтовшки не менше 7 сантиметрів;
катайтесь на ковзанах лише у перевірених місцях;
якщо лід почав тріщати – негайно повертайтесь, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
ШАНОВНІ РИБАЛКИ!
Зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поведінки на льоду:
не пробивайте поруч себе багато лунок;
не збирайтесь великими групами в одному місці;
не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;
завжди майте під рукою 12-15 метрів міцної мотузки;
тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

ЯКЩО ВИ ПРОВАЛИЛИСЯ НА ЛЬОДУ РІЧКИ ЧИ ОЗЕРА
І У ВАС НЕМАЄ ПРИ СОБІ НІЯКИХ ЗАСОБІВ ПОРЯТУНКУ:

поверніться спиною до кромки льоду, широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтесь від занурення з головою;
намагайтесь не обламувати краї льоду, без різких рухів, відштовхуючись ногами, вибирайтесь на лід;
вибравшись з льодового пролому, відкотіться від краю, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду перевірена;
незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти та зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтесь, поки не опинитесь в теплі.
Дотримання відповідних правил - запорука вашого життя. Тому, найкраще в цей період утриматися від риболовлі, зачекати на сильніші морози та більш надійну кригу. Не випробовуйте долю і дбайте про свою безпеку!
Розкажіть дітям, що лід на водоймах надто крихкий і достатньо лише одного кроку аби опинитися у воді. Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101».