Держенергоефективності набуло право затверджувати істотні умови договорів щодо енергосервісу для об’єктів державної власності. Це передбачено Законом України від 22.11.2018 №2621-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (https://zakon.rada.gov.ua/go/2621-19), що набрав чинності 1 січня цього року.
Так,Агентство вперше схвалило істотні умови ЕСКО-контракту, який планується впровадити у Вінницькому коледжі Національного університету харчових технологій.
«Це рішення дає можливість замовнику укладати енергосервісний договір та розпочинати енергоефективні заходи», - прокоментував Голова Держенергоефективності С.Савчук.
За умовами проекту передбачається встановлення системи автоматичного погодного регулювання подачі тепла та модернізація систем опалення.
У результаті очікується зменшити споживання газу в середньому на 30% і заощадити чималі суми бюджетних коштів на рахунках за опалення.
Окрім цього, завдяки вирішенню питань теплозабезпечення у коледжі будуть комфортні умови для навчання та перебування.
«Тож звертаю увагу міністерств та відомств на те, що замовник енергосервісу не пізніше 10 днів з дня прийняття рішення про намір укласти з учасником-переможцем договір про закупівлю енергосервісу на об’єкті державної власності  подає істотні умови контракту на затвердження до Держенергоефективності», - зауважив С.Савчук.
Довідково:
Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.
Деталі на сайті: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1

Управління комунікації та зв’язків