Держенергоефективності та Міністерство енергетики ОАЕ розглянули нагальні питання співпраці та можливості запуску «зелених» проектів за участю арабських фондів і компаній

У рамках 9-ї сесії Асамблеї IRENAв Абу-Дабі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів продуктивну зустріч із представниками Міністерства енергетики та промисловості Об’єднаних Арабських Еміратів, з якими обговорив:
- актуальні питання реалізації Меморандуму про співпрацю з Держенергоефективності, підписаного у серпні 2018 року;
- стратегії стимулювання розвитку «чистої» енергетики в Україні та ОАЕ;
- перспективні інвестиційні проекти відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні.
Незважаючи на те, що ОАЕвідома одними із найбільших у світі ресурсами нафти і газу, ця країна враховує світові тенденції щодо сталого енергетичного розвитку та запобігання змінам клімату.
ОАЕ має амбітну ціль у відновлюваній енергетиці – збільшити частку «чистої» енергії  щонайменше до44 % та зменшити шкідливі викиди вуглецю на 70% до 2050 року.
Вже неподалік міста Дубай встановлюється найбільший у світі сонячний парк із запланованою загальною потужністю 5 ГВт.
Окрім СЕС, ОАЕ розвиває інші проекти відновлюваних джерел енергії, а також генерації енергії із сміття, сталого розвитку міст, екологічного транспорту тощо. У цих напрямах працює і Україна.
«Особливо важливим є партнерство із діючими в ОАЕ потужними інвестиційними компаніями, фондами, фінансовими організаціями. Наприклад, одна з найвідоміших компаній «Masdar»впроваджує «зелені» проекти на 3 ГВт по всьому світу та будує найбільше у світі еко-місто Масдар», - повідомив С.Савчук.
Загалом, сторони дійшли згоди опрацювати можливості участі арабських компаній та фондів у розвитку української відновлюваної енергетики.

Управління комунікації та зв’язків
з громадськістю Держенергоефективності