Зміни в порядку видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

11 липня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, якою, зокрема, затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян.
Постановою Уряду передбачено створення при обласних державних адміністраціях регіональних комісій з визначення статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що забезпечить єдиний підхід до розгляду ними документів і прийняття обґрунтованих рішень для визначення і підтвердження відповідного статусу.
Крім того, затверджено нові зразки бланків посвідчень для постраждалих громадян, віднесених до категорії 1, у яких передбачено розмежування за категоріями “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” та “Потерпілий від Чорнобильської катастрофи”.
27 грудня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України № 1172 внесено зміни до постанови КМУ від 11.07.2018 року № 551, зокрема:
- термін заміни посвідчень осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1) подовжено до 1 січня 2020 року;
- видані раніше посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 та 3), особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г), дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (серія Д), дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина із числа (ліквідаторів, потерпілих), смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою є дійсними до заміни їх в установленому порядку та надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.
Заміна посвідчень буде проводитися поетапно по мірі виготовлення та забезпечення Міністерством соціальної політики України бланками посвідчень нового зразка. На даний час громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи звертатись до управлінь соціального захисту населення з питань заміни посвідчень не потрібно. Про початок заміни посвідчень буде повідомлено додатково.