ЧОТИРИ ЛІКАРНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОТРИМАЛИ СУЧАСНІ АПАРАТИ «ШТУЧНА НИРКА»

Донедавна в Київській області була відсутня токсикологічна служба. Апарат «штучна нирка» мала лише Київська обласна клінічна лікарня №1, та і той почав виходити з ладу. Дуже важливий чинник для вчасної допомоги постраждалій людині – відстань, обласна лікарня розташована в місті Києві. А для віддалених районів Київщини – шлях не близький, особливо, коли життя йде на лічені хвилини. При різних видах отруєнь, при шокових станах, пацієнтам не завжди була можливість у повній мірі надавати своєчасну медичну допомогу по детоксикації організму і підтримці важливих життєвих функцій. Тому, як зазначає заступник голови Київської обласної державної адміністрації Алла Арешкович, комплексною програмою «Здоров’я Київщини 2018-2020 рр» на нинішній рік було передбачено закупівлю апаратів «штучна нирка» при гострих станах.
«Це апарат, який проводить діаліз очищення крові без системи водоочистки. Він абсолютно автономний і має можливість, при потребі, транспортування до інших закладів», – пишається Алла Арешкович.
Ініціював закупівлю чотирьох надсучасних апаратів, яка використовується при гострих станах, головний позаштатний токсиколог області Сергій Недашківський.
«Ми прискіпливо моніторили ринок, щоб закупити саме ту модель, яка буде зручна у використанні. Перші чотири надсучасні апарати були закуплені по ціні середньоринковій, що дуже приємно», – каже Алла Арешкович.
Однією з умов закупівлі, було навчання медичних працівників, які працюватимуть на цих апаратах. Четверо фахівців пройшли стажування за кордоном безкоштовно і отримала відповідні сертифікати. На сьогодні завершується процедура закупівлі розхідних матеріалів і лікарні, які отримали апарати «штучна нирка», будуть забезпечені витратними матеріалами.
Цьогоріч отримали апарати «штучна нирка»: Білоцерківська міська лікарня №2, Броварська і Вишгородська центральні районні лікарні та Київська обласна клінічна лікарня №1, яка надає третинний рівень медичної допомоги.
Лікарні були обрані таким чином аби охопити по можливості усю область.
Для довідки:
Штучна нирка – апарат для виведення з крові хворого токсичних продуктів обміну речовин, які накопичуються при важкому ураженні нирок (гостра та хронічна ниркова недостатність).

Департамент охорони здоров’я КОДА