Порядок призначення житлових субсидій з жовтня 2018 року

e-mail Друк PDF

В умовах підвищення цін на житлово-комунальні послуги продовжує діяти Програма житлових субсидій, що забезпечує підтримку сімей, які не можуть самостійно оплатити вартість комунальних платежів.
Управління соціального захисту населення постійно здійснює прийом громадян, призначення житлових субсидій з подальшим перерахунком коштів на організації-надавачі житлово-комунальних послуг, виплату готівкою коштів на тверде паливо та скраплений газ, монетизацію сум зекономлених субсидій.
У зв’язку із початком опалювального періоду без звернення громадян здійснено запити до організацій- надавачів житлово-комунальних послуг, Пенсійного Фонду України, Державної Фіскальної служби, сільських та селищних рад. Після одержання відповідей здійснено масовий розрахунок. Двічі розраховано субсидію: на неповний місяць - жовтень 2018 року, на опалювальний період з листопада 2018 по квітень 2019р.р. - 4500 домогосподарствам району. Двічі надруковано повідомлення та через уповноважених представників сільських рад передано населенню для забезпечення своєчасної оплати та недопущення виникнення заборгованості по платежам.
Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 року 841) відбулося ряд змін у Порядку призначення, основні з них:
1. Внутрішньо переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла - на підставі заяви, декларації та акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;
2. З 1 травня соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення - 30 кВт на 1 кв. м площі.
3. Непрацюючим непрацездатним особам субсидія призначається на додаткових 30% від соціальної норми житла для домогосподарства за рішенням районної комісії. Доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла: отримувачам пенсії по втраті годувальника, по інвалідності, особам, які досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугою років.
4. Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон домогосподарствам проводиться на підставі доходів за І-ІІ квартал 2018 року.
5. При заповненні декларації до складу членів сім’ї домогосподарства враховуються чоловіки та дружини, які не зареєстровані, але проживають разом. Доходи таких осіб враховуються при призначенні і за місцем реєстрації і за місцем фактичного проживання, а розрахунок соціальних норм користування послугами не здійснюється.
6. Змінено порядок розрахунку сукупного доходу, для осіб, які отримували допомогу по безробіттю: за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи; за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
7. Надано право на призначення субсидії працездатним особам, які не працюють, за рішенням комісії (тривала хвороба, такі особи є алко-, або наркозалежними, перебувають у складних життєвих обставинах, у місцях позбавлення волі тощо). Розрахунок доходів здійснюватиметься з урахуванням трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб щомісячно.
8. У разі, якщо у складі сім’ї є особи, які зареєстровані, але не проживають, зняття з розрахунку таких осіб можливе за рішенням районної комісії у разі подання відповідних підтверджуючих документів (довідок з місця фактичного проживання, з місця роботи тощо).
9. Якщо до складу сімей входять особи, які перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду, за який враховуються доходи, комісії надано право приймати рішення щодо призначення субсидії таким особам за умови, що такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Також потрібно звернути увагу на обмеження, які запроваджено оновленим Порядком:
1. Субсидія не призначатиметься, якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше ніж 5 років, крім мопеда та транспортного засобу, наданого органом соціального захисту населення (дана інформація в обов’язковому порядку заноситься до окремого розділу декларації та перевірятиметься управлінням шляхом обміну запитами з МРЕВ).
2. Субсидія не призначається на наступний період, якщо опалювальна площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
3. Заява та декларація вважатимуться не поданими, якщо:
- не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);
- не внесені у повному обсязі відомості про членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний зв’язок з особою із складу домогосподарства, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);
- не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків;
- відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.
У разі виявлення помилки у зазначених управління соціального захисту населення повідомляє громадянину про необхідність протягом 30 календарних днів виправлення помилки. Якщо протягом визначеного строку громадянин не виправив помилки у заяві та/або декларації управління відмовляє у призначенні житлової субсидії. Зазначений строк може бути продовжено на час хвороби заявника, що підтверджується документально.

Також слід нагадати, що громадяни, яким призначено субсидію на житлово-комунальні послуги зобов’язані протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини, які склалися (зміни у складі зареєстрованих у домогосподарстві, ії соціального статусу, зміни у складі сім’ї члена домогосподарства, зміни у переліку отримуваних послуг, зміни у переліку витрат). У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подається нова заява та декларація.
До сільських та селищних рад, організацій-надавачів житлово-комунальних послуг надсилаються роз’яснення, інформаційні матеріали, листівки та оголошення для розміщення в місцях масового зібрання населення.
Звертаємо увагу громадян, що постійно працює телефонна «гаряча лінія». За номерами 5-27-40, 5-25-86 щоденно надаються компетентні та вичерпні консультації по питанням призначення житлових субсидії, допомог та компенсацій. Також для уникнення черг працює режим попереднього запису на прийом за телефоном 5-25-86.

Останнє оновлення на Середа, 05 грудня 2018, 11:31  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.