75-ті річниця визволення смт Макарів від німецько-фашистських загарбників

e-mail Друк PDF

08 листопада в обрядовому залі Макарівського районного Будинку культури відбулася зустріч-спогад ветеранів Другої світової війни, ветеранів праці та дітей війни, присвячений 75-й річниці визволення смт Макарів.
Після короткого вступного слова ведучої заходу — художнього керівника районного Будинку культури Л.Міщенко для присутніх був показаний документальний фільм “Київська операція”.
З вітальним словом та побажаннями довголіття, міцного здоров'я і всіляких благ ветеранам виступили Макарівський селищний голова В.Токар та начальник управління соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації Г.Невмержицький.
Під час зустрічі учасники поділилися своїми спогадами про події визволення Києва, Макарівського району з особистих, пережитих сторінок життя та з переказів батьків і дідів. Доповнив картину історичними фактами кандидат історичних наук, директор районного історико-краєзнавчого музею В.Ґедзь.
Ветерани війни, ветерани праці, діти війни об'єднані в хор ветеранів війни та праці, який діє понад 20-ти років при районному Будинку культури, під керівництвом заслуженого працівника культури України Г.Гончаренко, виконали пісні “Фронтовики”, “Степом”, “Пригадай, ветеране”. Всім учасникам хору Макарівський селищний голова вручив букети осінніх квітів, а народний аматорський фольклорний ансамбль “Чебреці” (керівник Г.Гончаренко), подарували їм музичний дарунок з пісень “Батьку, мій лебедю білий” та “Моє рідне село”.
Також на заході були вшановані хвилиною мовчання всі ветерани, які загинули на фронті та пішли з життя вже після війни, і покладені квіти до пам'ятника “Невідомому солдату” та Стелли загиблих та пропавших безвісті воїнів-односельчан.

Довідково: Київська наступальна операція тривала з 12 жовтня до 23 грудня 1943 року. ЇЇ здійснювали війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала армії М.Ватутіна. З листопада 1943 року бійці Червоної армії з Лютіжського плацдарму розпочали наступ на Київ. 06 листопада 1943 року, продовжуючи наступ війська 1-го Українського фронту увійшли на територію Маакрівського району, а 8 листопада окуманти були вигнанні з районного центру Маакрів.

За матеріалами Макарівського районного Будинку культури

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.