75-ті річниця визволення смт Макарів від німецько-фашистських загарбників

08 листопада в обрядовому залі Макарівського районного Будинку культури відбулася зустріч-спогад ветеранів Другої світової війни, ветеранів праці та дітей війни, присвячений 75-й річниці визволення смт Макарів.
Після короткого вступного слова ведучої заходу — художнього керівника районного Будинку культури Л.Міщенко для присутніх був показаний документальний фільм “Київська операція”.
З вітальним словом та побажаннями довголіття, міцного здоров'я і всіляких благ ветеранам виступили Макарівський селищний голова В.Токар та начальник управління соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації Г.Невмержицький.
Під час зустрічі учасники поділилися своїми спогадами про події визволення Києва, Макарівського району з особистих, пережитих сторінок життя та з переказів батьків і дідів. Доповнив картину історичними фактами кандидат історичних наук, директор районного історико-краєзнавчого музею В.Ґедзь.
Ветерани війни, ветерани праці, діти війни об'єднані в хор ветеранів війни та праці, який діє понад 20-ти років при районному Будинку культури, під керівництвом заслуженого працівника культури України Г.Гончаренко, виконали пісні “Фронтовики”, “Степом”, “Пригадай, ветеране”. Всім учасникам хору Макарівський селищний голова вручив букети осінніх квітів, а народний аматорський фольклорний ансамбль “Чебреці” (керівник Г.Гончаренко), подарували їм музичний дарунок з пісень “Батьку, мій лебедю білий” та “Моє рідне село”.
Також на заході були вшановані хвилиною мовчання всі ветерани, які загинули на фронті та пішли з життя вже після війни, і покладені квіти до пам'ятника “Невідомому солдату” та Стелли загиблих та пропавших безвісті воїнів-односельчан.

Довідково: Київська наступальна операція тривала з 12 жовтня до 23 грудня 1943 року. ЇЇ здійснювали війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала армії М.Ватутіна. З листопада 1943 року бійці Червоної армії з Лютіжського плацдарму розпочали наступ на Київ. 06 листопада 1943 року, продовжуючи наступ війська 1-го Українського фронту увійшли на територію Маакрівського району, а 8 листопада окуманти були вигнанні з районного центру Маакрів.

За матеріалами Макарівського районного Будинку культури