Київ, Одещина та Миколаївщина – лідери у реалізації ЕСКО-проектів у бюджетних установах

Географія ЕСКО в Україні швидко розширюється. Після запровадження у 2017 р. законодавчих змін, розроблених спільно з Держенергоефективності, у регіонах країни вже укладено 184 ЕСКО-договори на суму близько 200 млн гривень.
До трійки регіонів-лідерів за кількістю впроваджених ЕСКО-проектів увійшли:
м. Київ (64 підписаних договорів);
Одеська область (31 контракт);
Миколаївська область (26 контрактів).
Найпоширенішими заходами з енергоефективності, які реалізують інвестори, є встановлення ІТП та модернізація систем опалення у бюджетних закладах.
Деякі інвестори вже заявляють про початок повернення інвестицій за ЕСКО-договорами.
Більше того, на сьогодні на Одещині оголошено перший в Україні ЕСКО-тендер за моделлю поглибленого партнерства, в рамках якого замовник співфінансує комплексні енергоефективні заходи на ЕСКО-об’єкті та залишає більшу частину економії, а саме – більше 70%, на свою користь.
Водночас, меншу активність в енергосервісі проявляють Черкаська (4 договори) та Вінницька область (2 договори).
На жаль, деякі регіони досі не оголосили жодного ЕСКО-тендеру:
Волинська область,
Закарпатська область,
Запорізька область,
Дніпропетровська область,
Житомирська область,
Луганська область,
Тернопільська область.
«Закликаю місцеву владу активно використовувати можливості підвищення енергоефективності шкіл, дитсадків, лікарень та інших установ за рахунок ЕСКО та впроваджувати необхідні для цього енергосервісні проекти!», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Як повідомив С.Савчук, завдяки ЕСКО регіони матимуть:
зменшене енергоспоживання у бюджетних установах;
заощаджені чималі суми бюджетних коштів;
утеплені та комфортні для перебування заклади.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності