Підстави для скасування сертифікатів електронного цифрового підпису

Скасування посиленого сертифіката відкритих ключів електронного цифрового підпису – це дострокове припинення чинності посиленого сертифіката.
Без надання окремого повідомлення заявнику (підписувачу) посилені сертифікати відкритих ключів електронного цифрового підпису (Сертифікат) автоматично скасовуються Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (Центром), у випадку:
- закінчення строку чинності сертифіката підписувача;
- не поновлення заблокованого сертифіката протягом 30 календарних днів.
За письмовою заявою заявника (підписувача) без додаткового його повідомлення Сертифікат скасовується Центром у випадку:
- припинення діяльності клієнта (юридичної особи або фізичної особи – підприємця);
- розірвання підписувачем трудового договору з клієнтом (юридичною особою або фізичною особою – підприємцем);
- компрометації особистого ключа підписувача;
- за заявою заявника або його уповноваженого представника.
З письмовим або електронним повідомленням заявника (підписувача) Сертифікат ключа може бути достроково скасований Центром у разі:
- набрання законної сили рішенням суду про скасування посиленого сертифіката ключа;
- визнання підписувача недієздатним за рішенням суду;
- надання клієнтом недостовірних даних, припинення (розірвання) договору про надання послуг ЕЦП з клієнтом.
Скасовані сертифікати поновленню не підлягають.