Інформація щодо оздоровлення громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи станом на 10.10. 2018 року

Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної дміністрації (далі – управління) інформує населення про те, що організація санаторно-курортного лікування постраждалих громадян здійснюється відповідно до Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 “Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі Порядок), в межах бюджетних призначень.
За бюджетною програмою ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” для забезпечення санаторно-курортними послугами постраждалих осіб у 2018 році кошторисними призначеннями передбачено 770688,00 гривень, що дає змогу оздоровити 2 дітей з інвалідністю у супроводі одного із батьків (100% від потреби) та 109 осіб 1 категорії  1 - (48% від потреби).
На разі управлінням укладено 109 угод для забезпечення послугами із санаторно-курортного лікування зазначеної категорії осіб, відповідно до поданих ними заяв.
Станом на 10.10.2018 року уже оздоровлено 89 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та 2 дітей з інвалідністю інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків.
Також проведено виплату компенсації для 124 громадян, які подали заяви до 15 жовтня 2017 року, та виявили бажання отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування за 2018 рік,  згідно постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838  ”Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.  Розмір компенсації становить 35 відсотків чинного на 01 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і становить 481 гривню на 2018 рік.
Управлінням приймаються заяви до 15 жовтня про взяття облік на наступний 2019 рік для забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги та виплати грошової компенсації громадянам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  категорії 1 та дітей з інвалідністю у супроводі одного із батьків.