Інформування населення про внесення змін до постанови КМУ від 12 травня 1994 № 302 та 2 січня 1995 № 1 щодо порядку видачі посвідчень ветеранам війни

e-mail Друк PDF

Посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі – Закон), на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації.
Згідно Закону до ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.
Учасникам бойових дій (стаття 6 Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення учасника бойових дій".
Особам з інвалідністю внаслідок війни (стаття 7 Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни».
Учасникам війни (стаття 9 Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення учасника війни".
Особам, на яких поширюється чинність Закону (пункт 1 статті 10) видаються посвідчення з написом "Посвідчення члена сім'ї загиблого".
Дітям загиблих осіб, до досягнення ними 16-річного віку передбачені законодавством пільги надаються на підставі довідки, що видається матері (або іншому повнолітньому члену сім'ї загиблої особи, або опікуну) за місцем реєстрації дитини.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 632 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302  та 02.01.1995 № 1. У тексті слова «інвалід війни» в усіх відмінках і формах числа замінено словами «особа з інвалідністю внаслідок війни» у відповідних відмінках і числах.
Затверджено нові зразки посвідчень учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого та вкладки до посвідчень особи з інвалідністю внаслідок війни та  учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II-III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше.
Оскільки процедура виготовлення нових бланків зазначених посвідчень і  вкладок потребує певного часу, з метою недопущення створення умов соціальної напруги посвідчення та вкладки до них будуть видаватися за зразками, які діяли до прийняття постанови.
Посвідчення з написом «Посвідчення інваліда війни», видані до моменту виготовлення та розподілення між регіональними органами соціального захисту населення нових бланків є дійсними протягом строку, на який їх видано.

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.