Майже 500 МВт потужностей «чистої» електроенергетики встановлено за 9 місяців ц.р., що майже у 2 рази більше, ніж за весь 2017 рік

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на конференції «Екоінновації та “зелене” підприємництво: зроблено в Україні».
Зокрема, у 2018 р. встановлено додатково:
- СЕС – 355 МВт;
- ВЕС - 57 МВт;
- електростанції на біогазі – 11 МВт;
- електростанції на біомасі – 5 МВт;
- малі ГЕС – 1 МВт.
Загалом з початку 2015 р. і по сьогодні близько 880 млн євро інвестицій залучено у майже 1000 МВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики.
Крім цього, 460 млн євро інвестовано в проекти із виробництва «альтернативної теплової енергії» встановленою потужністю 2000 МВт.
«Все це в чергове свідчить про ефективне законодавче поле, яке ми продовжимо удосконалювати, щоб залучати ще більше інвесторів до вітчизняного ринку «зелених» проектів», - повідомив С.Савчук.
Також С.Савчук запропонував інвесторам та розробникам проектів користуватися такими важливими інструментами:
- Інтерактивна інвестиційна карта UAMAP, де розміщено понад 100 цікавих потенційних «зелених» проектів на суму близько 4 млрд євро (http://uamap.org.ua);
- Фінсько-український трастовий фонд, який надаватиме фінансування на розробку «зелених» проектів (http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund).
Голова Агентства переконаний, що відновлювана енергетика – одна з найперспективніших галузей енергетики, яка сприяє економічному зростанню, збільшенню високоінтелектуальних робочих місць та добробуту суспільства.

Управління комунікації та зв’язків
з громадськістю Держенергоефективності