«Ой на Йваночка Купайлочка там купалася русалочка»

8 липня в селі Людвинівка, відтворили прадавнє обрядодійство «Івана Купала» за місцевою традицією. В вечері, на площі села Людвинівка,  зібралися не лише місцеве населення, але й гості з сусідніх сіл та міста Києва.
Запрошені на свято  колективи: народний фольклорний автентичний гурт «Барвінок» (керівник Олексій Заєць), Фасівського клубу та вокальний колектив «Горлиця» Пашківського будинку культури (керівник Валентин Шаменко), разом з усіма бажаючими, під спів купальських пісень, прикрасили обрядове дерево «Купайло». Далі урочистою ходою рушили до місцевої водойми де мав початися основний захід.
Біля ставу, на пагорбі всі бажаючі, а особливо діти водили купальські хороводи навколо «Купайла», гралися в українські традиційні ігри. Дякуючи запальним гармоністам Миколі Ленок, Валентину Шаменку, Віктору Грищенко та славній бубністці Анні Скрипці і старше покоління долучилося до давніх танців: «Краков’як», «Карапет», «Чумак», «Яків» та ін.В заході також вляв участь вокальний ансамбль «Джерело» (керівник Галина Ушатенко).

Коли сонце вже майже зайшло за обрій, хлопці топили «Купайло», а дівчата пускали на воду свої віночки, бо як співається в купальській пісні «Ой куди ж мій да віночок попливе, туда ж мене мій батенько заміж дає».  А в цей час, учасники колективів прикрасили «купальського снопа» та запаливши пустили його на воду. Потім було запалено «Купальське багаття» де молоді пари, міцно взявшись за руки перестрибували через вогнище. Але сучасність внесла до купальської традиції і свої корективи бо через купальське багаття стрибали не лише пари (хлопець і дівчина), але й самі хлопці та дівчатка.
Дякуючи знаній куховарці Смирновій Софії, присутні та гості свята скуштували куліш, зварений за місцевим рецептом. Вже й стемніло, але як і півстоліття назад, під клубом лунала українська пісня, а річка поголосом розносила цей спів навкруги.
Великою та приємною несподіванкою, було побачити на святі Ліну Факторович завідувача сектором культури, молоді, національностей та релігій райдержадміністрації, яка родом з цього села, Сусанну Карпенко (науковий співробітник НЦНК «Музею Івана Гончара»), Іллю Фетисова (голова Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України, керівник фольклорного гурту «Божичі»), Надію Тарнавську (співачка, актриса, режисерка).
Місцеві жителі, щиро дякували колективам що порадували своїм співом та танцями всіх присутніх.

Раїса Заєць
Завідувач клубу села Людвинівка

Останнє оновлення на П'ятниця, 13 липня 2018, 11:42

12.09.2018 о 9:00 год. в кабінеті першого заступника голови адміністрації відбудеться засідання комісії з питань забезпечення дотримання вимог чинного законодавства України у сфері приватизації державного житлового фонду у Макарівському районі.