Надання допомоги дітям померлого годувальника

Громадяни  України,  які  є дітьми померлого годувальника та постійно  проживають на території України, мають право  на  державну  соціальну  допомогу  відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»
у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Для призначення соціальної допомоги дітям померлого годувальника додатково подаються:
- копія свідоцтва про народження або паспорта громадянина України особи, якій призначається соціальна допомога, з пред’явленням оригіналу;
- копія довідки (за наявності) про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків особи, якій призначається допомога (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмiтку в паспорті), з пред’явленням оригіналу;
- копії документів, що засвідчують родинні відносини члена сім’ї з померлим годувальником (за наявності);
- копія свідоцтва про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим з пред’явленням оригіналу;
- довідка загальноосвітнього навчального закладу системи загальної середньої освіти, професійно-технічного, вищого навчального закладу про те, що дитина навчається за денною формою навчання (у разі потреби).
Для призначення соціальної допомоги заява подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Якщо особа, якій призначається соціальна допомога, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки та піклування), які виконують функції опікунів чи піклувальників над особою, за місцезнаходженням таких закладів (місцем проживання особи).
Соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається з дати, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення за соціальною допомогою надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня смерті годувальника.
Державна соціальна   допомога   призначається дитині  померлого  годувальника до досягнення 18 років.
Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання  у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої   освіти,  у  професійно-технічних  і  вищих  навчальних закладах  (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу   або   у  період   між  завершенням  навчання  за  одним освітньо-кваліфікаційним  рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), державна соціальна  допомога призначається  до  закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, а дітям-сиротам -  до  досягнення  23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Розмір державної соціальної допомоги  особам,  які  не  мають права   на   пенсію,   та   особам   з  інвалідністю  за  умовами, передбаченими    частиною    першою   статті   4   цього   Закону,
встановлюється  виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:
- на  одну  дитину  померлого  годувальника  -  100 відсотків,
- на двох дітей - 120 відсотків,
- на трьох і більше дітей -  150  відсотків.

12.09.2018 о 9:00 год. в кабінеті першого заступника голови адміністрації відбудеться засідання комісії з питань забезпечення дотримання вимог чинного законодавства України у сфері приватизації державного житлового фонду у Макарівському районі.