Семінар – практикум працівників закладів культури Макарівського району

e-mail Друк PDF

04 липня, на базі клубу с. Фасова пройшов семінар -  практикум «Купальські та Петрівські наспіви та обряди Макарівського району», для працівників клубних закладів Макарівщини. Розпочала семінар головний спеціаліст сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівсьокої райдержадміністрації З. Божок. З вітальним словом перед гостями та жителями села виступив сільський голова с. Фасова І. Онищенко, який розповів про те як і чим живе сьогодні село, та побажав присутнім й надалі не лише зберігати, а й відтворювати культурну спадщину свого краю.

Цікавою та пізнавальною для кожного, хто був присутнім на семінарі, стала розповідь Олексія Зайця - члена Національної спілки краєзнавців України, керівника народного аматорського автентичного гурту «Барвінок» Фасівського сільського клубу, про історію етносу України та Макарівщини. Після розпові, разом з учасницями свого колективу, він виконав купальські та петрівські пісні, які співали жінки протягом петрівського посту. Слід зазначити, що манера виконання пісень - унікальна, глибока, має фантастичну етнічну основу, адже вона була притаманна лише нашим далеким пращурам, що і відтворили своїми голосами учасниці колективу.  Під час семінару присутні переглянули відеофільми про те, як гуляють Купала в с. Фасова та про життя переселенців з Чорнобильської зони, послухавши у їхньому викрнанні пісні – плач. Побачили фото виставку про творчу діяльність колективу за всі роки його існування. Також працівникам закладів культури району презентували книгу Наталії Фіціч «Культ предків» у яку ввійшов  обряд Івана Купала народного аматорського автентичного гурту «Барвінок» Фасівського сільського клубу та коротко ознайомили з проектом «Поліфонія».
Наприкінці наради Зінаїда Божок та Людмила Колос (директор Макарівського РБК) вручили працівникам закладів культури дипломи переможців  ІІІ районного фестивалю – конкурсу патріотичної пісні «З Україною в серці», який відбувся 28 червня 2018 року в Макарівському РБК.
Та приємні моменти на цьому не закінчувались, адже всіх, хто був присутнім на семінарі, запросили відвідати Українську православну церкву Київської єпархії  Жіночий монастир ікони  Божої Матері «Услышальницы».

Методист Макарівського РБК Гербут Н.М.

 

Останнє оновлення на Четвер, 05 липня 2018, 15:48  

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.