IV районний фестиваль – конкурс патріотичної пісні «З Україною в серці»

28 червня, в День Конституції України, в Макарівському районному Будинку культури пройшов IV районний фестиваль – конкурс патріотичної пісні «З Україною в серці». Саме цьому святу і був приурочений черговий фестиваль – конкурс, який щороку проводиться за ініціативи сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської РДА та Макарівського районного Будинку культури з метою виховання патріотичних почуттів до України, національної культури і мистецтва; відродження національних традицій; популяризації у молодіжному середовищі української патріотичної пісні; виявлення талановитих виконавців та сприяння розвитку їх талантів. А також пошуку і розкриття творчих здібностей самодіяльних поетів і композиторів та надання можливості учасникам представити свою творчість громаді.
Виступи художніх колективів та солістів оцінювало журі:  З. М. Божок - головний спеціаліст сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської РДА (голова журі) та члени журі: директор Макарівського районного Будинку культури Л. В. Колос та художній керівник Макарівського районного Будинку культури Л. В. Міщенко.
Першу частину конкурсу відкривали діти, учасники фестивалю: вокальний квартет БК с. В. Карашин з піснею «Десь по світу» ( українська версія DESPACITO) (керівник О. Бабенко); дует у складі І. Омел’яненко та А. Чубукова з піснею «Я намалюю Україну». Продовжили виступ учасники художньої самодіяльності сільського клубу с. Вільно - ансамбль «Дзвіночки» (керівник Н. Піхур); солістка БК с. Ситняки Анна Чорна та дует у складі: Ангеліни Чорної та Каріни Гребенюк; солістка Маковищанського СК – Євгенія Саченко;  солістка Мотижинського БК – Вікторія Петрина. Пісенне мистецтво дарували глядачам та журі солісти Гавронщинського БК Євгенія та Любов Демченко, а також ансамбль «Мрія» (керівник Н. Демченко). Та учениця Макарівського НВК « ЗОШ І-ІІІ ст. природничо – математичний ліцей», Аріадна Чорна (керівник А.Вітковська). Після виступу дітей присутні мали змогу побачити та почути виступи дорослих колективів художньої самодіяльності району: вокальний ансамбль «Полісяночка» Андріївського БК (керівник Т. Єршова) та соліст Віталій Кормільцев;  ансамбль «Перлина» Макарівської християнської церкви (керівник Н. Кузнєцова); дует «Мрія» сільського клубу с. Юрів (керівник О. Шурда); учасники ансамблю «Живиця» Гружчанського БК тріо: Г. Гружчанська, Т. Петрик, Т. Паламар (керівник Т. Паламар); вокальний ансамбль «Джерело» Колонщинського БК (керівник В. Гуменюк); вокальний ансамбль «Горлиця» Пашківського БК (керівник В. Шаменко); вокальний ансамбль «Перлина краю» сільського клубу с. Мостище (керівник М. Коваленко). Слід відмітити, що цей колектив виконав народну повстанську пісню київської юнацької школи 1918 року, «Чуєш, мій друже, славний юначе», автор невідомий. Пісенну естафету продовжили солісти Копилівського БК Аліна Кулакевич та Тетяна Живага; солістка Маковищанського СК Алла Мороз; вокальний колектив «Калиновий гай» СК с. Осиково (керівник С. Колесник); народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Гавронщинського БК (керівник Л. Лавицька); солісти Мар’янівського БК: Галина Оніщук, Лілія Савенок та Юлія Сидоренко; вокальний ансамбль «Полісяночка» БК с. Небелиця (керівник А. Бусел) та солістка Анна Оніщенко;  народний аматорський вокальний колектив «Сік землі» Лишнянського БК (керівник С. Керусенко); християнський гурт церкви «Спасіння» смт. Макарів (керівник Д. Полушкіна). На фестивалі прозвучали і авторські твори: «Скажи мені, мій рідний сине» та «Живи, моє село», жительки с. Лишня, учасниці художньої самодіяльності - Марії Даниленко. Вона виконала свої пісні разом з сестрою Ольгою Даниленко.
Всі учасники в черговий раз довели, що Україна – це щедра земля під волошковим небом, це задумливі степи, широкі поля, ліси і гірські вершини. Це озера і ріки, калина край вікна, соловей у лузі, журавель в небі, це рідний дім і вся родина, це все наша Батьківщина, наша земля, наша Україна, яка багата талановитими людьми.

Методитс Макарівського РБК Н.М.Гербут