В райдержадміністрації пройшла розширена апаратна нарада

11 червня голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова спільно з першим заступником голови Макарівської райдержадміністрації І.Багінською провела розширену апаратну нараду за участю голів сільських, селищних рад, керівників установ і організацій району та структурних підрозділів райдержадміністрації, яка розпочалася з вручення державної відзнаки “Мати-героїня” жительці с. Маковище Ю.Купрійчук, матері 10 дітей.
На порядку денному наради були розглянуті наступні питання: типовий статут територіальних громад у Макарівському районі,  здійснення заходів щодо підготовки до роботи в умовах Нової української школи у 2018-2019 році, стан організації інклюзивної освіти в закладах дошкільної та загальної освіти Макарівського району, стан весняного призову громадян на строкову військову службу та результати перевірки стану військового обліку в сільських, селищних радах району, реалізація приписної кампанії “Лікар для кожної сім'ї” в Макарівському районі тощо.
З питання, яке цікавить батьків всіх майбутніх першокласників - реформи Нової української школи доповіла Л.Султанова, в. о.  начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської райдержадміністрації. Дана реформа розрахована на 2017-2029 роки. Зокрема, у вересні минулого року було ухвалено новий Закон України «Про освіту», який регулює основні засади нової освітньої системи. На черзі – ухвалення Закону України «Про загальну середню освіту» та затвердження нового Державного стандарту початкової освіти.
Саме цей Стандарт у 2017/2018 навчальному році апробували в 100 школах по всій Україні. В цьому експерименті брали участь і учні 1-х класів двох закладів загальної середньої освіти району: ОЗНЗ Бишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Макарівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей». Цьогорічні першокласники в експериментальних класах навчалися опановують знання та навички через діяльність, а під час ранкового кола вчилися висловлювати свої думки і почуття та слухати інших.
З 2018/2019 навчального року по-новому вчитимуться всі першокласники України.
Однак для того, щоб навчати учнів по-новому, необхідно, в першу, чергу, підготувати педагогів, які забезпечуватимуть освітній процес у нових умовах. Відповідно до Плану заходів щодо запровадження Концепції реалізації державної політики в сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на 2017-2029 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 №903-р, та з метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників району для роботи в 1-х класах Нової української школи розпочато їх навчання згідно Типової освітньої програми підготовки вчителів, що проваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2018/2019 навчальному році.
На онлайн-платформі педагоги району, які у наступному навчальному році будуть працювати в 1-х класах, протягом лютого-травня поточного року опрацювали 6 модулів: «Загальний огляд», «Організація класу», «Інтерактивне навчання», «Методики викладання в 1-му класі», «Нейропсихологія» та «Інклюзивна освіта».
Відповідно до розпорядження голови Київської облдержадміністрації від 07.05.2018 №293 «Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2018 році» на закупівлю дидактичних матеріалів для учнів початкових класів, сучасних меблів та комп’ютерного обладнання для закладів, розташованих у районах, планується виділити не більше як 90% за рахунок субвенції, що становить для потреб району 1716,5 тис. грн, та 10% - за рахунок місцевих коштів, що становить 190,7 тис. грн. Станом на 08.06.2018 надійшло субвенції з Державного бюджету 858,3 тис. грн. Однак цих коштів на забезпечення у повному обсязі потреб закладів освіти згідно Концепції Нової української школи не достатньо. Тому відділ освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації вийшов із клопотанням до сесії Макарівської районної ради про виділення додаткових коштів у сумі 322,7 тис. грн.