За останні 3 роки зроблено потужний ривок у покращенні інвестиційного поля у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики

Інвестиційну привабливість проектів з енергоефективності, «чистої» енергетики та переробки сміття розглянули Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із Головою Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимиром Ставнюком та заступником голови Фонду державного майна України Юрієм Нікітіним на відкритті «InvestEnergyDay» у Торгово-промисловій палаті України.
Починаючи із 2014 р., Держенергоефективності спільно з урядовцями, парламентарями та експертами запроваджує кардинально нові підходи щодо інвестування та співфінансування проектів «чистої» енергетики та сфери енергоефективності.
Зокрема, механізм співфінансування, покладений в основу програми «теплих кредитів»,дозволив заохотити більше 400 тис. родин до енергоефективності та стимулювати залучення близько 6,3 млрд грн. в економіку України.
Ще одним ефективним інструментом, який запроваджено для утеплення саме бюджетної сфери, є ЕСКО. Після створення у 2016-2017 рр. відповідної законодавчої бази у цій сфері сьогодні вже реалізуються проекти за понад 140 ЕСКО-договорами на суму більше 120 млн гривень. Це лише старт, адже впродовж лише кількох місяців 2018 р. кількість оголошених ЕСКО-тендерів у Системі електронних публічних закупівель «Prozorro» зросла із 100 до понад 400 таких аукціонів.
Крім цього, тісна співпраця із місцевою владою дозволила створити єдину інформаційну базу потенційних ЕСКО-об’єктів, яка налічує вже понад 16 тис. будівель (http://saee.gov.ua/sites/default/files/documents/ESCO_objects_04_06_2018.xlsx). Тому компанії мають чималий вибір об’єктів для інвестування.
Крім цього, Агентство розпочало партнерство у питаннях ЕСКО із центральними органами влади: Міноборони, Міносвіти, Держводагентством, Держстатом, Держпродспоживслужба, Нацкомфінпослуг.
Якщо говорити про «чисту» енергетику, то створення сприятливої законодавчої бази та стимулів активізувало інвесторів. За три рокив українські «зелені» проекти залучено понад 1,1 млрд євро інвестицій. На привабливості «зеленої» енергетики також наголошував особисто Президент України Петро Порошенко на засіданні Національної інвестиційної ради.

Управління комунікації та зв’язків
з громадськістю Держенергоефективності

12.09.2018 о 9:00 год. в кабінеті першого заступника голови адміністрації відбудеться засідання комісії з питань забезпечення дотримання вимог чинного законодавства України у сфері приватизації державного житлового фонду у Макарівському районі.