ЯК ЗАПОБІГТИ ПОЖЕЖІ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ

e-mail Друк PDF

Незважаючи на вжиті попереджувальні заходи, розміщення профілактичних матеріалів в засобах масової інформації та мережі Інтернет щодо запобігання пожежам в природних екосистемах, упродовж 2017 року в Макарівському районі пожежно-рятувальними підрозділами здійснено 192 виїзди на гасіння пожеж сухої рослинності і сміття на відкритій території, 7 виїздів на пожежі в лісових масивах та 5 на загорання торфу, що складає 57% від загальної кількості пожеж. Вогнем завдано шкоди 180,03 га природних угідь.
Також, з початком пожежонебезпечного періоду 2018 року на території Макарівського району вже виникло 89 загорань сухої рослинності і сміття на площі 54,2 га, 1 пожежа в лісових масивах на площі 0,2 га та 1 загорання торфу на площі 0,001га.
Така ситуація викликає занепокоєння, адже, при пожежах в екосистемах існує ризик травмування та загибелі людей, перекидання вогню на території житлових масивів та завдання матеріальних збитків населенню. Крім того, не слід забувати про величезну шкоду навколишньому середовищу, яку завдають пожежі в екосистемах. На жаль, статистика свідчить про те, що найчастіше такі пожежі трапляються через необережне поводження з вогнем людини.
Тож, звертаємось до всіх мешканців та гостей Макарівського району, а також поціновувачів відпочинку на природі! Не провокуйте виникнення пожеж та дотримуйтесь елементарних наступних правил відпочинку в природних екосистемах:
не спалюйте суху рослинність на територіях лісового фонду;
не створюйте смітники на територіях лісового фонду та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
розпалювання багать для спалювання сухого листя, бадилля, сміття тощо на території житлових будинків садибної забудови, дач, садових ділянок дозволяється на відстані не менше 15 м від житлових та господарських будівель і лише під наглядом дорослих, забороняється розведення багать у вітряну погоду;
забороняється розводити багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу;
якщо й вирішили розвести вогонь, вибране місце слід добре розчистити, а наприкінці відпочинку місце, де розводили багаття, треба загасити та засипати землею;
не залишайте вогнище без нагляду;
у жодному разі не залишайте дітей без нагляду, постійно тримайте їх поруч з собою, спостерігайте за їхньою поведінкою, пояснюйте їм правила безпеки;
місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонці скляні пляшки здатні спрацювати як запалювальні лінзи, переконайтесь, що горіння відсутнє.
Додатково нагадуємо, що порушення вимог пожежної небезпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.
Бережіть себе та своє життя! Якщо ви виявили пожежу в лісі або на відкритій території, негайно сповістіть про це Службу порятунку за номером «101»! Пам’ятайте, лише разом ми зможемо вберегти природу від знищення!

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.