Програма соціальної підтримки інвалідів

Розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 13.05.2017 № 205 схвалено проект «Київської обласної цільової програми соціальної підтримки в Київській області людей з інвалідністю на 2017 – 2020 роки», а рішенням Київської обласної ради сьомого скликання від 22.06.2017 № 346-15-VII було затверджено Київську обласну цільову програму соціальної підтримки в Київській області людей з інвалідністю на 2017- 2020 роки (далі-Програма).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем Програми є департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
Програма спрямована на посилення різних видів соціальної допомоги соціально незахищеним верствам населення, надання невідкладної підтримки осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, багатодітних сімей та сімей, які виховують дітей з інвалідністю та інших громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Основною метою Програми є виконання першочергових завдань Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року в тому числі - подолання бідності, підняття рівня матеріального забезпечення найбільш вразливої частини населення області в частині реалізації державної політики в системі соціального захисту населення на регіональному рівні за рахунок коштів обласного бюджету, що буде сприяти зниженню рівня бідності шляхом забезпечення матеріальної підтримки сім’ям, які складаються з двох і більше осіб з інвалідністю, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ групи на лікування, оздоровлення, покращення матеріально - побутових, соціальних проблем та особливих обставин, також здійснення заходів реабілітації дітей з інвалідністю із захворюванням ДЦП в центрах реабілітації області за кошти обласного бюджету.
Завдання Програми – спрямування коштів місцевого бюджету на вирішення соціальних проблем окремих категорій населення, надання адресної цільової матеріальної допомоги та компенсації малозабезпеченим верствам населення області.
Для реалізації Програми передбачається виконати такі завдання : передбачити кошти в обласному бюджеті на реалізацію Програми з метою надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох і більше осіб з інвалідністю, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ групи на лікування, оздоровлення, покращення матеріально-побутових, соціальних проблем та інших особливих обставин з розрахунку у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно з Законом України «Про державний бюджет» на відповідний бюджетний рік, якщо розмір сукупного доходу інваліда у місяці, що передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (з 01.01.2017 прожитковий мінімум для осіб , які втратили працездатність становить 1247 грн., на кінець 2017 року цей показник становить - 1373 грн.), а також на здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю із захворюванням ДЦП в центрах реабілітації області.
Для реалізації вищезазначених завдань департаментом соціального захисту населення Київської облдержадміністрації були розроблені:
Порядок надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідність, одиноким особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ груп за рахунок коштів обласного бюджету, що затверджений наказом департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації від 07 листопада 2017 року № 271, зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області 28 листопада 2017 року за № 101/1007;
Порядок використання коштів, передбачених з обласного бюджету для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю із захворюванням ДЦП, що затверджений наказом департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації від 07 листопада 2017 року № 272, зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Київській області 28 листопада 2017 року за № 101/1008.