Зарплата «в конверті» - це неможливість нормального життя після виходу на пенсію, - Глава Уряду про викорінення практики «чорних» виплат

Виплата зарплат «в конвертах», без будь-якої фіксації, - це не тільки підтримка «тіньової економіки», а й знищення можливостей для нормального життя при досягненні пенсійного віку. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись з журналістами в Харкові.
«Зарплата в конверті - це неможливість нормального життя на пенсії. Таких людей є багато. Вони свого часу отримували копійчані виплати, хоча мали великий стаж», - сказав Володимир Гройсман.
Він наголосив, що Уряд опрацьовує рішення, як допомогти таким людям, які сьогодні стали пенсіонерами. Але для українців працездатного віку питання зарплат «в конвертах» має стати дуже актуальним. Адже йдеться про їх права та майбутнє.
Не менш актуальним має стати й питання ліквідації заборгованості по зарплатах.
«Коли людина працює, а їй за це не платять – це несправедливо. Тож сьогодні вживаються різні заходи до боржників, і вони доволі жорсткі», - сказав Прем’єр-міністр.
Він пояснив, що борги наразі повертаються за таким же принципом і з набором інструментів, які з початку року використовують для повернення аліментів дітям. «І тут ми також говоримо про підвищену відповідальність місцевої влади – на місцях краще видно, де є проблеми і загрози. Але ми будемо постійно тримати це (питання заборгованості по зарплатах) в полі зору», - додав Глава Уряду.