У лісовій зоні с. Фасівочка відбулося штабне тренування

17 травня на базі державного підприємства «Макарівське лісове господарство» відбулося штабне тренування за темою «Дії органів управління та сил цивільного захисту Макарівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації природного характеру, пов'язаної з лісовою пожежею».
Тренування проходили під керівництвом голови Макарівської райдержадміністрації Тетяни Миколаївни Семенової та заступника голови Івана Юрійовича Розная.
За тактичним задумом у лісовому масиві біля с. Фасівочка після відпочинку в лісі невстановлених осіб, які покинули вогнище незагашеним, виникла лісова пожежа. За планом тренувань про пожежу дізнаються із системи відео нагляду. Спершу до ліквідації приступають працівники лісової охорони та добровільна пожежна дружина. В умовах високої пожежної небезпеки 4 класу, сильного вітру, пожежею охоплено вже більше 5 га лісу. Існує велика загроза подальшого розповсюдження пожежі на територію, по якій проходять повітряні лінії електропередач та переходу її з низової у верхову.
Враховуючи обставини, виникає потреба у залученні значної кількості сил та засобів для недопущення подальшого розвитку пожежі та її розповсюдження лісовим масивом. Ресурсу лісового господарства вже не достатньо для ліквідації пожежі. Тому керівник гасіння пожежі прийняв рішення на залучення сил Макарівського РС ГУ ДСНС та розгортання на місці надзвичайної події загону рятувальників.
Умовну лісову пожежу вдалось успішно ліквідувати силами районного сектору ГУ ДСНС, ДП «Макарівське лісове господарство» та районного підрозділу ПрАТ «Київобленерго». Загалом у тренуваннях були задіяні 3 одиниці спеціалізованої техніки та 11 чоловік особового складу та 8 чоловік керівників спеціалізованих служб та підприємств.
Мета тренувань - визначення рівня готовності органів управління, сил та засобів підрозділів районної служби ДСНС і ДП «Макарівське лісове господарство» до дій за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з лісовою пожежею – виконана.
Таким чином, вдалося відпрацювати порядок боротьби із лісовими пожежами на кожному етапі. Голова адміністрації зауважила, що подібні заходи вкрай важливі, адже нині в Україні стоїть гостро проблема захисту лісів від пожеж. «Аби зберегти ліси, потрібно, щоб усі лісокористувачі вміли ліквідовувати пожежі не гірше за професійних вогнеборців», - зазначила Тетяна Семенова.
Тренування показали високу організацію та готовність підрозділів, які брали в них участь, до спільних дій у випадку лісових пожеж. Але велике значення у профілактиці загорань в природних екосистемах має свідоме та бережливе ставлення людей до лісового господарства України. Допоки громадяни не усвідомлять масштаби загрози, що несе в собі вогонь, лісові масиви, на жаль, будуть і надалі потерпати від вогню.
Наразі повідомляємо, що розпочався період пожежної небезпеки. Тому пам’ятайте, що пожежа – це найбільший ворог лісу, тож будьте обережні з вогнем у лісових масивах. Відпочиваючи на природі, звертайте увагу на наявність енергетичних об’єктів поблизу та обов’язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Сектор з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

Останнє оновлення на Четвер, 17 травня 2018, 11:49

09 травня о 10:00 год на центральній площі біля поштового відділення №1 “Укрпошта” (смт Макарів) відбудеться святковий мітинг з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні