Чергові перемоги в обласному конкурсі «Дебют»

Завершується навчальний рік в Макарівській ДШМ. Як і всі попередні навчальні роки, він був насичений різними мистецькими заходами на районній  та обласній сцені, участю на обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях-конкурсах.
В лютому-квітні  учні школи прийняли участь в кінцевому перегляді обласного конкурсу в рамках фестивалю дитячої творчості «Дебют».
Підготовка до конкурсу, де визначають найкращих юних талантів всієї області завжди хвилююча і проходить дуже ретельно.
В цьому році наші діти прийняли участь майже у всіх номінаціях: «народні інструменти», «струнно-щипкові» та «струнно-смичкові» інструменти, «хореографічне мистецтво».
В черговий раз поважна професійна комісія, яка складалась з викладачів вищих мистецьких закладів культури, оцінювала творчі доробки учнів та їх викладачів.
Серед баяністів-акордеоністів дипломантом конкурсу вперше стала Вікторія Кот, учениця 3 класу викладача Віктора Леонідовича Садковський, а Віталій Юхимець, учень 4 класу викладача Бориса Михайловича Кукси виборов своєю грою 1 місце.
Ансамбль бандуристів «Золота квінта» досить молодий – він існує всього четвертий рік, але завдяки наполегливості, великій кропіткій роботі і бажанню пізнавати і вчитися новому, теж зайняв 1 місце. Дует бандуристів «Скерцо», учениці 5 класу Вероніка Марченко та Анна Тимошенко - 2 місце, а ще у номінації «солісти», Вероніка Марченко виборола 3 місце. Їх викладач, Світлана Михайлівна Чихун дуже задоволена високими результатами своїх учениць.
Гітаристи школи теж старались у конкурсі, отримали  2 місце: в двох номінаціях: «соліст» - Даніїл  Карпець  ( 3 кл. ) та в номінації «ансамблі» - тріо гітаристів: Павло Писаренко (6 кл.), Ганна Миню (6кл.), Софія Ноздріна (5 кл.) учні  викладача  Тетяни Миколаївни Скорик, концертмейстер Ганна Євгеніївна Котигорошко.
Цимбали вважається древнім українським струнним інструментом. Учені заявляють, що цьому інструменту  понад три тисячі років. Він став своєрідним „індикатором”  на традиційність й «українськість», показником, що відрізняв, власне, український традиційний склад музики. Ми раді, що серед 60-ти мистецьких навчальних закладів області, саме в нашій школі є викладач класу цимбал Галина Юріївна Кравченко, концертмейстери Світлана Юріївна Хахлюк та  Ганна Євгеніївна Котигорошко, які навчають 17 дітей Макарівського району на такому древньому дзвінкому інструмені,  і досить успішно. Майже кожен рік юні цимбалісти показують свою майстерність на конкурсі «Дебют» і отримують призові місця. Тож не диво, що  учениця 3 кл. Вікторія Карпенко  отримала 1 місце, а дует цимбалів: Олександра Лазаренко (4 кл.), Остап Селіверстов (5 кл.) - 2 місце, звичайно дякуючи кропіткій роботі разом з викладачами.
Гордість нашої школи - ансамбль скрипалів «Рондо» (керівник Ольга Степанівна Кузьменко, концертмейстер Михайло Васильович Кузьменко) вже багато років є одним із кращих колективів області. Так і цього року він незмінно заслужено отримав за свій виступ 1 місце. А  учень 4 класу, Михайло Бабич, дебютувавши в конкурсі,  виборов 2 місце. Нам приємно, що Михайло є учнем молодого викладача, Інни Анатоліївни Яковенко, яка навчалась в нашій школі у викладача Ольги Степанівни Кузьменко і неодноразово у складі ансамблю скрипалів займала призові місця на обласному фестивалі-конкурсі «Дебют».
Бажаємо нашим юним музикантам працелюбності, наполегливості в навчанні і прагнення до перемог, а викладачам здоров’я, наснаги, творчих пошуків.
Як підсумок нашої роботи, запрошуємо всіх бажаючих відвідати ювілейний концерт Макарівської ДШМ (55 років), який відбудеться в листопаді 2018 року на сцені районного будинку культури.

Заступник директора з навчальної роботи
Макарівської ДШМ  Ірина Максимівна Саленко