Оновлено Порядок призначення житлових субсидій

e-mail Друк PDF

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 27.04.2018  № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 № 1022»  оновлено порядок призначення житлових субсидій.
Всім, хто бажає отримувати житлові субсидії на неопалювальний та опалювальний періоди з травня 2018 року повинні звернутися до управління соціального захисту або сільської (селищної ради) за місцем реєстрації та заповнити нові заяви та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлових субсидій.
Основні зміни у Порядку призначення полягають у наступному:
1. Субсидія не призначатимется, якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше ніж 5 років, крім мопеда та транспортного засобу, наданого органом соціального захисту населення (дана інформація в обов’язковому порядку заноситься до окремого розділу декларації та перевірятиметься управлінням шляхом обміну запитами з МРЕВ.)
2. Субсидія  не призначається на наступний період, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м,  а будинку - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
3. Особи, які не працюють, матимуть право на субсидію тільки в окремих випадках  за рішенням комісії за умови: тривала хвороба, сплачують єдиний соціальний внесок не менше ніж 3 місяці підряд. Безробітним необхідно буде стати на облік в Центр зайнятості та при зверненні на районну комісію надати письмове підтвердження про сплату ЄСВ).
4. З 1 травня соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення - 30 кВт на 1 кв. м площі.
5.  Внутрішньо переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла - на підставі заяви та декларації.
6. Скасовано субсидію на додаткову площу 75м.кв.  для непрацездатних осіб. Замість цього субсидія призначатиметься  на  додаткових  30%  від соціальної норми житла для домогосподарства.
7. Громадяни, яким призначено субсидії, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову плату.
8.Субсидія не призначається на наступний термін у разі наявності заборгованості  по платежах, яка перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340грн.). Призначення поновлюється у разі надання письмового підтвердження про відсутність боргів або договору про реструктуризацію заборгованості.
9. У разі,  якщо у складі сім’ї  є особи, які зареєстровані, але не проживають, зняття з розрахунку таких осіб можливе у разі подання відповідних підтверджуючих документів (довідок з місця проживання та з організацій -надавачів послуг про користування та оплату послуг за місцем фактичного проживання).
10. При заповненні декларації до складу членів сім’ї домогосподарства враховуються чоловіки та дружини, які не зареєстровані, але проживають разом. Доходи таких осіб враховуються при призначенні і за місцем реєстрації і за місцем фактичного проживання.
11.Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, членів сім’ї особи із складу домогосподарств, які зареєстровані та фактично проживають, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.
Під час призначення житлової субсидії враховуються такі доходи:
-заробітна плата після сплати податку на доходи фізичних осіб;
-пенсія;
-стипендія;
-соціальні виплати, які призначаються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення;
допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
інші доходи.
До сукупного доходу домогосподарства не включаються такі соціальні виплати:
-частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
-частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
-одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”;
-державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
-допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
-щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
До сукупного доходу також не враховуються:
-аліменти, отримані на дітей;
-доходи від розміщення депозитів;
-оплата праці членів виборчих комісій, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів;
-допомога громадських та благодійних організацій;
-допомога на поховання;
-одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності;
-вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, технічних та інших засобів реабілітації, в тому числі грошова компенсація вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації;
-суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.
До середньомісячного доходу осіб, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), та/або до середньомісячного доходу членів їх сімей не враховуються:
-отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань;
-отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження.
12.Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб враховується:
за III—IV квартали попереднього календарного року — у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;
за I—II квартали поточного календарного року — у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;
за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, — у разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального (неопалювального) сезону.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається виходячи з розміру доходу осіб за попередній календарний рік.
У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального (неопалювального) сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального (квітень) або неопалювального (вересень) сезону. В разі призначення житлової субсидії після початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія.
Доходи від реалізації молока враховуються у розмірі 30 відсотків нарахованих сум.
13. Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:
однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;
двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку другої групи;
трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку третьої групи.
У разі коли на час звернення за призначенням житлової субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія.
14. За рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється у разі, коли:
домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги (послуг);
у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
громадянин не повідомив управлінню соціального захисту населення про обставини, про зміни які сталися у домогосподарстві протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;
виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;
під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.

Начальник управління                        Г.І.Невмержицький

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.