Нове в нарахуванні та сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДФС у Київській області доводить до відома платників, що Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» доповнено норми ПКУ, що регулюють порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки новими положеннями. Так, пункт 266.10 статті 266 ПКУ доповнено підпунктом 266.10.2, відповідно до якого у разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені п.п.266.7.2 п.266.7 ст.266 ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання. Крім того, згідно внесених до ПКУ змін, податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, може бути нараховане за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п.102.1 ст.102 ПКУ, тобто,  не пізніше закінчення 1095 дня, - це встановлено п.п.266.10.3 п.266.10 ст.266 ПКУ.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком)  - це визначає п.п.266.7.2 п.266.7 ст.266 ПКУ. За новостворені (нововведені) об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою – платником, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.