В Україні для населення та ОСББ діє 107 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», які профінансовано на загальну суму 115 млн гривень!

Завдяки тісній співпраці Держенергоефективності та органів місцевого самоврядування вже четвертий рік поспіль в Україні запроваджуються місцеві програми здешевлення «теплих кредитів».
Станом на сьогодні прийнято 107 місцевих програм додаткової підтримки населення та ОСББ при утепленні житла. Це на 23% більше, ніж у лютому минулого року, коли була лише 81 така програма.
Місцева влада також активізувалася у напрямі збільшення фінансування цих програм.
На реалізацію місцевих програм у 2018 р. виділено 115 млн грн., що на 28% більше порівняно із аналогічним періодом 2017 року. Тоді сума фінансування складала 82 млн гривень.
Зокрема, на впровадження 16 обласних програм виділено майже 49 млн грн, а саме:
-    18 млн грн у Львівській обл.;
-    8 млн грн на (2 програми) Харківської обл.;
-    6 млн грн у Рівненській обл.;
-    4 млн грн у Житомирській обл.;
-    3,5 млн грн у Вінницькій обл.;
-    3 млн грн у Закарпатській обл.;
-    1,2 млн грн в Івано-Франківській обл.;
-    1 млн грн у  Кіровоградській обл.;
-    1 млн грн у Тернопільській обл.;
-    1 млн грн у Чернігівській обл.;
-    600 тис. грн у Сумській обл.;
-    500 тис. грн у Чернівецькій обл.;
-    400 тис. грн у Черкаській обл.;
-    400 тис. грн у Донецькій обл.;
-    300 тис. грн у Миколаївській обл.;
На 23 міські програми виділено понад 52 млн грн, в т.ч.:
-    10 млн грн – Київ;
-    10 млн грн – Львів (2 програми);
-    8 млн грн – Луцьк (2 програми);
-    3,5 млн грн – Рівне (2 програми);
-    3 млн грн – Миколаїв;
-    3 млн грн – Житомир;
-    2,1 млн грн – Хмельницький (2 програми);
-    2 млн грн – Одеса;
-    2 млн грн – Ужгород;
-    2 млн грн – Краматорськ;
-    1,9 млн грн – Харків (2 програми);
-    1,8 млн – Запоріжжя;
-    1,5 млн грн – Суми;
-    1,4 млн грн – Чернівці;
-    1 млн грн – Чернігів;
-    500 тис грн – Черкаси (2 програми);
-    267 тис. грн – Херсон.
Решта 14 млн грн виділено на 33 районні та 35 міських (у містах обласного та районного значення) програм.
«Активних дій чекаємо і від інших органів місцевого самоврядування. Відповідно до фінансової децентралізації зросли доходи місцевих бюджетів. Частину цих коштів, може бути використано, в тому числі для підвищення рівня енергоефективності громад та, зокрема, на здешевлення «теплих» кредитів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Голова також закликав населення активно впроваджувати енергоефективні заходи та  користуватися, окрім Урядової, місцевими програми здешевлення «теплих кредитів».
«У результаті Ви в рази зменшите витрати при реалізації заходів з енергоефективності, а після їх проведення рахунки за комунальні послуги скоротяться, в оселях буде тепло та затишно, вартість квартир зросте», - пояснив С.Савчук.
Дізнавайтеся, чи діє у Вашому місті, районі чи області Місцева програма здешевлення «теплих» кредитів, за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.
Знайшли свою програму – користуйтеся! Не знайшли – мерщій до мера міста!

Управління комунікації та зв’язків
з громадськістю Держенергоефективності