В смт Макарів відбулася акція учасників бойових дій щодо надання послуг з пільгового перевезення ТОВ “АТП “Стріла” учасникам АТО

e-mail Друк PDF

02 березня, в смт Макарів, відбулася акція учасників бойових дій (учасників АТО) щодо незадоволення наданням послуг перевізником, в даному випадку ТОВ АТП "Стріла", а саме відмова водіїв в безкоштовному перевезенні на міжміських маршрутах (некоректної поведінки водіїв). В даному випадку ситуація загострилася, коли днями учаснику АТО, що їхав з смт Кодра до Києва, водій рейсової маршрутки відмовився надати безкоштовну послугу з перевезення, відповідно до його посвідчення, при чому мікроавтобус був частково порожнім.
В акції взяли участь учасники бойових дій (учасники АТО) та представники районних організацій Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, координатор районного центру надання допомоги військовим О.Герасименко, представники районного військкомату, районних ЗМІ.
Акція розпочалася біля зупинки громадського транспорту "Автостанція", по вуд. Д.Ростовського, смт Макарів, звідки йде відправлення мікроавтобусів до м. Київ. На зустріч з учасниками АТО прибули голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова, заступник голови Макарівської райдержадміністрації І.Рознай, помічник-консультант народного депутата України Р.Сольвара - Л.Бурдик, військовий комісар Макарівського районного військового комісаріату С.Єфремов та директор ТОВ "АТП "Стріла" О.Москаленко.
У ході обговорення питання учасниками акції було вирішено переміститися до Макарівської райдержадміністрації та провести зустріч у форматі діалогу з підписанням учасниками АТО листа з вимогами до перевізника щодо: 1) принесення вибачення перед учасником АТО, якого водій маршрутки смт Кодра - м. Київ відмовився безкоштовно провезти до Києва та загалом перед учасниками АТО, адже такий випадок не є одиничним; 2) розвісити в маршрутках пам'ятки "В цьому транспорті поважають військових (учасників бойових дій) і перевозять в необмеженій кількості", з вказанням контактних даних за якими можна поскаржитися на випадок порушення даної пам'ятки та в разі виявлення інших порушень; 3) не порушувати правила дорожнього руху, в двному випадку мова йшла щоб мікроавтобуси ставали біля відправної зупинки не один за одним, таким чином перешкоджаючи рух автомобілям, які виїжджають на головну дорогу з вул. Набережна, чим спричиняється небезпечна ситуація для пішоходів, пасажирів та водіїв транспортних засобів, а подавали на загрузку по одній машині, а інші очікували в іншому безпечному місці; 4) та направлення листа-звернення до народного депутата України Р.Сольвара щодо дотримання ст. 12 Конституції України перевізниками району з перевезень військових тощо.
"Дана ситуація є абсолютно неприйнятною, і сьогодні було б доречно покласти їй край. Адже саме завдяки нашим захисникам, Україна є незалежною державою, тому маємо поважати і підтримувати, тих, хто ціною власного життя забезпечує мир в нашій країні", - зауважила Т.Семенова. Директор ТОВ “АТП “Стріла” О.Москаленко публічно вибачився за випадок, який стався днями з учасником АТО на маршруті смт Кодра — м. Київ (водій відмовився здійснити безкоштовне перевезення учасника бойових дій) та вибачився перед всіма присутніми учасниками АТО в залі, зазначивши, що такі випадки дійсно є, проте він як керівник несе всю відповідальність за своє підприємство і постійно проводить наради з водіями, роз'яснюючи їм ситуацію, в разі якщо водій як особистість це все не сприймає, і як то кажуть не виправляється, на нього чекає звільнення.
Щодо наявності документів та ліцензій О.Москаленко повідомив, що ТОВ “АПТ “Стріла” має 36 офіційних договорів на перевезення пасажирів на внутрішньо районних, міжміських та міжобласних маршрутах. Також підприємство має ліцензію від Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) на більше ніж 80 транспортних засобів.
“Стосовно перевезення пільгових категорій населення, в тому числі учасників бойових дій, то немає жодного закону, який би зобов'язав  підприємство безкоштовно перевозити учасників бойових дій, це лише особиста позиція як людини і повага до захисників держави. За останній час було вже звільнено близько 7 водіїв, за випадки аналогічні нещодавньому. На даний час держава не відшкодовує такі перевезення.
Що стосується відправки маршруток  від автостанції “Макарів”, то вона є комунальним підприємством — частиною мережі по Києву та Київській області. Зараз відбувається реорганізація автостанції, взяти її в оренду на даний момент не можливо.
Питання з квитками складається так, що у всіх водіїв є квитки, які кожного місяця видруковуються і закуповуються саме для АТП “Стріла”.
За зафіксоване перевищення швидкості руху при перевезенні пасажирів водії обов'язково сплачують штраф.
Найближчим часом планується обладнання маршруток камерами відеоспостереження та навігаторами, які дадуть змогу спостерігати за рухом громадського транспорту через спеціалізовану електронну базу. Звісно це буде зроблене не сьогодні, адже таке обладнання дороговартісне, проте з часом все це буде” - О.Москаленко.
Також присутніх у залі цікавив стан здоров'я водіїв, проведення щоденного медичного огляду — вимірювання тиску, огляду загально стану людини, самопочуття та перевірки самих транспортних засобів, на що директор ТОВ “АТП “Стріла” відповів, що водії оглядаються медичним працівником і раз на добу, чи раз на двоє діб транспортні засоби проходять ТО.
Відповідно до вимог, які були зазначені раніше, до перевізника учасниками бойових дій, другий пункт з яких на сьогодні вже був виконаний ТОВ “АТП “Стріла” - це розміщення пам'яток в кожній маршрутці. Всі інші вимоги, включаючи прохання учасників АТО розмістити в маршрутках тарифну мережу (вартість кілометражу між населеними пунктами) по маршрутах, що здійснює перевізник, були передані в паперовому вигляді О.Москаленку.
До того ж О.Москаленко, зазначив, що було б доречно створити ініціативну групу учасників бойових дій, яка б могла контактувати з ним при вирішенні ситуацій різного роду, що виникають під час пасажирських перевезень.
Окремо голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова повідомила, що при райдержадміністрації створений Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, який сприяє в наданні консультативної допомоги з питань оформлення соціальних пільг відповідно до вимог чинного законодавства, надання консультативної допомоги в працевлаштуванні, організація надання медичної допомоги, забезпеченні санаторно-курортними путівками, отриманні матеріальної допомоги та інших питаннях.

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.