Про зміни в законодавстві України з питань надання пільг учасникам Революції Гідності

Законом України від 14 листопада 2017 року № 2203-VIII «Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб» внесено ряд змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Зокрема Закон доповнено розділом III¹, а саме «Статус постраждалих учасників Революції Гідності, пільги та гарантії їх соціального захисту», згідно якого постраждалими учасниками Революції Гідності визнаються особи, які на виконання Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.
Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності вище зазначеним особам, визначається Кабінетом Міністрів України. Дія цього порядку не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності.
Постраждалі учасники Революції Гідності отримують пільги та інші соціальні гарантії передбачені для учасників бойових дій статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Зазначеним вище особам видаватиметься посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності». Порядок виготовлення та видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України. В період до видачі відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії, передбачені статтею 12 відповідного Закону, надаються на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчими органами міських рад за місцем проживання.

12.09.2018 о 9:00 год. в кабінеті першого заступника голови адміністрації відбудеться засідання комісії з питань забезпечення дотримання вимог чинного законодавства України у сфері приватизації державного житлового фонду у Макарівському районі.