Правила безпеки громадян на залізниці

Через недотримання громадянами Правил безпеки на залізничному транспорті безглуздо втрачається найцінніше – здоров’я та життя людей
З прикрістю констатуємо, що у 2017 році кількість травмованих осіб, внаслідок наїзду швидкісних електропоїздів збільшилась. Лише станом на 27 листопада 2017 року отримали травми різного ступеню важкості 39 чоловік проти 27 в минулому році, а кількість травм зі смертельним наслідком збільшилося до 32 випадків проти 16 відповідно.
Найбільша кількість наїздів на громадян трапилась на території Київської, Полтавської та Запорізької областей, а саме на дільницях: Київ – Яготин – 11 випадків, Полтава – Люботин – 4 випадки та Запоріжжя – Синельникове – 5 випадків. Окрім Київської області, травмування людей виникали на територіях Львівської, Черкаської, Вінницької, Дніпропетровської та Кіровоградської областей.
Основними причинами травмування громадян на залізниці залишається порушення ними правил безпеки на залізничному транспорті. Це, зокрема, перехід залізничних колій перед потягом, що наближається; ходіння безпосередньо по коліях або близько до них (на відстані менше п’яти метрів до крайньої рейки); знаходження надто близько від краю пасажирської платформи (менше, ніж півметра) під час проходження поїзда, ігнорування заборонних звукових та світлових сигналів залізничних переїздів.
Справжньою катастрофою на сьогодні є користування мобільними телефонами, аудіоплеєрами чи навушниками поблизу залізничного полотна та стихійний перетин громадянами залізничних колій, не обладнаних для перетину.
Найприкрішим із наслідків наїзду поїзда, безсумнівно, є травмування людей та їх загибель. Серед інших негативних наслідків наїзду на громадян слід відмітити порушення графіку руху поїздів, виникнення незручностей для пасажирів та працівників поїзних бригад, а також пошкодження обладнання поїзда різного ступеня складності, що тягне за собою непередбачені фінансові витрати на виконання ремонтних робіт.
Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» нагадує, що залізнична колія – це зона підвищеної небезпеки… Тому і поводитися потрібно з особливою обережністю, зокрема на дільницях курсування швидкісних електропоїздів. Через недотримання елементарних правил безпеки люди втрачають найцінніше – власне життя.