Матеріали розширеної наради щодо видачі посвідчень особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи

Відбулась розширена нарада щодо видачі посвідчень особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, які проживали на території зони посиленого радіоекологічного контролю та мали статус потерпілих категорії 4 та видачі дублікатів посвідчень потерпілим від Чорнобильської катастрофи категорії 4

В зв’язку із зростанням соціальної напруги серед постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи внаслідок прийняття Закону України від 28.12.2014 № 76-Y111 “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” щодо скорочення пільг і компенсацій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, ліквідації зони посиленого радіоекологічного контролю та збільшення звернень громадян до судових інстанцій щодо видачі посвідчень особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, які проживали на території зони посиленого радіоекологічного контролю та мали статус потерпілих категорії 4, щодо видачі дублікатів посвідчень потерпілим від чорнобильської катастрофи категорії 4, та відсутністю нормативно-правових актів щодо врегулювання цих питань, за результатами розширеної наради Київської обласної державної адміністрації з обговорення та пошуку шляхів вирішення питання реалізації конституційних прав громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, які претендують на визначення статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії, було досягнуто наступних домовленостей:
- підготувати і опрацювати спільно з юридичним управлінням апарату Київської обласної державної адміністрації розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації “Про утворення тимчасової консультативно-дорадчої комісії з розгляду судових рішень, що набрали законної сили, з питань соціального захисту населення Київської області, потерпілих від Чорнобильської катастрофи ”
- узагальнити пропозиції до Кабінету Міністрів України щодо шляхів вирішення питань надання статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи 4 категорії на період до впорядкування чинного законодавства;
- подати спільне з Житомирською ОДА,Черкаською ОДА звернення щодо підтримки Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (р.№ 6656 від 27.06.2017) у першому читанні та пропозиції до його вдосконалення;
- ініціювати перед Міністерством соціальної політики України звернення з клопотанням до Міністерства охорони здоров’я України щодо внесення змін до наказу МОЗУ від 17.05.1997 №150 “Про затвердження нормативних актів щодо хвороб, при яких може бути встановлений причинний зв'язок з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС”.
Щодо дублікатів посвідчень потерпілих від Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії
- проводити видачу дублікатів посвідчень потерпілих від Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, відповідно до Постанови КМУ від 20.01.1997 року № 51.