Розстріляне відродження

e-mail Друк PDF

Невпинний час страждань людського болю
Нам відраховує і днини і хвилини
Вінець терновий, оповивши волю
Лежав і на чолі, й на серці України.
Жорстокий меч кривавого терору
Вбивав,ганьбив і голодом морив
Колючим дротом оповив довкола
Та морок знову свічку засвітив.

Так, 5 грудня, розпочався захід в бібліотеці с.Мостище,де разом з колективом "Перлина краю" провели годину-пам'ять. Майя Василівна розповіла про "Ростріляне відродження"- літературне та мистецьке покоління 20-х,30-х років в Україні, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, музики, театру і яке було знищене "чорним вороном" сталінського режиму. Гості читали вірші та уривки творів таких письменників як: М.Зєрова, М.Драй-Хмари, П.Филиповича, Г.Косинки(Стрільця), М.Семенка, Я.Савченка, Г.Шкурупія.
Також згадали і за кобзарів та їх поводирів, лірників, бандуристів, які в добу Національної революції (1917-1921рр.) пропагували ідею української державності, а потім  в часи " великого терору" радянської влади безслідно зникали. "Так, між іншим, як в більшовиків всі зникають"- вислів А.Чорного. Всі присутні помолилися за упокій безвинно убитих душ ,запалили свічки пам'яті, а закінчився захід поминальним обідом.

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.