Розстріляне відродження

Невпинний час страждань людського болю
Нам відраховує і днини і хвилини
Вінець терновий, оповивши волю
Лежав і на чолі, й на серці України.
Жорстокий меч кривавого терору
Вбивав,ганьбив і голодом морив
Колючим дротом оповив довкола
Та морок знову свічку засвітив.

Так, 5 грудня, розпочався захід в бібліотеці с.Мостище,де разом з колективом "Перлина краю" провели годину-пам'ять. Майя Василівна розповіла про "Ростріляне відродження"- літературне та мистецьке покоління 20-х,30-х років в Україні, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, музики, театру і яке було знищене "чорним вороном" сталінського режиму. Гості читали вірші та уривки творів таких письменників як: М.Зєрова, М.Драй-Хмари, П.Филиповича, Г.Косинки(Стрільця), М.Семенка, Я.Савченка, Г.Шкурупія.
Також згадали і за кобзарів та їх поводирів, лірників, бандуристів, які в добу Національної революції (1917-1921рр.) пропагували ідею української державності, а потім  в часи " великого терору" радянської влади безслідно зникали. "Так, між іншим, як в більшовиків всі зникають"- вислів А.Чорного. Всі присутні помолилися за упокій безвинно убитих душ ,запалили свічки пам'яті, а закінчився захід поминальним обідом.