Концерт «Парад юних лауреатів. Діти і музика» присвята 85- тій річниці Київської області

Моє коріння з діда-прадіда плекала київська земля
Пісень про неї безліч складено, додам до них свою і я.
В гаї й діброви закосичена і підперезана Дніпром..
В любові шлю тобі освідчення, бажаю повнитись добром!

Київська земля існує з давніх давен і перші поселення людей в наших краях відомі ще з часів палеоліту. 85 років тому, в 1932 році, тодішньою Радянською владою було утворено Київську область.
І сьогодні Київщина радує своєю красою, здобутками й талантами.
От і 1 грудня 2017 року Макарівська дитяча школа мистецтв за сприяння сектору культури, національностей та релігій, відділу освіти Макарівської районної державної адміністріції запросила юних і дорослих макарівчан до Районного будинку культури на концерт «Парад юних лауреатів. Діти і музика», з присвятою цій річниці.
Цікаво, що в святковому заході взяли участь кращі учні, “маленькі зірочки” Макарівської ДШМ та Бородянської ДМШ, які стали переможцями на конкурсах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня. Їх досягнення - це історія не тільки Київщини, блискучої, важливої історії музично-естетичного виховання на теренах цілої України. Багато цікавих номерів музичної творчості містилося в концертній скриньці дитячих талантів.
Розпочався концерт ніжним та вишуканим “Віденським вальсом” у виконанні ансамблю спортивно-бального танцю “Данс-сіті” (керівник Тетяна Сліпко).
Ансамбль бандуристів «Золота квінта», представили глядачам чудове виконання пісень «Добрий день, матусю Україно!» та «Веселкова» (керівник Світлана Чихун).
Чисті дзвінкі голоси юних вокалістів Бородянської музичної школи наповнили зал особливою атмосферою: учениця 5 кл. Діана Ковтун (викл. Оксана Шевченко), учні 2 кл. Артем Фесюк, Марина Семенчук (викл. Яна Оникієнко), вокальний дует “Голден Фенікс” - Луїза Уберія та Катерина Олексієнко (викл. Тетяна Северенчук). Сучасні дитячі пісні у їх виконанні наповнили глядацьку аудиторію настроєм доброзичливості та радості.
Учениця 6 кл. скрипки Макарівської ДШМ Анастасія Кононець навіяла романтичний настрій, виконавши «Роздум» із опери «Таіс» Ж.Масне (викл. Ольга Кузьменко, конц. Михайло Кузьменко).
Із великим задоволенням були прийняті глядачами концерту бандуристи Макарівської ДШМ: учениця 5 кл. Ганна Тимошенко з п’єсою О.Герасименко «Фантазія на тему щедрівки «Ой, сивая зозуленька» та учениця 3 кл. Тіна Чихун, яка представила глядачам чудове виконання пісні А.Філіпенка на слова Тараса Шевченка «Тече вода із-за гаю» (викл. Світлана Чихун).
Вразила глядачів віртуозним виконанням «Прелюдії» до дієз мінор С. Рахманінова учениця 6 кл. Владислава Федченко (викл. Ганна Котигорошко).
Подарунком для слухачів було звучання фортепіано: сучасна п'єса О.Петрової «Цирк» , яку виконав дует Бородянської ДШМ: Звеніслава Погорілець (4 кл), Надія Оксененко (5 кл.) (викл. Тетяна Тищенко).
Естафету у майстерності перейняв ф-нний дует Макарівської ДШМ - Тетяна Титаренко (8 кл) та Назарій Франчук (8 кл.) (викл. Тетяна Мельниченко), у їх виконанні прозвучав «Веселий кабальєро» П.Фросінні, в аранжуванні Л.Жульєвої.
У залі панувала атмосфера уваги та доброзичливості, коли звучав «Чардаш» композитора М. МакКлейна у виконанні тріо скрипалів «Дивоцвіт» Макарівської ДШМ: Вікторії Зінової (6 кл.), Анастасії Кононець (6 кл.) , Ольги Хавченко (7 кл.) (кер. Ольга Кузьменко, конц. Михайло Кузьменко)
Глядачі бурхливо аплодували після виступу баяніста Мар’яна Гушти (6 кл. Макарівської ДШМ, викл. Садковський В.Л.), який виконав «Сюїту для дітей та юнацтва», написану і подаровану йому київським композитором В. Рунчаком та «Балканський сувенір» О. Тчуєва.
Своїм відчуттям краси та гармонії поділився дует гітаристів твором «Сум» Т.Іваннікова (Ганна Миню і Павло Писаренко, учні 6 кл., викл. Тетяна Скорик) .
Заключним акордом свята став виступ ансамблю скрипалів «Рондо» (кер. Ольга Кузьменко, конц. Михайло Кузьменко). Звучали Й.Бах-Гуно «Ave Maria» та «Luna» із репертуару Александро Сафіно, а також пісня І. Поклада «Скрипка грає» (соліст Олександр Третяк).
Присутні на святі аплодували юним талантам, дякували за щирість та гарні емоції.
Ми віримо, що музика допоможе нашим дітям в майбутньому стати достойними людьми, які любитимуть свій край, нашу рідну Київщину.

Слався у віках, київська земля,

Своїм народом і звитягою священна,

Колиска націй - київська земля

В усі віки, ти, будь благословенна!

Викладач Макарівської ДШМ Світлана Хахлюк.