На апаратній нараді обговорили питання перспектив медичної реформи та пенсійного забезпечення

e-mail Друк PDF

06 листопада голова Макарівської райдержадміністрації Т.Семенова провела апаратну нараду з керівниками установ і організацій району, структурних підрозділів райдержадміністрації та головами сільських, селищних рад, за участю голови Макарівської районної ради О.Гулака.
На початку апаратної наради Т.Семенова, О.Гулак та І.Багінська привітали завідувача відділення анестезіології Макарівської центральної районної лікарні А.Тесленка з призначенням на посаду головного лікаря центральної районної лікарні, побажавши наснаги на професійному шляху. Також була висловлена подяка заступнику головного лікаря центральної районної лікарні А.Йовенку за сумлінне виконання своїх обов'язків як заступника та в. о. головного лікаря медичного закладу.
У зв'язку з відзначенням Дня працівника соціальної сфери Т.Семенова вручила грамоту директору районного територіального центру соціального обслуговування О.Доценко, з нагоди професійного свята та особистий вагомий внесок у розвиток сфери надання соціальних послуг населенню району.
На апаратній нараді були розглянуті наступні питання: медична реформа: зміни, що нас чекають, заходів з безпеки громадського порядку (встановлення камер відеоспостереження),  пенсійна реформа та реалізація її на території Макарівського району та підготовки електричних мереж до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.
З першого питання доповів головний лікар Комунального закладу “Макарівський центр первинної медико-санітарної допомоги” С.Соломенко. “Очікуємо, що 1 січня 2018 року розпочнеться зміна моделі фінансування системи охорони здоров’я в Україні в первинній ланці. З наступного року кожен сам зможе обрати собі лікаря незалежно від місця реєстрації, а гроші, які держава надаватиме на пацієнта, закріплюватимуть за ним. Мета реформи — запровадження системи, коли держава платитиме за конкретну медичну послугу, по яку людина звертатиметься до лікарні”.
Послуга в лікарні не буде платною — лікарня вестиме облік усіх наданих послуг і виставлятиме рахунок Національній службі здоров’я. До кожної послуги буде тариф, і Національна служба здоров’я гарантовано заплатить цій лікарні за цю медичну послугу. Ми хочемо, щоб лікарні стали комерційними підприємствами, щоб вони виставляли рахунки не людині, а державі, і отримували за це оплату.
Статус бюджетників для медиків скасовують, вони отримуватимуть не фіксовану зарплатню, а таку, що залежатиме від кількості людей, котрі до них звернулися. За підрахунками МОЗ, сімейні лікарі, що успішно вестимуть практику, зароблятимуть близько 15 тисяч гривень на місяць.
Як пояснюють експерти Реанімаційного пакета реформ, щороку парламент схвалюватиме перелік послуг, які гарантуватиме держава, а які сплачуватиме пацієнт. Цей перелік безоплатних і платних послуг буде єдиним у всій країні. Діятиме єдина тарифна сітка незалежно від того, де цю послугу надають.
Як писав “УК”, МОЗ прорахував вартість послуги на первинному рівні: 370 гривень на одну людину з відповідними віковими коефіцієнтами (скажімо, за людей старшого віку, щоб вони не лишилися без медичної допомоги, держава платитиме більше). Уся вторинна і третинна ланки працюватимуть за старими правилами, аж доки фахівці міністерства не прорахують потребу людей у таких послугах та їхню вартість. Ця робота може зайняти приблизно два роки.
Лікарні стають автономними: їхніми власниками залишаються громади, проте медичні заклади матимуть право самостійно займатися менеджментом і розподілом коштів.
Важливо, що відколи зміни запрацюють, людина має спершу звертатися тільки до сімейного лікаря. Безплатної можливості із власної ініціативи піти до вузького спеціаліста — ЛОРа, невролога тощо — більше не буде, спрямувати до нього має сімейний лікар. Чи йти до пацієнта додому, вирішуватиме лікар з огляду на те, в якому стані той перебуває.
100% безоплатною і гарантованою буде первинна, екстрена й паліативна допомога, а також ведення вагітності й пологи. Крім того, в разі гострої травми звернутися до травматолога можна буде без відповідного направлення сімейного лікаря”.
Стосовно встановлення камер відеоспостереження, то заступник начальника поліції Макарівського відділення поліції Ірпінського відділу поліції ГУ НП України в Київській області Ю.Сірцов повідомив про те, що станом на 02.11.2017 року за наявною інформацією  вуличними відеокамерами обладнано 4 населених пункти району: Макарів – 16, Маковище – 3, Копилів - 2, Колонщина – 2. На сервери в чергову службу  відділення поліції виведено зображення з відеокамер розставлених в смт. Макарів та с. Колонщина.
Виходячи з вище зазначеного було рекомендовано сільським та селищним головам на засіданнях сесії сільських, селихних рад прийняти програму «Безпечне селище-село!», де передбачити кошти на придбання відеокамер, серверів, телевізорів з наданням доступу до перегляду та  зняття відео відділенню поліції. Доцільно обладнати відеокамерами як мінімум в’їзди та виїзди з населених пунктів та громадські місця.
Питання, яке турбує значну частину населення району, щодо пенсійної реформи, висвітлив начальник Києво-Святошинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Київської області С.Токар.
11 жовтня 2017 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” № 2148-VIII, яким внесено зміни до низки законів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, зокрема визначено:
з 1 жовтня мінімальна пенсія для осіб, які мають повний страховий стаж, встановлена на рівні 1452 грн. Для пенсіонерів, які не мають повного стажу, розмір пенсії збільшився на 45%, до 1373 ( раніше 949, 00 грн.);
скасовано особливий порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють.
Починаючи з 1 жовтня 2017 року виплата пенсій працюючим пенсіонерам відновлено в повному обсязі;
осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої заробітної плати в Україні за 2014, 2015 та 2016 роки на рівні 3764,40грн. Однак, при проведенні такого перерахунку змінено показник оцінки вартості одного року страхового стажу, що застосовується при обчисленні пенсії (з 1,35% до 1%).
Збільшення розміру пенсії у зв’язку з її “осучасненням” у кожного пенсіонера індивідуальне, оскільки визначається з урахуванням коефіцієнта заробітку й тривалості страхового стажу кожного пенсіонера (індивідуальні показники особи) та роки, коли йому призначено пенсію;
нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу, тобто того періоду, за який людина, або її роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду України. Мінімальний розмір пенсії за віком буде нараховуватися  за наявності страхового стажу 35 років.
До кінця 2017 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію залишається незмінним – 15 років. Але уже з 01 січня 2018 року право на призначення пенсії матимуть ті, у кого буде 25 років страхового стажу.
Надалі він з кожним роком буде збільшуватися на 1 рік. І у 2028 році має сягнути 35 років. Законом передбачений варіант, коли людина може придбати страховий стаж, якого не вистачає. Для цього треба буде сплатити внески до Пенсійного фонду.
Разом із тим, для людей у яких страховий стаж  становитиме менше 15 років, після досягнення ними 65 років передбачена тимчасова соціальна допомога, розмір якої буде визначатися, виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера.
Для певних категорій українців збережено право виходу на дострокову пенсію. Зокрема, матері, які виховали п’ять дітей або інвалідів з дитинства, можуть виходити на пенсію 50 років за наявності страхового стажу у 15 років. Військовослужбовці – учасники бойових дій зможуть виходити на пенсію у 55 років за наявності трудового стажу в чоловіків 25 років, а в жінок – 20 років.
Проте, для працівників освіти, медиків, соціальних працівників пенсія за вислугу років скасовано.
Законом скасовуються спеціальні пенсії для держслужбовців, народних депутатів, дипломатів, суддів, науковців та інших категорій. Всі переходять на загальну систему нарахування пенсій.

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.

12.09.2018 о 9:00 год. в кабінеті першого заступника голови адміністрації відбудеться засідання комісії з питань забезпечення дотримання вимог чинного законодавства України у сфері приватизації державного житлового фонду у Макарівському районі.