Презентація програм “Активні громадяни” та “Молодіжний працівник”

03 листопада, за ініціативи управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської облдержадміністрації та сприяння сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської райдержадміністрації, в обрядовому залі Макарівського районного Будинку культури відбувся захід для молодіжних громадських організацій, студентів, представників територіальних громад, які працюють з молоддю, метою якого була презентація програм “Активні громадяни” та “Молодіжний працівник”.
Молодіжний центр – це насамперед приміщення, вільний простір, де молодь може безкоштовно, цікаво й змістовно провести час. Тобто, це може бути приміщення — вільний простір, чи антикафе виключно для молодих людей, де кошти сплачуються не за випитий чай, каву, чи інші послуги, а за проведений час, певний колективний офіс. Такі центри повинні мати широкий спектр послуг. Наприклад, на сьогодні вже існує низка молодіжних центрів праці, які допомагають працевлаштуватися. Також у центрі можуть проводитися різноманітні тренінги або лекції, стояти комп’ютери й лежати книги – все що потрібно для саморозвитку. В Іспанії в одному з молодіжних центрів взагалі є музичне обладнання, яким може користуватися кожен.
Фінансують такі установи громадські та міжнародні організації, комунальні й муніципальні установи. Кошти також можна отримати від іноземних грантів чи місцевих обласних бюджетів.
Що стосується молодіжного працівника, то основна його мета - залучати молодь до громадських ініціатив, координувати та об’єднувати молодих людей задля вирішення їхніх проблем та проблем громади. Також молодіжний працівник допомагає молоді саморозвиватися й розвивати країну, виступає сполучною ланкою між молодою людиною та суспільством, забезпечує їх взаємодію і взаєморозуміння.
Наразі в Україні діє вже 5 таких центрів — це Київський молодіжний центр, Запорізький обласний центр молоді, молодіжні центри Тернополя та Дніпропетровщини і Сумський міський центр дозвілля молоді.
Презентація пройшла за участю студентів КВНЗ КОР “Макарівський медичний коледж”, представників учнівського самоврядування Макарівського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — природничо-математичний ліцей”, дитячої школи мистецтв, районного історико-краєзнавчого музею, районного центру творчості дітей та юнацтва імені Д.Туптала та інших.

Матеріал використаний з http://studway.com.ua/molodizhni-centri/