ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: КОРОТКО ПРО НОВАЦІЇ

e-mail Друк PDF

3 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект про пенсійну реформу  №6614. Коротко про те, що він передбачає.

Осучаснення та підвищення розміру пенсій
Осучаснення відбуватиметься шляхом застосування єдиного показника середньої зарплати при розрахунку пенсій. У 2017 році цей показник - 3 764,4 грн. Раніше близько половини українських пенсіонерів отримували пенсії, що обчислювалися на базі середньої зарплатні за 2007 рік. Виплати зростуть й через загальне підвищення мінімальної пенсії. Мінімальна пенсія буде 1 452 грн - це на 140 грн більше, ніж зараз (1 312 грн).
До 200 грн пенсія підвищиться для 1,3 млн пенсіонерів, з 200-500 грн – для 1,2 млн пенсіонерів, понад 1000 грн збільшення отримає 1,1 млн пенсіонерів.

Скасовується обмеження виплати пенсій для пенсіонерів, які працюють
Пенсіонер, який заробив собі пенсію, з 1 жовтня 2017 буде отримувати її в повному обсязі. Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались правом дострокового виходу на пенсію по досягненню 55 років. З 1 жовтня скасовується оподаткування пенсії працюючих пенсіонерів у розмірі 15%.

Стаж
Пенсійний стаж, потрібний для виходу на пенсію, за 10 років зросте до 35 років. Зміни будуть поступовими, і показника у 35 років мають досягти у 2028 році.
У 2018 році для виходу на пенсію у 60 років треба мати страховий стаж у 25 років (раніше - 15 років).
Якщо стаж є меншим 25, але більшим 15 років, вийти на пенсію можна буде у 63 роки.
Якщо стаж становить від 15 до 16 років - вихід на пенсію посувається до 65 років.
Ті, в кого немає страхового стажу, можуть отримувати соціальну пенсію від 65 років. Додатковий страховий стаж, але не більше 5 років, можна буде купити. Рік стажу коштуватиме 16, 8 тис. грн, а два роки - 25, 3 тис. грн.
Коефіцієнт
Зменшується величина оцінки одного року страхового стажу. Якщо раніше коефіцієнт був 1, 35%, то нині - 1%.
Формула розрахунку пенсії
Відповідно до закону, розмір пенсії громадянина вираховуватиметься за наступною формулою: Сз × Ікз × Кс.
Де:
Сз - розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії;
Ікз - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення зарплати людини до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески);
Кс - коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи людини на величину оцінки одного року страхового стажу.

Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування
Ті, кому на 1 січня 2019 року залишатиметься менше 10 років до виходу на пенсію, можуть відмовитися від внесення платежів до накопичувальної системи.

Скасування спеціальних умов виходу на пенсію для окремих категорій працівників
Державні службовці, судді, прокурори, науковці, працівники освіти на інші категорії працівників, які отримували "спеціальні" пенсії та мали окремі умови виходу на пенсію за 15 різними окремими законами, втрачають право виходу на пенсію "за вислугою років", а пенсії для них нараховуватимуться за загальними правилами,
Окремі умови виходу на пенсію матимуть лише військовослужбовці, для яких, згідно із рішенням парламенту, до 1 листопада уряд має розробити спеціальний законопроект,
За півроку уряд також має розробити законопроект про запровадження професійної пенсійної системи, у якому буде передбачено умови виходу на пенсію для працівників шкідливих виробництв,
Парламент також зобов'язав уряд впродовж півроку провести аудит Пенсійного фонду та забезпечити створення єдиного реєстру тих, хто отримує соціальні виплати.

Зберігається право на достроковий вихід на пенсію
Для матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій; «чорнобильців» (із зниженням пенсійного віку).

Запровадження індексації пенсій, розмір ЄСВ
У 2019-2020 роках індексація здійснюватиметься за окремими рішеннями парламенту. З 2021 року відбуватиметься автоматична індексація, розрахована на 50% залежно від інфляції за попередній рік, і на 50% - залежно від зростання середньої зарплати за попередні 3 роки.
Також передбачено збільшення максимальної суми єдиного соціального внеску (ЄСВ) до 15 мінімальних зарплат (наразі 48 тисяч грн.)

 

Анонси подій

Підтримай Українську армію!
Зателефонуй або надішли смс на номер: 565, один дзвінок або СМС - 5 грн. - єдиний номер для всіх мобільних операторів.

Телефони “гарячих ліній” за якими громадяни можуть надавати інформацію про можливі загрози та факти порушень їх прав і свобод:
Макарівська райдержадміністрація: (04578) 5-14-44, Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: (04578) 5-24-70, 5-12-70, 102; Народна самооборона Макарівського району: 068-838-81-98.

"Гаряча лінія"
При Макарівській районній державній адміністрації цілодобово діє «гаряча лінія» за телефоном: 5-14-44, що дає можливість громадянам України (в тому числі з АР Крим та східних областей країни) оперативно отримувати достовірну інформацію, відповіді на поставлені запитання.

"Телефон довіри"

При Макарівській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» за телефоном: 5-35-55, з метою оперативного реагування на повідомлення громадян, невідкладного вжиття заходів до припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян.

Телефон «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації: 5-25-86

Центр надання адміністративних послуг при Макарівській районній державній адміністрації здійснює прийом суб’єктів звернення у понеділок, середу, п'ятницю, суботу з 8.30 до 15.30, у вівторок та четвер з 13.00 до 20.00, вихідний день: неділя.

Щосуботи, на центральних ринках смт Макарів та с. Бишів проходитимуть ярмаркові заходи. Запрошуються всі бажаючі.

12.09.2018 о 9:00 год. в кабінеті першого заступника голови адміністрації відбудеться засідання комісії з питань забезпечення дотримання вимог чинного законодавства України у сфері приватизації державного житлового фонду у Макарівському районі.